PDA

Zobacz pełną wersję : czy zlecić architektowi formalnosci?



Babette
20-12-2003, 21:14
Mam pytanie czytam uwaznie wszystko co tu piszecie o swojej batalii z urzedami i sporo się dowiedziałam dzieki Wam. Mimo to boje się że nie dam sobie rady z załatwieniem wszystkich formalnosci sama.
Poczawszy od złożenia WNIOSKU O WZIZT skończywszy na złożeniu wniosku o pozwolenia na budowę.. Boje sie, że sobie nie poradzę i będzie sie przez to przeciagac miesiacami a marzę o tym, żeby było to załatwione sprawnie i szybko.

Dowiedziałam się że mogę sie z tym zgłosic do architekta, który oprócz adaptacji mojego projektu- się wszystkim zajmie od a do z- ale w związku z tym mam pytanie czy taka usługa pomijajaąc samą adaptację drogo kosztuje?

Renia
20-12-2003, 21:27
Wniosek o warunki zabudowy złóż sama, bo to jest proste, a adaptację projektu i całą resztę możesz zlecić, będzie szybciej, sama będziesz załatwiać to przez kilka ładnych miesięcy, nabiegasz się po urzędach, uzgodnień z projektantami jest sporo. To kosztuje ale cenę możesz przecież negocjować, no i śpisz spokojnie a tam sprawy posuwają się naprzód.

Babette
20-12-2003, 21:34
A nie wiesz może jaki to jest koszt? 2, 3 ,4 tysiecy samej ,, robocizny" ? :-? :-? :-?

Góris
20-12-2003, 21:45
Uwinąłem sę z "papierami" w około dwa tygodnie :D nie mając o tym żadnego pojęcia. Tak więc nie stresuj się tak i powodzenia. Aha weź poprawkę że żyjemy w Polsce i bez uśmiechu i "popychacza" spraw do urzędu nie wchodź. Wcale drogo nie wychodzi :lol:
Pozdrawiam Góris

rafalg
21-12-2003, 18:50
Babette -Ja tez si rozglądałem z taką możliwością, ponieważ fizycznie nie mam niestety możliwości na załatwieniu tych srwa samemu, może Ci co pracują do 15.00/16.00 to tak. Wg mojego rozeznania 4.000 - 6000 za pełną adaptację + wsystkie formalności aż do uzyskania pozwolenia na budowę (woj. pomorskie). Zapewne można i taniej jak i drożej.

Babette
21-12-2003, 19:07
Hm- z jesnej strony to może nie az tak duzo( mając perspektywę spokoju psychicznego) z drugiej strony za robociznę architekta mozna juz cos kupic czy do czegos dołozyć na biudowie. Musze się nad tym głęboko zastanowić. Sąsiad ma znajomości ale jakoś nie wiem jak go o to poprosić- czy isc do niego z koniaczniem- no bo z koperta to mi strasznie głupio i nie wypada no i nie lubie instytucji białej koperty.

Ja nie mówię, że jestem taka tempota, że sobie całkiem nie poradzę tylko te urzedy doprowadzaja mnie do szału. Na ogół staram się wchodzac do urzędu w jakiejkolwiej sprawie trzymać zasadę - bądz słodka i uprzejma do wyżyg...''
....ale z drugiej strony zawsze coś sę przykrego trafi. Kiedyś miałam taka sytuacje w ZUSie w kolejce facet ( uf nie tym razem urzędnik) próbował sie na siłę wkręcic do bardzo długiej kolejki. Poobrażał bardzo duzo osób - ale ze wzgledu że były w jego wieku sie nie dały- wiec zatrzymał sie na mnie - jak zeszło na moja osobe wywyzywał mnie od gówniar. Mnie się troche ręce zaczęsły ale odpowiedziałam mu taktownie i uprzejmie acz lekko podniesionym głosem że skoro nie potrafi zająć kolejki- to powinien powrócić do edukacji na etapie wczesnoprzedszkolnym a nie stać w ZUSIE. Ech okropne to było.

tybero
21-12-2003, 20:26
ja place 1100 za projekt,
400 za zmiany
1200 za adaptacje i zalatwienie wszystkich formalnosci do pozwoleni ana budowe wlacznie,
no i 600 za mapy,
to jest caly koszt

Aga J.G
21-12-2003, 21:55
My z adaptacja i zalatwieniem wszystkich formalnosci wraz z otrzymaniem pozwolenia 2500. 1000 dalismy na poczatku 1500 doplacimy jak otrzymamy papierek - mapy zalatwialismy sami i to byl koszt oklo 700 zloty wszystko co tam bylo potrzebne. Uwazalismy ze ta opcja byla sensowna gdyz nie cieprpie biegac po urzedach i czesto trace cierpliwosca jak wiadomo z urzedami tak nie wolno i moj maz wolal nie ryzykowac
:wink:
Pozdrawiam Aga.

jaszczur
22-12-2003, 07:55
Za adaptację gotowego projektu do warunków miejscowych (plus projekt przyłącza wodnego i kanalizacjii) oraz załatwienie pozwolenia na budowę 1900 zł. Dostarczyłem warunki zagospodarowania - odebrałem pozwolenie na budowę. Województwo pomorskie.

rafalg
22-12-2003, 08:03
All- Ceny zależą od regionu, od poziomu skomplikowania adaptacji projektu a reszta (załatwienie pozwolenia) kosztuje mniej więcej wszędzie tak samo. Kazdy przypadek należy rozpatrywać oddzielnie. Jak akurat mam skomplikowaną działkę i stąd ten koszt.

groszek 3
22-12-2003, 08:25
Mnie to kosztowało ok.3000-3500 zł (włącznie z ceną projektu domu) + malutki swój udział. To chyba nie najgorzej.

Groszek

Porcel
06-01-2004, 16:55
Straszne sumy tu wymieniacie, to ja jestem bardzo tania i skuteczna. Czekam na maile:)

Wakmen
06-01-2004, 17:46
Tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18859) jest mój dziennik budowy w którym opisałem jak długo załatwiałem formalności z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W sumie zajęło mi to 16 dni (od złożenia wniosku o WZiZT do uzyskania pozwolenia) a kosztowało mnie tylko 1200 zł. Tak naprawdę bardzo mało. Projektant robiący adaptację był pracownikiem gminy więc załatwienie wszystkich formalności było pestką a tym bardziej chciałem pozwolenie uzyskkać w roku 2003 gdyż od tego gminy tracą pewne uprawnienia i już by tak prosoto nie poszło.