PDA

Zobacz pełną wersję : Odpady styropianowe



rol1529
26-07-2009, 18:27
Po ocieplaniu zostalo mi pare workow z odpadami styropianowymi. Jak sie tego pozbyc? Czy sa jakies firmy, ktore to przetwarzaja, ktos moze byc tym zainteresowany? Ostatecznoscia jest pewnie wywoz w kontenerze, wywalenie tego w lesie raczej nie wchodzi w gre :wink:

raffran
26-07-2009, 19:01
Domyslam sie ze ocieplenie robiles sam, bo w innym razie powinien to zabrac wykonawca. Wiem to z autopsji, poniewaz kazdy wykonawca ktory u nas robil sprzatal po sobie.

rol1529
26-07-2009, 19:31
Byla ekipa do ocieplania, ale materialy zalatwialem ja. Czyli po sprzataniu odpady pakuja do worka i zostawiaja.

Zbigniew100
26-07-2009, 20:44
Można poszukać w Google, jest dużo firm przyjmujących odpady styropianu .Może jest jakaś blisko ? :)

facet27
26-07-2009, 22:43
wywalił bym do kontenera albo dła komuś zawsze się znajdzie ktoś komu się przyda choćby obić bude dla psa labo coś w tym stylu

zbigmor
27-07-2009, 08:04
Było już kilka razy o tym. Można rozpuścić w rozpuszczalniku i użyć jako lakieru bezbarwnego.

gonzo93
27-07-2009, 09:09
Ćwiczyłem ostatnio ten temat. Niestety firmy zajmujące się utylizacją styropianu, przyjmują tylko czyściutki taki od opakować AGD i RTV. Styropianu budowlanego nawet zakurzonego nie chcą brać wcale. :cry:
Z rozpuszczalnikiem ciekawa propozycja. Sam chyba spróbuję. Po rozpuszczeniu styropianu, rozpuszczalnik odparować, a pozostały plastik wyrzucić.

rol1529
27-07-2009, 20:51
Poszukam jeszczo po forum. Rozpuszczanie 2m3 styropianu to chyba nienajlepszy pomysl.

siemka
27-07-2009, 22:24
Po ocieplaniu zostalo mi pare workow z odpadami styropianowymi. Jak sie tego pozbyc? Czy sa jakies firmy, ktore to przetwarzaja, ktos moze byc tym zainteresowany? Ostatecznoscia jest pewnie wywoz w kontenerze, wywalenie tego w lesie raczej nie wchodzi w gre :wink:

Takie to proste......10 l acetonu z leroy i po kłopocie

facet27
11-08-2009, 23:06
to aceton rozpuszcza styropian pierwsze słyszę a co się stało z typowymi zastosowaniami ścianki w garażu sobie ocieple

12-08-2009, 05:43
Po ocieplaniu zostalo mi pare workow z odpadami styropianowymi. Jak sie tego pozbyc? Czy sa jakies firmy, ktore to przetwarzaja, ktos moze byc tym zainteresowany? ...
pogadaj z włascicielami kurników ....

kury to zjadają ...

a my póżniej jemy jaja nafaszerowane chemią ... :-?

siemka
12-08-2009, 21:32
to aceton rozpuszcza styropian pierwsze słyszę a co się stało z typowymi zastosowaniami ścianki w garażu sobie ocieple

Polej sobie Mądralo acetonem elewację :lol: ......to sie przekonasz :lol: :lol: :lol:

jacekh
11-10-2009, 17:24
Na odpady styropianowe jest dobry sposób, kiedyś w jednym z dzienników natrafiłem na ciekawą maszynkę do mielenia stryopian u zrobioną domowym sposobem z rury pcv i starej wiertarki. Gość robił wiórki i pakował w worki, można to użyć do ocieplenia poddasza albo do czegoś tam. Jak znajdę ten dziennik to wrzucę tutaj linka.

adam_mk
11-10-2009, 17:48
Pokruszony styropian (ta wiertarka i wiaderko/beczka) z dodatkiem cementu i wody to styrobeton.
Wylewka ciepłochronna na jakiś kawałek budowy jak znalazł.
Było...
Adam M.

jacekh
11-10-2009, 17:52
http://forum.muratordom.pl/dziennik-ged-a,t18505-420.htm

tutaj jest ten dziennik, tyle że zdjęcia zanikły. Może sie z czasem pojawią to na stronie bodajże 8ej dziennika jest o tej wiertarce.

szeklamarek
04-01-2015, 16:49
Problem z odpadami styropianowymi rozwiazałem w następujący sposób:
składniki:
- duży kosz na śmieci
- spalinowa kosa z założonym nożem stalowym zamiast bębna z żyłką
- przydaje się w tej pracy odkurzacz ogrodowy

Wstępnie pokruszone kawałki styropianu zmielić (zblendować ) w koszu i można je przesypane do mocnych worków foliowych wykorzystać do ocieplenia wrażliwych na mróz elementów studni lub wysypać luzem dowolnie grubą warstwą na nieużytkowy stryszek poddasza.
Pozdrawiam.
Marek:bye:

