PDA

Zobacz pełną wersję : Pralka Gorenje



e-mól
03-06-2009, 09:23
czy to zły pomysł, czy ktoś coś złego słyszał o tych pralkach

Marcin@M
03-06-2009, 22:59
Kupilem tej firmy mojej mamie i jest zadowolona, nie skomplikowany model i po chyba 6 latach padlo lozysko na bebnie, pierze sporo bo jest wnuczka juz 2,5 roku, tesciowa ma beko z wyzszej polki ale roznicy wilkiej nie widac.

robi77
31-07-2009, 10:32
Co powiecie o tych pralkach automatycznych?
Dobre to czy polecacie jakieś inne urządzenie ?

ulus
31-07-2009, 16:41
Mam już od 8 lat i spisuje się bardzo dobrze, a jest mocno eksplatowana.

ZABRA
31-07-2009, 16:46
no właśnie - obawiam się, że 8 lat temu to była inna epoka i sprzęt produkowany teraz może być zupełnie inny - mimo tej samej firmy

Może jeszcze jakieś opinie użytkowników!

asizo
31-07-2009, 18:33
Moi rodzice mają pralkę gorenje już chyba 15 lat i tez spisuje się bardzo dobrze (i tez mocno eksploatowana). Ale faktycznie, kiedys mogła byc inna jakośc. :roll:

robi77
03-08-2009, 07:48
Sprzedawca w sklepie twierdził ze lepiej kupić BOSHA bo między innymi ma lepsza elektronikę ...prawda ?

kot1979
03-08-2009, 07:56
jesli chodzi o firme gorenje pralke posiadam i chodzi :) niemniej tesciowa u siebie w domu ma lodowke i po 3 latach tylnia scianka pekla:) , ale jak to sie mowi moze przypadek :)

MarthaB
03-08-2009, 10:49
ja mam pralkę innej firmy (ardo - jest ok), więc nie wiem jak sprawują się pralki gorenje, mogę tylko dodać, że mi kiedyś polecano zwrócić uwagę na miejsce produkcji - jeśli pralka np włoska (moja) to żeby była made in italy. i napis taki na pralce mam ;) ile w tym prawdy nie wiem, nie wiem też gdzie były robione poszczególne części.

robi77
04-08-2009, 07:19
Czyli chodzi ci o to aby nie było robione w Republice Chińskiej ?

robi77
04-08-2009, 07:59
Powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz.
Mam zamiar wstawić pralkę na piętro które jest niewykończone i nieogrzewane...wiec w zimie będzie tam niższa temperatura niż pokojowa. Czy to zaszkodzi w jakiś sposób elektronice ?
Nie zniszczę w ten sposób pralki ?

KaTal
05-08-2009, 14:57
Użytkuję pralkę Gorenje juz od dwóch lat i jestem bardzo zadowolona. Mam małą łazienkę i zmieściła się tylko ta płytsza, ale i tak jest super. Ma wiele programów (zimne pranie, pranie sportowych ubrań itd), ale teraz to prawie wszystkie mają. Mimo to wybrałam tą i mogę spokojnie polecić :)

MarthaB
05-08-2009, 16:27
Czyli chodzi ci o to aby nie było robione w Republice Chińskiej ?

chyba tak. Chociaż np ja dziś oglądałam kuchenki i kuchnie gazowe i podobno większość jest robiona teraz w UE, więc może juz ta porada jest nieaktualna (większość z tych które mnie intersowały)

ziaba
05-08-2009, 17:36
Mam Gorenje od 4 lat ( pojemność 7 kg i 2000 obr/min)
Cichusieńka. Jedyna jej wada to waga 125 kg. ( gdyby była lżejsza pofrunęła by )
Wybrała bym jednak opcję z innym programatorem ( nie ciekłokrystalicznym ) - to pikanie paluchem po kolei w wyborach funkcji i podfunkcji jest drażniące.
Przy dłuższych paznokciach trzeba uważać w co się pika :wink:

robi77
06-08-2009, 07:50
Powiedzcie mi czy zaszkodzi pralce temperatura nieogrzewanego poddasza w zimie ?

Mam na poddaszu pralnie ....poddasze jest niewykończone i nieogrzewane....czy cos sie może stać mojej pralce ?

Jrrzy
06-08-2009, 21:16
Gorenje od 2 lat działa bezawaryjnie.Wybrałem dlatego,że miała opinię najmniej awaryjnej.Bosch ma lepszą elektronikę,powiedział sprzedawca - proponuję poczytać wcześniejsze posty,w pralkach Boscha przepalały się programatory zazwyczaj po 2 latach.Nie warto patrzeć na wyposażenie w gadżety,takich np.dużo ma Samsung,ale co z tego jeśli bębny są nierówne i pralka się rozlatuje.

JerzyR
03-11-2017, 12:22
Powiedzcie mi czy zaszkodzi pralce temperatura nieogrzewanego poddasza w zimie ?

Mam na poddaszu pralnie ....poddasze jest niewykończone i nieogrzewane....czy cos sie może stać mojej pralce ?


Pobierz ze strony producenta instrukcję obsługi. W oglądanym ostatnio modelu:
Urządzenia nie należy stawiać w
pomieszczeniu, gdzie temperatura może
spaść poniżej 0 °C, ponieważ części
urządzenia mogą po zamarznięciu wody
ulec uszkodzeniu.
Przed podłączeniem pralka powinna ogrzać się do
temperatury pokojowej (odczekać należy przynajmniej 2
godziny).

kajetan_kajetanowicz
18-11-2017, 17:42
Osobiście nie posiadam ale od kilku znajomych słyszałem same dobre opinie o tej marce pralek - jedni mają 5 lat, drudzy 3.