PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian styropianowi równy ?



AGA NR 1
31-07-2009, 13:50
Muszę już mysleć o kupnie styropianu na :
- podłogę ( 10 cm )
- ocieplenie zewnętrzne domu ( 14 cm )

Jest ogromna różnodnośc firm i cen.
Mam totalny mętlik w głowie !

Czy one jakość znacząco różnią się od siebie ?
Bo ceny czasami są diametralnie różne.

Jaki więc polecacie ???
:-?

Martinezio
31-07-2009, 14:24
Na podłogę EPS-100 gładki, a na elewację EPS-70 felcowany.
Producent w zasadzie nie gra roli, byle arkusze były płaskie, niewybrzuszone.
Było na forum wielokrotnie opisywane :)

AGA NR 1
31-07-2009, 14:33
Dziękuję.

A firmy konkretnie jakie polecisz ?

:wink:

Martinezio
31-07-2009, 14:41
To już musisz sama rozkminić ;) Idź do swojej hurtowni i zapytaj, co mogą polecić ze styropianu na podłogę i elewację. Później sprawdź w necie opinię o nich i albo weźmiesz, albo zapytasz o alternatywę :)

Polecam średnią półkę cenową, bo te tanie zwykle są krzywe, a te drogie to przereklamowane (nieadekwatny stosunek jakość/cena).

AGA NR 1
31-07-2009, 14:59
Rozumiem.

Zastanawiam się, czy nie kupić na necie - zatrzęsienie.

Dzięki.

Depi
31-07-2009, 18:20
Kumpel-deweloper bardzo ciepło o Genderce się wyrażał. Z moich doświadczej to Termoorganika lepsza od Austrothermu.

AGA NR 1
31-07-2009, 18:26
Dziękuję za info.
:D

pblochu
31-07-2009, 19:17
cholercia Depi a ja bym tam polecił Austrotherm
Przynajmniej równy
ponadto bez felcu - mniejszy odpad a i tak pianką trzeba nierówności wypełniać
Takie płyty poklejone między sobą to jednak zap.. konstrukcja - czuć różnice podczas szlifowania szczególnie w narożach

Ale tam zawsze można zrobić inaczej

Depi
31-07-2009, 20:32
Ja na razie bawiłem się tylko twardym i EPS100 TO w ciapki wyraźnie lepszej jakości był, niż Austrotherm.

Ale nie wiem, czy można na tej podstawie ogólniejsze wnioski wyciągać. Choć TO ciapkowate jest droższe, więc w sumie powinno być lepsze.

Jednak zdanie kumpla jest już miarodajne - postawił już jakieś 100 domów, więc chyba wie :)

coulignon
31-07-2009, 20:36
ja na własnej skórze testowałem Arbet. Jest niezły czyli równy. Mój wykonawca niepochlebnie mówił o teromorgarnice, raczej pozytywnie o Austrothermie i Swissporze.

leszeq
31-07-2009, 20:37
cholercia Depi a ja bym tam polecił Austrotherm
Przynajmniej równy
Również polecam Austrotherm na elewację. Organika to "banany". Czasam podczas szlifowania trzeba z niej zebrać około 2 cm, a często żeby utrzymać linię prostą ściany trzeba przecinać płyty na pół podczas klejenia :o

marxxx
05-08-2009, 20:44
cholercia Depi a ja bym tam polecił Austrotherm
Przynajmniej równy
Również polecam Austrotherm na elewację. Organika to "banany". Czasam podczas szlifowania trzeba z niej zebrać około 2 cm, a często żeby utrzymać linię prostą ściany trzeba przecinać płyty na pół podczas klejenia :o

a może to ściany krzywe? :o

Regut1
05-08-2009, 20:58
......., raczej pozytywnie o Austrothermie i Swissporze.

Potwierdzam.
Też rozmawiałem z kilkoma fachowcami od ociepleń i pozytywnie wyrażali się o Austrothermie i Swissporze. Sam mam Swisspora a w zasadzie jeden z jego klonów.

irreality
05-08-2009, 21:12
cholercia Depi a ja bym tam polecił Austrotherm
Przynajmniej równy
Również polecam Austrotherm na elewację. Organika to "banany". Czasam podczas szlifowania trzeba z niej zebrać około 2 cm, a często żeby utrzymać linię prostą ściany trzeba przecinać płyty na pół podczas klejenia :o

Pełen obaw po przeczytaniu o krzywych płytach kupiłem Termoorganikę na podłogę na gruncie (bodajrze Gold Plus), akustyczny na poddasze i elewacyjny (Platinum Plus - ten szary) na ocieplenie ściany i stropu z garażem.

