PDA

Zobacz pełną wersję : zapytanie



546080
29-07-2009, 13:25
Dzień dobry.Jestem nowym użytkownikiem forum i ma pytanie odnośnie formalności związanych z przeniesieniem części działki wraz z pozwoleniem itp.Sytuacja jest taka,że otrzymałem pozwolenie na budowę dwóch domów na jednej działce o pow 16,55 ar.Działka jak i pozwolenie stoi na mnie .Dlatego zdecydowałem się na takie rozwiązanie,ponieważ drugi dom który miał budować brat miałem przenieś na niego po odbiorze i podziale .Sytuacja nastąpiła taka,że rozpocząłem prace ,natomiast brat musi podjąć radykalną decyzje o podjęciu kredytu na budowę.Co z kolei jest niemożliwe ,bo musi przedłożyć akt notarialny do dysponowania nieruch.Ja ,nie chce żyrować i być obciążony kredytem!Dlatego zapytam;czy można przenieś pozwolenie na niego wraz z warunkami zabudowy i projektem przed podziałem czy po podziale działki?Wiem,że jak przepisze na niego po podziale to automatycznie traci drugi budynek pozwolenie i wszystkie formalności po podziale muszę zaczynać od nowa dlatego ten budynek który ja przeniosę wraz z działką przepisuje dla niego bo chce wybudować jak najszybciej a ja poczekam.Co muszę zrobić ,krok po kroku abym ja nie stracił i brat :cry: Proszę o odpowiedz

Flanker
04-08-2009, 14:08
Art.40 ustawy PB
Sprawa jest prosta, brat musi zostać współwłaścicielem działki a następnie należy wystąpić do WUiAB do przeniesienia pozwolenia w części dotyczącej budowy budynku (brata). Pozdrawiam Flanker