PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań odnośnie dachu płaskiego



azizi
28-07-2009, 14:27
Witam. Na necie można znaleźć dużo informacji odnośnie płaskich dachów np tu -> http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/dachy-i-stropy/z-czego-dach-plaski,6329_4351.htm

Ponieważ jestem na etapie wyboru projektu zastanawiam się nad domem parterowym z płaskim dachem, coś do 140m2 powierzchni użytkowej. W związku z tym mam dwa pytania:
1) Jakich sprawdzonych materiałów warto użyć przy izolowaniu i ocieplaniu dachu płaskiego, jak to wygląda kosztowo i czy istnieje możliwość samodzielnego wykonania prac?
2) Czy opłaca się robić dach płaski i inwestować w niego (izolacja itp) czy może lepiej postawić domek z dachem kopertowym (metraż taki sam) kryty blacho dachówką?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i opinie o dachach płaskich, zwłaszcza tych którzy posiadają, być może budują takowe. Jestem fanem nowoczesnej architektury i minimalistycznych kształtów, stąd pomysł na tego typu domek.

ps. tego typu domek chodzi mi po głowie, ale nie o takich wymiarach
http://z500.pl/projekt/z2013/opinie.html

NOTO
30-07-2009, 12:36
Obecnie mam dach dwuspadowy, ale jeśli okolica by była bardziej miejska to byłby dach płaski ... z ogrodem :)

azizi
30-07-2009, 12:59
Obecnie mam dach dwuspadowy, ale jeśli okolica by była bardziej miejska to byłby dach płaski ... z ogrodem :)
Orientowałeś się może głębiej (nie tylko czytanie ale i praktyczne wykonanie) takiego dachu? Jak się to kosztowo przedstawia w stosunku np do dwuspadowego, albo kopertowego?

NOTO
30-07-2009, 14:16
Na pewno jest droższe. Ale dla mnie liczą się tu inne warunki. W srodowisku miejski wolałbym odpoczywać wyżej niż inni :)
To plan.
Sam strop musi być normalny. Szacuję całość na conajmniej 120 zł/m2

azizi
30-07-2009, 14:20
Na pewno jest droższe. Ale dla mnie liczą się tu inne warunki. W srodowisku miejski wolałbym odpoczywać wyżej niż inni :)
To plan.
Sam strop musi być normalny. Szacuję całość na conajmniej 120 zł/m2
dom który będę chciał postawić będzie na wsi więc nie liczę, że jakaś zieleń była by na dachu :)
sądziłem że koszta powinny być mniejsze, bo jak by nie było blacha, czy dachówki + drewno to duży wydatek, a tu inwestuje się w izolację, która wiadomo na pewno droższa od tej przy dachach spadowych, ale żeby aż tak?

ddoommiinniikk
30-07-2009, 21:33
Sięgnij do dziennika budowy użytkownika RYDZU. Opisywał dość dokładnie budowę swojego domu z płaskim dachem. Wartko się czyta, bo literacko autor stoi wyżej niż przeciętna tego forum.

azizi
31-07-2009, 07:28
Sięgnij do dziennika budowy użytkownika RYDZU. Opisywał dość dokładnie budowę swojego domu z płaskim dachem. Wartko się czyta, bo literacko autor stoi wyżej niż przeciętna tego forum.
Dziękuję. Znalazłem i zabieram się do czytania :)