Żadna z płyt nie była krzywa. Bardzo porządny i fajny styropian. Nie kruszy się.
Wykonawca od wylewek był zdziwiony że wziąłem Termoorganikę bo on ją poleca klientom (styropian układałem sam). Ocieplacze garażu też byli zadowoleni. Dlatego na elewację też wezmę Termoorganikę.

Może krzywe płyty to efekt złego transportu - przechowywania? Nie wiem. Możliwe też że miałem po prostu szczęście.

Dachówkę Roben też niektórzy odradzali - ja mam i jestem z niej zadowolony.

Regut1
05-08-2009, 21:40
.................... Możliwe też że miałem po prostu szczęście.

Dachówkę Roben też niektórzy odradzali - ja mam i jestem z niej zadowolony.

Szczęście to 99% sukcesu. Ja mam dachówkę Creatona, na forum pełno krytyki, u mnie 100% zadowolenia mojego i dekarzy, którzy to układali.
Z drugiej strony opinie fachowców są bardzo cenne bo u nich z racji ilosci robót współczynnik prawdopodobieństwa braku szczęścia drastycznie sie zwiększa. :D

Martinezio
06-08-2009, 07:35
Super, ale może nie zbaczajmy z tematu ;)

Ja mam u siebie Styropmin (czy jakoś tak) na elewacji oraz podłodze i moi wykonawcy byli bardzo zadowoleni, przy czym cena też była interesująca :)
IMO TO w ciapki jest przereklamowane, a jego cena nie odzwierciedla realnego zysku ;)

opell
06-08-2009, 07:45
Witaj ja poleci styropian firmy YETICO- "lepszy" z frezem tak sie nazywa, bardzo dobry styropian cenowo wychodzi 119zł za m3, cena jak dla mnie dobra współczynnik ma chyba 0,36 najgrubszy jaki mają to 12 cm. Robiło sie szybko, wymiary trzymają , jak dla mnie jest git. Pozdrawiam

spamik
06-08-2009, 08:34
Witam,
A ma ktoś jakieś doświadczenia/informacje odnośnie firmy arsanit? Czy ten styropian jest dobrej jakości?

edde
06-08-2009, 10:04
a ja wybrałem swisspor, zwyciężył w moim plebiscycie cena/jakość ;)

no i na elewcje mam "w ciapki" tyle że nie biały w szare ciapki a szary w nieliczne białe ciapki ;)
i nie uważam ze jest przereklamowany, jest cieplejszy i dzięki temu zyskałem 4-5 cm ocieplenia więcej w porównaniu do std. eps70 z zachowaniem wymiarów budynku, i z pełną świadomością zapłaciłem za niego więcej bo tak chciałem ;)

cieszynianka
06-08-2009, 10:27
U nas na elewacji Austrotherm frezowany, polecony przez majstra :D

AGA NR 1
07-08-2009, 06:09
Witam,
A ma ktoś jakieś doświadczenia/informacje odnośnie firmy arsanit? Czy ten styropian jest dobrej jakości?

Ja też pytam o styropian ARSANIT !
Hurtownia poleca...
:-?

AGA NR 1
13-08-2009, 20:40
Jako założycielka wątku winnam donieść, że wybrałam styropian SWISSPOR.

W poniedziałek rozkładanie.
:D

spamik
14-08-2009, 06:16
A czemu nie Arsanit w końcu?

AGA NR 1
14-08-2009, 06:20
Bo jakoś nikt nic nie wie o tym styropianie.

Nawet w Hurtowni jakoś mgliście odpowiadali, hahaha !

Dostałam Swisspor w tej same cenie, więc decyzja była szybka i łatwa.

:wink:

seba_x
14-08-2009, 06:45
IZOTERM GOŹDZIELIN tani , ciepły (z dodatkiem grafitu) ale niestety trochę koślawy

Whitemag
14-08-2009, 09:15
Ostatnio zamawiałem Swisspor'a Lambda na elewację - nikt na jakość nie narzeka, kilka sztuk delikatnie bananowych się jednak znalazło. Cena była również atrakcyjna.

Pozdr

coulignon
14-08-2009, 09:52
Ostatnio zamawiałem Swisspor'a Lambda na elewację - nikt na jakość nie narzeka, kilka sztuk delikatnie bananowych się jednak znalazło. Cena była również atrakcyjna.

