PDA

Zobacz pełną wersję : jaka farba do ogrodzenia betonowego



vini
28-07-2009, 08:19
witam. W ostatnim czasie zostałem zmuszony do szybkiego zmontowania ogrodzenia z płyt betonowych (jedna strona działki). Chciałbym go pomalować, ale nie bardzo wiem jaka farba się do tego najlepiej nadaje. Do pomalowania jest około 280 m2 powierzchni dlatego chciałbym żeby farba była wydajna, niezbyt droga i trwała. Jęsli jest coś takiego i ktoś już przetestował to proszę o radę.
pozdrawiam

vini
28-07-2009, 08:58
i jeszcze jedno pytanie: czy świerzo zmontowane ogrodzenie betonowe można wogóle malować??? Ktoś powiedział mi, że trzeba odczekać min. rok bo formy na słupki i płyty są natłuszczane i w związku z tym powierzchnia ogrodzenia jest na tyle tłusta, że żadna farba się go nie trzyma

IWONA2303
28-07-2009, 11:21
Witam. Ja polecam farby akrylowe, gdyż najlepiej łączą się z podłożem betonowym. Farby silikatowe są jeszcze lepsze ale drogie. Druga sprawa - ogrodzenie faktycznie musi się wysezonować , ale nie rok wystarczy, ok.2 m-cy - zmoknie, słońce go wysuszy i oleje wyparują.
Jeszce jedno - najlepiej malować taką powierzchnię pistoletem , bo ręcznie bardzo długo schodzi.
Pozdrawiam :P

vini
28-07-2009, 11:42
dzięki za odpowiedź. faktycznie 2 m-ce to nie rok. a jeśli chodzi o te farby akrylowe to może jakieś konkretne nazwy??

w.m.
28-07-2009, 18:19
3 miesiące temu zrobiłem 200 mb ogrodzenia betonowego ( wzdłuż działki )
Kupiłem spechalną extra farbę do betonu Aksilbet. Kolor ciemny klinkier. Zacząłem już malować niestety dopiero około 30 m pomalowałem.
Farba wygląda super. Polecam

w.m.

coulignon
28-07-2009, 21:30
ok.2 m-cy - zmoknie, słońce go wysuszy i oleje wyparują.


Oleje nie parują. Jeśli są używane w tej betoniarni jakieś srodki na bazie olei to ogrodzenie należy umyś detergentem (ludwik wystarczy) i pomalować farbą elewacyjną akrylową. Uprzednio mozna zagruntować.

vini
31-07-2009, 10:09
aksilbet wydaje się być dobry, ale z tego co przeczytałem nie taki wydajny i dosyć drogi. a do pomalowania mam nie 280m2 jak wcześniej napisałem tylko 560m2 bo zapomniałem, że najlepiej malować 2 x. Może jeszcze jakieś propozycje???

la***is
23-07-2010, 13:16
Możesz użyć koloryzujących impregnatów do betonu, są o tyle lepsze, że nie schodą potem płatami jak farba, a zabezpieczają podobnie....

ve**rd**
29-07-2010, 12:48
Nasz sąsiad odgrodził się od nas takim betonowym płotem.
Na pierwszy rzut oka prawie dostałam zawału.
Później wpadliśmy na pomysł żeby przyczepić do ogrodzenia betonowego pergolę drewnianą.
Wygląda całkiem ok, i nie razi po oczach.

Tereś57
29-07-2010, 20:10
Witam, a dlaczego nowy płot już chcesz malować ?

ozdoby-betonowe21.pl
18-10-2010, 20:01
Muszę zrobić wielki ukłon w stronę farb akrylowo-silikonowych AKSILBETU, produkuje ozdoby betonowe i używam tylko tej farby (innej nie chcę) do malowania swoich wyrobów, fakt jest droga, za 10 litrów trzeba zapłacić bezpośrednio u producenta od 192 do 238 zł.
Trzeba zadać sobie następujące pytanie:
Czy kupić drogą farbę pomalować płot i mieć spokój na 4-5 lat?
Czy może kupić tańszą farbę i za rok najdalej dwa lata ponownie kupować farbę i oczywiście nie możemy zapominać o czasie poświęconym na malowanie,
czyli dwukrotnie kupujemy farbę i dwukrotnie malujemy w przeciągu kilku lat, nie sądzę żeby to było tańsze niż kupienie droższej farby i pomalowanie raz bez konieczności ponownego malowania przez 4-5 lat.

Reasumując wolę pomalować Aksilem i ze spokojnym sumieniem dać kupującemu gwarancję, niż pomalować tanią farbą i po roku mieć telefony że są problemy z farbą !!!!

