PDA

Zobacz pełną wersję : poliwęglan czy blacha - dylematy



bartus01
26-07-2009, 19:12
Temat poruszany ale wątpliwości nadal wiele - co zastosowac do przykrycia tarasu drewnianego od strony zachodniej.

Pytanie do osób które wybrały jedno z tych rozwiązań.

Jak sie sprawdzają w praktyce, co przemawia za Waszym wyborem ?

Jakie macie spostrzezenia ? Co wybralibyście robiąc jeszcze raz takie zadaszenie ?

Pozdrawiam.

bartus01
26-07-2009, 20:16
Dzięki mpoplaw,

wydaje mi sie ze Twój materiał to nie poliweglan a płyty trapezowe typu PET , maja inne parametry niż poliweglan i są cienksze. Czy tak ?

jajmar
26-07-2009, 20:21
Południowy taras przykryłem matami wiklinowymi - to od słońca, w planach mam dołożenie czegoś typu poliwęglan żeby chroniło od deszczu.
Jeżeli to tylko zadaszenie miescja na posiedzenia blacha mi sie wydaje taka "zbyt ciemna"

wojtas122
26-07-2009, 20:51
Jak na zadaszenie tarasu to tylko poliwęglan; sam mam już kilka ładnych lat i jak jest słońce wczesną wiosną to już z rodzinką w ,,ogrodzie zimowym" kawke i ciasto spożywamy :wink:
W firmie sporo montujemy zadaszeń z poliwęglanu i jak do tej pory reklamacji ani uwag nie mieliśmy.
Należy pamiętać, że na większe konstrukcje powinno dawać sie grubszy poliwęglan (od 10mm w góre i w dodatku kilkukomorowy); nie szczędź kasy na ,,dodatki" typu gumy, uszczelki, listwy,grzybki itp.
Jeżeli mogę podpowiedzieć to wybierz dach z poliwęglanu ,,dymionego"

adam998
23-02-2010, 21:03
Witam
Przymierzam się do budowy tarasu z zadaszeniem...myślę o zrobieniu zadaszenia pokrytego właśnie poliwęglanem, mam jednak wątpliwości czy latem nie będzie się za bardzo pod nim nagrzewało i czy da sę tam poprostu wysiedzieć.
Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie?
Pozdrawiam

adam153
11-04-2013, 12:07
Wątek stary ale mam nowy pomysł (chyba...) A może by tak połączyć pokrycie blacho dachówką i poliwęglanem i zrobić świetliki, coś jak takie duże wyłazy dachowe. Czy ktoś rozważał takie rozwiązanie, a może ma zdjęcia lub gdzieś to widział. Od spodu ładna podbitka. Poliwęglan obsadzony w dobrze zrobionej obróbce dekarskiej, drewno wystrugane i pomalowane. I wtedy byłoby słoneczko w salonie i cień na tarasie. W zasadzie dekarz powinien wiedzieć jak to zrobić ale wolałbym to gdzieś zobaczyć czy to dobrze wygląda. Czytałem forum ale dyskusja idzie pomiędzy blacha a poliwęglanem czyli za i przeciw, a nie na temat obu tych materiałów. Chyba, że jest to jakiś stylistyczny błąd, obciach i po prostu takich rzeczy się nie robi. Pomocy.

marynata
12-04-2013, 23:32
Estetyka materiałów to jedna rzecz,a ich użyteczność to druga.
Przy poliwęglanie będziesz miał na tarasie latem piekarnik,który przeniesie się do salonu.Zresztą to samo będzie przy szkle.

adam153
18-04-2013, 12:26
Zrobię zadaszenie z blacho dachówki, a jeżeli będzie mi za ciemno to zrobię świetliki, które zawsze można zasłonić roletą.