PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczenie



alfa36
26-07-2009, 22:27
Od inwestora, który usilnie pracuje popoludniami na budowie rozrzucając i grabiąc ziemię, dostalam zadanie do wykonania. Mianowicie mam zainteresować sie ubezpieczeniem naszego nowo budowanego domu. Poki co sciany schną po tynkach, wkrotce wchodzi glazurnik, potem ocieplenie i prawdopodobnie na tym zakonczymy prace na budowie w tym roku. Podpowiedzcie z doswiadczenia, co w takim razie ubezpieczyć i w jakiej firmie to zrobic jak najkorzystniej. Będę wdzięczna za podpowiedzi.

facet27
26-07-2009, 22:32
od kradzieży i dewastacji są złodziej którzy nawet instalację elektryczna potrafią wyrwać ze ściany.

alfa36
27-07-2009, 08:54
Dzięki, może ktoś jeszcze....

ZaKontyK
27-07-2009, 09:14
Od inwestora, który usilnie pracuje popoludniami na budowie rozrzucając i grabiąc ziemię, dostalam zadanie do wykonania. Mianowicie mam zainteresować sie ubezpieczeniem naszego nowo budowanego domu. Poki co sciany schną po tynkach, wkrotce wchodzi glazurnik, potem ocieplenie i prawdopodobnie na tym zakonczymy prace na budowie w tym roku. Podpowiedzcie z doswiadczenia, co w takim razie ubezpieczyć i w jakiej firmie to zrobic jak najkorzystniej. Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Idź do firmy ubezpieczeniowej i popytaj o to co możesz ubezpieczyć a potem o to co chcesz. Bardzo często firmy ubezpieczeniowe przed przejęciem ryzyka/odpowiedzialności stawiają warunki (np. zabezpieczenia placu budowy). Niewiele z naszych budów spełnia te warunki i pozostaje kilka podstawowych ubezpieczeń/ryzyk (rzadko jest nim np. kradzież). Myślę tu oczywiście o standardowej, w miarę taniej polisie.

dode
27-07-2009, 09:16
ubezpieczyć "budynek w budowie".

Rózne firmy mają różne warianty. Są takie, gdzie budynki w budowie od kradziezy ubezpieczyć się da i takie, gdzie się nie da....
Najlepiej przejrzeć kilka róznych ofert, jest ich zatrzęsienie (Allianz, Axa, Warta itd. itd.) i wybrać zbliżoną do oczekiwań.

Wątków ubezpieczeniowych była masa więc może przeszukaj najpierw forum.

ubek
27-07-2009, 10:21
Ja miałem ubezpieczenie w PZU - w 2004 wydawało się korzystne.

frykow
27-07-2009, 11:08
To ja dopowiadam, że w allianz nie da się ubezpieczyć budynku w budowie na wypadek włamania/kradzieży.

AGA NR 1
27-07-2009, 21:10
To ja dodam, że w WARCIE też nie można.
Dzisiaj się dowiadywałam.
:-?

ubek
28-07-2009, 07:08
Dla wyjaśnienia - w PZU dało się

facet27
11-08-2009, 23:03
Dla wyjaśnienia - w PZU dało się
"wybacz mi barcie że odradziłem Ci PZU myliłem sie tam jest najtaniej" :) a tak na poważnie zastanawiam się jak ubezpieczyć niezamknięty budynek ewentualnie plac budowy z jego zawartością chociaż to też się zmienia

AGA NR 1
12-08-2009, 05:48
Zapytaj w HESTII.

Mają ubezpiecznie zwane "Dom w budowie".

Możesz wtedy ubezpieczyć od kradzieży / dewastacji budowę czy same materiały na KAŻDYM etapie budowy.

Fakt, stawki wysokie.
Ale wszędzie wysokie w tego typu ubezpieczeniu - sprawdzałam.

Ale uważam, że warto.

wink:

PiJaki
02-09-2009, 20:40
ja właśnie wałkuję ten temat,
muszę ubezpieczyć dom w budowie - przed 3. transzą.
wybór chyba padnie na PZU.
pozdr.
PIJAKI

Michał i Magda
10-09-2009, 14:22
My właśnie rozglądamy się za ubezpieczeniem od kradzieży.
Niedługo wstawiamy okna, wprawdzie na pewno zamontujemy wcześniej alarm, ale lepiej dmuchać na zimne. Właśnie dzwoniłam do mojego Doradcy w banku, żeby zapytał w Hestii, czy mają coś takiego i ile wyniesie składka (mamy tam ubezpieczenie na wypadek pożaru, itp. które było niezbędne do kredytu).
Jak będę wiedziała o wysokości składki to dam znać.

Pozdrawiam.

P.S. Sąsiadom rok temu ukradli wszystkie okna dachowe :evil:

facet27
15-09-2009, 22:30
P.S. Sąsiadom rok temu ukradli wszystkie okna dachowe :evil:

Polak potrafi a PZU nie lubię nie chą ubezpieczyć domu w którym mieszkam na pełną wartość hieny w razie utraty domu można liczyc na odszkodowanie tyle co na dach.

Marlena&Marcin
25-09-2009, 08:18
My mamy ubezpieczenie budowy w Hestii.. od kradzieży, włamań, pożaru itd... już długo współpracujemy z ta firmą (wczesniej ubezpieczenie mieszkania, życia, itp.) im więcej pakietów masz tym jest taniej.. ogólnie polecam

facet27
05-10-2009, 20:12
może.. jak na razie musi zostać tak jak jest a dom robi się coraz bardziej pusty.
o włamani akurat martwic się nie muszę raczej kataklizmów bym się bał ale wygląda na to ze wybudowaliśmy z tatą kawał dobrego budynku, nawet okna robilśmy sami wytrzymały parę lat temu te wiatry po 130km/h no ale trzeba je było wymienic porozsychały się za bardzo.