Pozdr

A z ciekwości - po ile?
Lambda to ten szary?

enickman
14-08-2009, 10:34
ja dawałem pod wylewki Swisspora EPS100
nikt nie narzekał
na ściany poszła jednak Termoorganika
też nikt nie narzekał
Moim zdaniem Styro jest styro - nie ma znaczenia - byle było to proste

Whitemag
14-08-2009, 13:45
Swisspor Lambda 0,31 szary bez frezu za 166brutto(22pct)...

Martinezzz
15-08-2009, 01:56
termoorganika fasada platinum+, nikt nie narzekał na jakość

mTom
15-08-2009, 08:01
Moim zdaniem Styro jest styro - nie ma znaczenia - byle było to proste
Nie do końca jest to prawda. Styropian styropianowi nie jest równy. Abstrahując od tego czy płyty są proste, ważne jest ile surowca (polistyrenu do spieniania) producent użyje do produkcji m3 płyty. Norma mówi o 14 kg. Są jednak firmy, które potrafią zrobić płytę z 10 kg. Oczywiście płyta jest prosta i ładna, ale jeżeli chodzi o współczynnik lambda (przenikalność cieplna), tu pojawiają się problemy. W efekcie 10 cm styropianu gorszej jakości, daje taki sam efekt jak, powiedzmy 7 cm styropianu trzymającego normę.

naLeśnik
22-08-2009, 16:34
........., a na elewację EPS-70 felcowany.
.....

ja na razie dostałem wycenę na Termoorganikę Silver 040 frez.

to 040 ma znaczenie w przypadku tego producenta??

ps. juz wiem EPS 70-040 ;)

pati28
22-08-2009, 19:50
hmmm, a ja sie wczoraj (podczas rozmowy z potencjalnym wykonawcą wylewek) zdziwiłem. Styropian na podłogi kupilismy kilka miesięcy temu. nie pamiętam jaki to ale wylewkarz stwierdził że jest bardzo kurczliwy (ok 10%) i radzi żeby oddać (mam taką możliwość) i wziąć termoorganikę która jest lepsza pod tym względem. W przeciwnym wypadku podłoga osiądzie. czy to jest możliwe?? wymieniać czy nie??

Martinezio
22-08-2009, 20:41
ja na razie dostałem wycenę na Termoorganikę Silver 040 frez.

to 040 ma znaczenie w przypadku tego producenta??

ps. juz wiem EPS 70-040 ;)
Chyba tak, bo ten zestaw cyferek określa parametr lambda tego styropianu.

channel8
31-10-2009, 17:44
Jaki styropian polecacie do ocieplenia ścian fundamentu? W projekcie mam 20 cm gold fundament ( cena dobija) termoorganiki. Mam mieć lamda =0,033
Jakim podobnym a tańszym styro mogłabym go zastąpić?
Co sądzicie o styropianie yetico?

Depi
31-10-2009, 19:59
Jakim?

Polecamy na fundamenty w ogóle styrodur, ale jak cena TO Gold Cię dobija... :-?

gosciu01
31-10-2009, 20:19
Spróbuję przeforsować u konstruktora EPS 100 / 0,035 ( płyta )

Wiem, że EPS 200 powinno się dać, ale cena dobija. A styroduru, to już w ogóle.

ugięcie wychodzi mi EPS200-2 mm, a przy EPS100- 4 mm,
ale podpisać się pod tym niestety nie mogę.

Martinezio
31-10-2009, 20:42
gosciu01: ale w sensie, że co? :lol:

Na ocieplenie fundamentów to styknie EPS100 zabezpieczony dodatkowo siatką w kleju, oraz folią kubełkową. Styrodur stosuje się nie dlatego, że twardy, ale dlatego, że nie chłonie wody.
EPS200 stosuje się pod wylewki o wysokim obciążeniu (np. parkingi dla TIRów).

Depi
31-10-2009, 20:43
A czemu niby 200 "musi" być? Na pewno aż takie obciążenia musi przenosić siedząc sobie cichutko na (pionowej!) ścianie fundamentowej? :o

gosciu01
31-10-2009, 20:50
pod płytą u mnie będzie 20-30 cm tłucznia z drenażem, dalej folia kubełkowa, styropian będzie zaczynał się od poziomu gruntu, więc wody tam ( pod styropianem ) raczej nie będzie.

