PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójny bal a w środku Ekofiber



Leorem
29-07-2009, 13:53
Zainteresowała mnie technologia budowy drewnianego domu proponowana przez firmę Mazurskie Domy, a mianowicie - podwójny bal 70 lub 90mm a w pustkę pomiędzy nimi wdmuchwany materiał izolacyjny o nazwie ekofiber.
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z tą technologią, a może są użytkownicy takich domów?
Jakie są zalety, a jakie wady takiego rozwiązania?

Pozdrawiam

kruszon11
29-07-2009, 14:13
http://forum.muratordom.pl/domy-z-bali,t504.htm

Leorem
31-07-2009, 10:48
Nie odnajduję poki co odpowiedzi na moje pytanie.

tys_tys
11-08-2009, 21:36
Zainteresowała mnie technologia budowy drewnianego domu proponowana przez firmę Mazurskie Domy, a mianowicie - podwójny bal 70 lub 90mm a w pustkę pomiędzy nimi wdmuchwany materiał izolacyjny o nazwie ekofiber.
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z tą technologią, a może są użytkownicy takich domów?
Jakie są zalety, a jakie wady takiego rozwiązania?

Pozdrawiam

podstawowa wada to zbyt małe przekroje, jeśli chodzi o bal, ściana bardzo pracuje i potrafi się wypaczać :o co może przyprawić inwestora o zawał. Zaleta to napewno dobra izolacja, jeżeli oczywiście wszystko jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, a to chyba najwiekszy problem firm wykonawczych. Oczywiście nie wszyskich.

Pozdrawiam

PawEla
13-09-2009, 21:50
Poszukaj firm w Beskidzie, tez stawiają niezłe chaty a podejrzewam że o wiele tanie. ocieplenie ekofibrem możesz zamówić samemu.
Poza tym poczytaj i popytaj o opinie o Mazurskich Domach - chyba warto.....

simluc
10-11-2009, 09:35
...., ściana bardzo pracuje i potrafi się wypaczać

kolkowanie bali zabezpiecza przez wypaczaniem

szymon

zbyszek57
06-07-2011, 10:05
nie bardzo wiem, czym ta technologia rozni sie od domu szkieletoweego licowanego po obu stronach deską elewacyjna? chyba tylko tym ze szkielet będzie per saldo sztywniejszy i bedzie cieplejszy ( zamiast 100 to 150 albo 200 mm ocieplenia.)