PDA

Zobacz pełną wersję : Samowolnie postawiona skrzynka gazowa



fliegermaus
30-07-2009, 18:33
.

Barbossa
30-07-2009, 19:23
jak ja Ci ku... współczuję
niewymownie

Zbigniew100
30-07-2009, 20:21
A to skurczybyki. :lol:

fliegermaus
30-07-2009, 20:25
.

Zbigniew100
30-07-2009, 20:34
Bez urazy, :oops: ale do sądu z nimi chyba nie pójdziesz. :wink:

Sąsiad też jest udany, nie mógł zadzwonić. :x

fliegermaus
30-07-2009, 20:36
.

Zbigniew100
30-07-2009, 20:45
Nie jesteś sam;
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/4220-pomocy-gazownia-chce-ode-mnie-wyludzic-pieniadze.html :cry:

http://forum.muratordom.pl/skrzynke-gazowa-chcieli-mi-wpuscic-w-slupek-klinkierowy,t5790.htm


Czy odbiorca odpowiada za stan gazomierza
Jestem właścicielem budynku, do którego jest dostarczany gaz. Licznik jego zużycia jest umieszczony w miejscu narażonym na uszkodzenie. Czy grozi mi ponoszenie odpowiedzialności za jego zniszczenie?

Tak

To odbiorca paliwa gazowego jest odpowiedzialny za zabezpieczenie gazomierza przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Jest też zobowiązany do pokrywania w pełnej wysokości strat wynikających z uszkodzenia, zniszczenia lub utraty gazomierza, chyba że uszkodzenie nastąpiło wskutek naturalnego zużycia. W związku z tym odbiorca gazu powinien dbać o zachowania w stanie nienaruszonym plomb na gazomierzu. Nie może też dokonywać bez wiedzy i zgody dostawcy zmian i regulacji w gazomierzach. Ma również obowiązek niezwłocznego informowania dostawcy o zauważonych wadach lub usterkach w układzie pomiarowym.

Co więcej, odbiorcy gazu muszą liczyć się z tym, że za zniszczenie lub uszkodzenie gazomierza albo innego urządzenia pomiarowego trzeba wnieść opłatę w wysokości odpowiadającej jego dwukrotnej wartości. Z kolei za zerwanie lub uszkodzenie plomb na jakiejkolwiek części urządzenia odbiorczego wewnętrznej instalacji gazowej lub na gazomierzu należy zapłacić 50 zł. Jeszcze wyższa opłata jest nakładana w przypadku zerwania lub naruszenia plomb legalizacyjnych na urządzeniu pomiarowym, założonych przez Główny Urząd Miar. W takich sytuacjach wynosi ona 100 zł. W przypadku powiadomienia dostawcy gazu o zerwaniu lub uszkodzeniu plomb, te opłaty ulegają obniżeniu o 50 proc.

Podstawa prawna

• Par. 4 rozporządzenia ministra finansów z 31 sierpnia 1998 r. w sprawie ustalenia zakresu i wysokości opłat za nielegalny pobór paliw gazowych (Dz.U. nr 118, poz. 761).


Oczywiście, że pójdę, jeżeli nie przywrócą poprzedniego stanu. W głowie mi się nie mieści, że można komuś bez uzgodnienia zrobić taki cyrk na posesji. Nie wiem tylko, czy czasem nie ma jakiegoś chorego przepisu, że akurat gazownia tak może :roll:

Monti2008
30-07-2009, 21:26
Gazomierz i przyłącze należy do gazowni zatem na pewno w umowie z gazownią jest zapis,że w celu konserwacji/napraw mają zgodę właściciela na wstęp na posesję. Inne zarządzenie gazowni mówi,że lico szafki gazowej powinno być z licem płotu.
Zniszczenie płotu to już wandalizm.Wszelkie udogodnienia dla siebie powinni robić za Twoją pisemną zgodą.
Jednak najpierw dowiedz się w gazowni o co chodzi. U źródła najwięcej się dowiesz.
pozdrawiam

marcin714
30-07-2009, 22:36
A cóż mogą odpowiedzieć niż to, że nowe szafki stawiają w linii ogrodzenia i tu postąpili jak zawsze bo inkasent nie mógł odczytać licznika. Wstawili ją w płot aby nie szpecić ci widoków ustawiając ją przed płotem o ile to jeszcze twoja działka bo jeśli już nie to nie mogli przecież postawić jej na obcej ziemi. No i raczej nie przejmą sięza bardzo tą dziurą w płocie bo rozumiem ,że o dziurę ci chodzi bo sama skrzyneczka jako nowa napewno ci siępodoba. A co do sąsiada to od niego nie można wymagać aby wiedział co komu w głowie siedzi. Zapewne domniemywał, że sąsiad będzie zadowolony z nowej szafki a tu pech bo akurat miał inny zamysł. Radzę pogodzić się z faktem dokonanym bo szkoda stresu. Chociarz dziś w radiu słyszałem, że człowiekowi sters do życia jest bardzo potrzebny, Taka ponoć nasza natura, że bez stresu źle się czjemy.