Ugięcie 4 mm, a czególnie pełzanie w czasie trochę mnie niepokoi.
taras, schody, garaż nie będą obciążone i może okazać sięz czasem, że poziomy różnią się.

Co do fundamentów, zgadzam się, dobrze zrobione - wystarczy EPS100.

Martinezio
31-10-2009, 21:50
Ekhm, ale gościu, sęk w tym, że nie bardzo wiadomo o co Ciebie idzie :lol:
Niby elita forum, a zacząłeś gorzej, niż początkujący :lol:
Rozumiem, że masz obawy co dać pod wylewkę? EPS 100 spokojnie wystarczy - nośność tego styro to 3t/m2, więc się nie przejmuj...
Chyba, że planujesz zaparkowanie jakiegoś tiroka u siebie... Ale to musisz jeszcze raz zacząć, tym razem jednak opisując historię... :)

gosciu01
31-10-2009, 23:28
Ekhm, ale gościu, sęk w tym, że nie bardzo wiadomo o co Ciebie idzie :lol:
Niby elita forum, a zacząłeś gorzej, niż początkujący :lol:
Rozumiem, że masz obawy co dać pod wylewkę? EPS 100 spokojnie wystarczy - nośność tego styro to 3t/m2, więc się nie przejmuj...
Chyba, że planujesz zaparkowanie jakiegoś tiroka u siebie... Ale to musisz jeszcze raz zacząć, tym razem jednak opisując historię... :)

może źle się wyraziłem, zbyt skrótowo.
To była odpowiedź dla Channel8, że planuję przeforsować EPS100 pod płytę, to i do ocieplenia fundamentów powinien w zupełności wystarczyć.
Moje obawy dotyczą natomiast faktu, że mój planowany budynek będzie mocniej obciążony niż np. oddzielone od płyty schody wejściowe i płyta garażu, choć będą pod wspólnym dachem. A ten będzie podparty też w tych miejscach.
Ponadto dylatacje jakim będą płyty styropianowe pomiędzy schodami a płytą budynku, tarasem a płytą budynku itd. będę przykryte jakimś wykończeniem.
Pod wpływem różnic w nacisku może to niefajnie wyglądać po pewnym czasie.
Oprócz osiadania pod wpływem "postawionego" ciężaru - pierwsze tygodnie, jest jeszcze takie zjawisko jak pełzanie styropianu, które ujawnia się przez lata.
Aczkolwiek aż takiej wiedzy nie posiadam stąd napisałem, że zostawię to ostatecznei do decyzji projektanta/konstruktora.

channel8
31-10-2009, 23:35
Jakim?

Polecamy na fundamenty w ogóle styrodur, ale jak cena TO Gold Cię dobija... :-?
Yetico http://yetico.com/ :D taki proponuje mi hurtownia.
Cena termoorganiki u mnie 360 m3 - wcale nie mało. :(
Ściana ma mieć 20 cm docieplenia, 20 cm jest pod płytą a sciana fundamentowa zwięczona isomurem....

Depi
01-11-2009, 14:49
Dzizas ludzie! Wyrażajcie się precyzyjnie! Ja wciąż nie wiem, o co chodzi gosciowi01, jak też channel8!

Jaka płyta? Macie fundament płytowy? Jeśli tak to rozumiem. Ale channel8 pisze o "scianach" fundamentowych. Czyli jaka płyta?

Poza tym channel8 - wywalasz kasę na ultradrogie isomury a styro na fundament Cię boli? To już wywal ten isomur.

channel8
01-11-2009, 16:58
Depi - mam coś między tradycyjnym fundamentem a płytą. Normalnie wymurowane ściany fundamentowe z bloczków, zwieńczone isomurem. A w środku - grunt rodzimy, piach i 20 cm styropianu (ma się "przytulić" do isomuru). Na to idzie dwukrotnie zbrojona płyta fundamentowa - 10 cm. Ściany fundamentowe maja mieć izolację z 20 cm styropianu. Ta izolacja ma niejako "odciąć" dom od gruntu.

Nie pytałam czy mam wyrzucic isomur. Tylko czy ktoś ma doświadczenia z tym styro ponieważ ma takie parametry jakie są mi potrzebne. Jeżeli jest coś co jest równie dobre a tańsze to dlaczego nie mogę tego zastosować. Wiadome jest, że biura projektowe wspólpracują z róznymi producentami i w oparciu o ich dane opracowują projekty. Może dlatego, że isomur tyle kosztuje to szukam oszczędności z innej strony??? