PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko o pochłaniacz wilgoci



jonbob
28-07-2009, 10:04
witam.
czy ktoś z was miał już doczynienia z pochłaniaczem wilgoci firmy henkel na wkłady z tabletek?
mam zamiar zastosować go w łazience żeby zmięjszyć wilgoć i w pokoju że by okna nie parowały , przeważnie zimą i na jesień.
czy ten pochłaniacz naprawde pomaga? czy warto wydawać pieniążki na wkłady ? czy ten pochłaniacz naprawde jest wydajny i taki dobry jak reklamuje go producent?

za pomoc z góry dziękuje

Claudii
28-07-2009, 20:02
ja miałam taki pochłaniacz,wiaderko z granulkami w środku.Niestety u mnie to nie zadziałało,owszem nagromadziła się woda we wiaderku ale para z okien nie zniknęła.

arturrex
28-07-2009, 20:29
Troche drogie to.
U rodziców zastosowałem zamiennik własnymi rekami zrobiony.
Potrzebujemy chlorek wapnia, stara firanke i pojemniki np kubki po maśłach roślinnych. Chlorek do dostannia w sklepach chemicznych najlepiej przed zima 20kg - ok 40zł. Z firanki szyjemy niewielkie woreczki, i tam sypiemy chlorek ok 0,3 kg, w wieczkach kubeczków robimy dziurki. Woreczki umieszczamy na kubeczkach i mamy pochłaniacz za grosze

ceem666
28-07-2009, 21:34
A czy nie prościej i zdrowiej było by usunąc przyczynę wilgoci? Jeśli rano na szybach okien mamy parę, to wentylacja nie działa poprawnie. Osuszacz wyeliminuje tylko wilgoc z powietrza, ale powietrze będzie nadal zużyte. Ja poszukałbym przyczyny. Wtedy osuszacz nie będzie potrzebny, a samopoczucie na tym zyska. Proponuję sprawdzic wydajnośc wentylacji.

Wosto
28-07-2009, 22:49
witam.
czy ktoś z was miał już doczynienia z pochłaniaczem wilgoci firmy henkel na wkłady z tabletek?
mam zamiar zastosować go w łazience żeby zmięjszyć wilgoć i w pokoju że by okna nie parowały , przeważnie zimą i na jesień.
czy ten pochłaniacz naprawde pomaga? czy warto wydawać pieniążki na wkłady ? czy ten pochłaniacz naprawde jest wydajny i taki dobry jak reklamuje go producent?

za pomoc z góry dziękuje
Ja również się na to skusiłem. Potwierdzam - woda zbiera się w pojemniku, ale "wydajność" tego urządzenia jest tak znikoma, że szkoda kasy.
Pozdrawiam.

jonbob
16-08-2009, 22:39
Czyli poprostu nie warto tego kupywac ?

mmmagdaa
17-08-2009, 11:01
szkoda kasy!

taura
17-08-2009, 17:55
potwierdzam szkoda kasy

z mezem najpierw kupilismy pochlaniacz firmy henkel - owszem woda zbierala sie w pojemniku ale wydajnosc minimalna

teraz w pralni mamy elektrczny pochlaniacz wilgoci z castoramy za okolo 300 zl ktory spelnia swoje zadanie

Wosto
17-08-2009, 21:56
teraz w pralni mamy elektrczny pochlaniacz wilgoci z castoramy za okolo 300 zl ktory spelnia swoje zadanie
Co to za sprzęt?
Pozdrawiam.

mkarwan
17-12-2013, 22:21
Witam, stosowałem popularne pochłaniacze wilgoci w tabletkach. Są ok, ale aby osuszyć mieszkanie najpierw trzeba pozbyć się przyczyny wilgoci. Czyli szczególnie jesienią i zimą regularnie wietrzymy mieszkanie i dbamy o drożność wentylacji. Wilgoć w łazience jest dość naturalna, ale gdy wentylacja jest drożna, to szybko się uwalnia. Polecam pochłaniacze wilgoci kontenerowe. Wydają się skuteczniejsze.

Moderowano :spam:

serenada77
18-08-2015, 11:33
Z uwaga przeczytałam poprzednie odpowiedzi bo równiez walczę z wilgocią w domu a własciwie tylko w jednym pokoju. Ktoś stosował może coś takiego http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/pochlaniacze-wilgoci-silica-gel/ ? Wydaje mi sie że powinno zadziałać- opinie na temat tej firmy sa dobre.