PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzony wąż od zmywarki ...



sailor_ro
29-07-2009, 11:49
Witam

Mam taki oto mały problem,wykonawca zabudowy kuchennej uszkodził wąż od zmywarki(powrót),pierwsze użycie zmywarki zaczeło sie od powodzi,bo tenze wykonawca nie dokrecil przewodu zasilajacego wodnego i zakonczyl powodzia.Mala chwilke zajelo mi zlokalizowanie uszkodzenia,okazalo sie ze w wezu od powrotu jest dziura,widać,że prawdopodbnie przejechali po nim jakas piła i uszkodzili.
Do meritum,wykonawca,byl bardzo zdziwiony tym co sie stalo i powiedzial ze zorientuje sie co i jak z wezem i oddzwoni jeszcze tego samego dnia ... a byl to zeszly tydzien.
Na dzien dzisiejszy,waz otasmowalem tasma izolacyjna i jest szczelnie,bo kontroluje kazdorazowo jak uzywam zmywarki,pytanie tylko czy tak moze zostac,nie bardzo chce wyciagac zmywarke z zabudowy,bo to kupa roboty,a "fachowców" w domu juz nie chce ...

Pozdrawiam

PS przy okazji dac tego partacza na czarna liste ?? oprocz w/w przywiozl inne fronty niz zamowilismy,wmawiajac nam ze takie chcielismy,potem zmienil zeznanie i stwierdzil,ze w tym wzorze takie nie wystepuja ...wystarczylby telefon,a tak musial chlop zamawiac nowe fronty dla nas.oprocz tego pare innych drobiazgow i przede wszystkim nieslownosc i nieterminowosc

raffran
29-07-2009, 11:57
Skoro otasmowales, to masz dostep wiec ja bym ten waz przecial wstawil kawalek rurki i skrecil opaskami. Oczywiscie rozumie, ze to jest waz spustowy(powrot).

ubek
29-07-2009, 12:09
Skoro otasmowales, to masz dostep wiec ja bym ten waz przecial wstawil kawalek rurki i skrecil opaskami. Oczywiscie rozumie, ze to jest waz spustowy(powrot).
Jasne, rury po ciśnieniem tak się robi, w przypadku takiego węża to nie ma żadnego problemu

sailor_ro
29-07-2009, 12:15
Pomysł z rurką brałem pod uwagę,ale ...waż jest karbowany,wiec obawiam sie ze obejmy moga go za dobrze nie ścisnąć ... :(

raffran
29-07-2009, 12:24
Jak dobrze dobierzesz srednice rurki taz zeby ciasno weszla po 2-3cm z kazdej strony i skrecisz to opaskami na srobki to mysle, ze bedzie trzymac.
W komplecie ze zmywarka powinienes miec taki sprezynowy zacisk na podlaczenie odplywu do syfonu. Wiec jak on ma zacisnac, to i takie rozwiazanie laczenia tez bedzie trzymac.