KrakowM
10-01-2015, 21:30
Miałem podobny problem z resztkami po elewacji. W warszawie znalazłem firmę która przyjmuje taki styropian. Praktycznie w każdej postaci, kolorze itp. Jedyne ograniczenie to trzeba do nich to dostarczyć:)

wiesiek6308
08-02-2015, 17:03
pogadaj z włascicielami kurników ....

kury to zjadają ...

a my póżniej jemy jaja nafaszerowane chemią ... :-? Proszę nie wypisywać takich historii. Gdyby kurki jadły styropian to byśmy nie jedli jajek wcale. Kury padają po takim jedzeniu. Chyba, że ktoś woli utylizować padnięte kury niż styropian.

kalaf5
08-02-2015, 17:14
Proszę nie wypisywać takich historii. Gdyby kurki jadły styropian to byśmy nie jedli jajek wcale. Kury padają po takim jedzeniu. Chyba, że ktoś woli utylizować padnięte kury niż styropian.
Na własne oczy widziałem jak kurki domowe zjadały styropian(kulki) w nie małych ilościach i o dziwo jakoś żadna nie padła.
Moje odpady po ociepleniu zostały zabrane przez firmę robiącą elewację ,drobiazgi w postaci kulek i po docieraniu widziałem jeszcze przez kilka miesięcy ,po tym czasie same znikły gdzieś w okolicy. Może ptaki zjadły:)

fighter1983
08-02-2015, 17:50
TU jest adres do firmy co .....spam....] Moze warto zapytac o cene
Pozdrawiam
wrescie jakis przydatny spamer :) szukam rozdrabniacza do xps

beatagl
08-02-2015, 19:04
Na własne oczy widziałem jak kurki domowe zjadały styropian(kulki) w nie małych ilościach i o dziwo jakoś żadna nie padła.
Moje odpady po ociepleniu zostały zabrane przez firmę robiącą elewację ,drobiazgi w postaci kulek i po docieraniu widziałem jeszcze przez kilka miesięcy ,po tym czasie same znikły gdzieś w okolicy. Może ptaki zjadły:)



kury mojego sąsiada zdychały po tych kulkach :) racji tego, że nie miałam jeszcze ogrodzenia , zbudował szybciutko zagrodę

dodam jeszcze tylko, że styropian dobrze się pali :)

Zdun Darek B
08-02-2015, 19:26
kury mojego sąsiada zdychały po tych kulkach :)

dodam jeszcze tylko, że styropian dobrze się pali :)

Zauważ tylko że MY LUDZIE także pozdychamy jak pozostali skorzystają z Twojego patentu na utylizacją styropianu poprzez spalanie...

beatagl
08-02-2015, 21:54
Zauważ tylko że MY LUDZIE także pozdychamy jak pozostali skorzystają z Twojego patentu na utylizacją styropianu poprzez spalanie...

To nie patent tylko żart :)

m@rio
14-03-2015, 08:58
Koledzy /koleżanki opiszcie na czym polegały te maszynki do rozdrabniania styropianu ged'a i innych tu przytaczanych. Fotki z przytaczanych tu dzienników nie otwierają się a opisów brak lub nie można znaleźć.
Potrzebuje na szybko trochę zmielić. Kupować nic do tego się nie opłaca.
Tarką idzie bardo wolno to rozdrabnianie. Wiertarkę, szlifierkę, kosę spalinową z metalową tarczą mam.
Potrzebuję coś na sztukę aby jedno popołudnie zadziałało i zrobiło robotę. Inaczej wywalę odpadki styro bo szkoda czasu na zabawę z tym.

forgetit
14-03-2015, 09:39
szkoda czasu na zabawę z tym.

Wywal do śmieci, chyba że naprawdę potrzebujesz granulatu.

autorus
14-03-2015, 11:12
U nas , a miałem tego całkiem sporo, odebrała to firma jako plastik. Wcześniej się dopytałem i tak mi właśnie polecono aby wystawić w workach. Na zasadzie zwykłej umowy śmieciowej.

martinelka
26-01-2017, 12:08
Mój sposób na styropian:
https://www.youtube.com/watch?v=8aEPxq_YVdo
Rozpuszczania nie polecam. wychodzi drogo, mało się tego rozpuszcza. 5 litrów acetonu rozpuściło mi może ze cztery kilogramy styropianu. tj. może z 0,5 m3. Otrzymany produkt mocno zanieczyszczony. Trudny do zużycia.

cob_ra
26-01-2017, 15:57
Ja pakowałem w worki jako odpad plastik/metal i wystawiałem po 3-4 worki miesięcznie podczas zbierania odpadów. Zabierali bez problemu. Jak był czarny worek nie brali. Pozbyłem się w ten sposób całego odpadu styropianu. Nie bawiłem się w kombinowanie i myślenie co z tym zrobić.

adas1995
29-01-2017, 16:44
poszukaj jakiejś firmy niedaleko

uve_solid
02-10-2017, 15:35
Jest jeszcze jeden patent. Obkurczanie temperaturą. Zaznaczam nie palenie, ale obkurczanie. Np palnikiem do papy lub opalarką elektryczną poprzez przesuwanie nad styropianem czystym bez pianki, siatki, czy folii. Pianka pali się bardzo szybko jak też i folia po styropianie.