PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja - łączenie styropianu z dachem i ścianą



marhos
30-07-2009, 15:41
Elewatorzy ocieplili mi ścianę szczytową styropianem. Ta ściana łączy się z dachem garażu przylepionego do bryły budynku. Dekarz wcześniej zostawił 12cm luzu między blachoadachówką a ścianą do docieplenia. Elewatorzy przykleili styropian do ściany stawiając go na blachodachówce. To stworzyło tunel pomiędzy ścianą niezaizolowaną a blachodachówką o wymiarach 12 cm długości u podstawy i 6 cm wysokości. Pan elewator powiedział,że tą przestrzen wypełnią pianką niskorozprężną i będzie dobrze. Mi się wydawało, że trzeba przylepić tam styropian węższy ewentualnie wełnę. Co radzicie?

Rezi
30-07-2009, 19:21
wrzuć fotkę


a tak na marginesie
elewator to robi elewacje , a optyk optyka okna na zimę ?

boszax
30-07-2009, 19:42
Mogli przecież dociąć styropian na wysokość obróbki, a dalej już normalnie całym płytami. Już to widzę jak tą pianką równiutko to wypełni :-? Będzie niezły mostek termiczny. A ile pójdzie pianki ale co tam płaci inwestor :(

leszeq
30-07-2009, 20:27
Pan elewator
Dobre :D Muszę to sobie zapamiętać :D

Darek G
30-07-2009, 21:29
Jak w takim razie powinno być takie ocieplenie wykonane w sposób prawidłowy? Najpierw ocieplenie ściany przylegającej do garażu a dopiero później dach na garażu i obróbki?

Będę miał niedługo taką samą sytuacje i właśnie się nad tym zastanawiałem. Przekrój mojego domku poniżej.

http://archon.pl/images/products/m42e0de060594e/projekty-domow-GROSZEK_2_przekroj__256.jpg

Rezi
30-07-2009, 21:44
Najpierw ocieplenie ściany przylegającej do garażu a dopiero później dach na garażu i obróbki

sam sobie odpowiedziałeś

marhos
31-07-2009, 21:41
Pan elewator - a właściwie Pan Elewator jak Wielki Inkwizytor - jak coś nie po jego mysli to na stos !!! i to pewnie będzie ze mną. Pewnie zakończy się na wełnie i piankowaniu. Przestroga dla budujących - na etapie stanu surowego warto od razu ocieplić miejsca gdzie potem jest obróbka tzn. szczyty budynku kukawki itp. Ja tego nie zrobiłem i będzie improwizacja. Mam nadzeję, że nie przemarznie mi ściana. Precz Wielkiej Elewacji!

edde
01-08-2009, 22:39
Jak w takim razie powinno być takie ocieplenie wykonane w sposób prawidłowy? Najpierw ocieplenie ściany przylegającej do garażu a dopiero później dach na garażu i obróbki?

Będę miał niedługo taką samą sytuacje i właśnie się nad tym zastanawiałem. Przekrój mojego domku poniżej.

http://archon.pl/images/products/m42e0de060594e/projekty-domow-GROSZEK_2_przekroj__256.jpg

ja przy kawałku daszku nad wejściem przylegającym do ściany zewn. przed blachodachówką przykleiłem 20 cm szerokości pas styropianu takiego samego jaki będzie na elewacji, dekarz dojechał potem do tego z membraną i blachodachówką, teraz wejdą "elewatorzy" :) zrobią swoje a po nich dekarz dokończy obróbkę przy ścianie