Na załączonych niżej fotkach pokazuję farbę Aksil na swoich wyrobach:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=26920
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=26933

Pozdrawiam
Łukasz Gałązka

la***is
18-11-2010, 21:03
Muszę zrobić wielki ukłon w stronę farb akrylowo-silikonowych AKSILBETU, produkuje ozdoby betonowe i używam tylko tej farby (innej nie chcę) do malowania swoich wyrobów, fakt jest droga, za 10 litrów trzeba zapłacić bezpośrednio u producenta od 192 do 238 zł.
Trzeba zadać sobie następujące pytanie:
Czy kupić drogą farbę pomalować płot i mieć spokój na 4-5 lat?
Czy może kupić tańszą farbę i za rok najdalej dwa lata ponownie kupować farbę i oczywiście nie możemy zapominać o czasie poświęconym na malowanie,
czyli dwukrotnie kupujemy farbę i dwukrotnie malujemy w przeciągu kilku lat, nie sądzę żeby to było tańsze niż kupienie droższej farby i pomalowanie raz bez konieczności ponownego malowania przez 4-5 lat.

Reasumując wolę pomalować Aksilem i ze spokojnym sumieniem dać kupującemu gwarancję, niż pomalować tanią farbą i po roku mieć telefony że są problemy z farbą !!!!Na załączonych niżej fotkach pokazuję farbę Aksil na swoich wyrobach:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=26920
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=26933

Pozdrawiam
Łukasz Gałązka

Nie ma nic piękniejszego niż widok łuszczącej się farby nawet po 4 - 5 latach, wolę koloryzujące impregnaty które się nie łuszczą i są na ogrodzeniu betonowym już 6 lat mając się dobrze, a 10 litrów można kupić w cenie zbliżonej do 100 zł.
pozdrawiam:)

amfi12
20-04-2011, 08:58
A możecie podrzucić jakieś nazwy kolorowych impregnatów? Bo jak szukam to impregnaty są raczej bezbarwne, ewentualnie do odnawiania powierzchni kolorowych, np. kostki. Czy one dadzą kolor podobny w intensywności jak farba?

la***is
20-04-2011, 09:46
A możecie podrzucić jakieś nazwy kolorowych impregnatów? Bo jak szukam to impregnaty są raczej bezbarwne, ewentualnie do odnawiania powierzchni kolorowych, np. kostki. Czy one dadzą kolor podobny w intensywności jak farba?

Co chcesz impregnować, kostkę, płot betonowy, drewno ??

amfi12
21-04-2011, 22:41
Betonowe elementy ogrodzenia. Mam słupki zrobione z betonu (takie bloczki imitujące cegły) i chciałbym je pomalować na czerwono, aby przypominały kolorem klinkier. Ponieważ nie są to duże płaskie powierzchnie, bo między "cegłami" są "spoiny", to nie bardzo chciałbym używać farby, którą później może być ciężko usunąć jak zacznie odchodzić - dlatego pytam o impregnaty kolorowe.

la***is
22-04-2011, 06:12
Najpierw sprawdź, czy te słupki są chłonne (czy beton nie został już wcześniej zaimpregnowany), wystarczy pokropić wodą i zobaczyć, czy plamy się powiększają. Jeśli beton ciągnie, to można go zaimpregnować. Cdn....

amfi12
22-04-2011, 08:17
Te słupki nie były jeszcze impregnowane.

amfi12
22-04-2011, 11:44
Wielkie dzięki za podpowiedź :).
Znalazłem ten impregnat w Internecie. Oprócz niego znalazłem jeszcze podobne: Renobet i Bicolor.
Chyba będę musiał po prostu spróbować.

la***is
22-04-2011, 11:51
Renobet jest zbyt dobry, żeby go stosować na płot, jest to ściśle związane z ceną.....:)

amfi12
27-04-2011, 14:32
Mam tylko 5 słupków - ok. 13m2, wiec to nie dużo.

Helpless
24-01-2014, 14:37
Nie mam porównania, bo do tej pory używałem tylko Aksilbetu. Jestem z niej zadowolony. Fakt nie jest może najtańsza, ale ja wychodzę z założenia co tanie to drogie, już nieraz się na tym przejechałem. Tu masz do wyboru http://farbydobetonu.eu/farby-aksilbet/

Walek610
04-11-2018, 12:45
Hej,Amfi12
Jaka nazwa tego impregnatu?

Walek610
04-11-2018, 12:47
Podrzucie nazwy tych kolorowych impregnatów na płot betonowy

bako99
25-02-2019, 20:52
Też jestem przed pomalowaniem dużej powierzchni betonowego plotu w jakiś grafit antracyt i szukam dobrej alternatywy dla aksilbetu bo pomalowanie mojego płotu mogłoby bez mała przerosnac koszty jego budowy :D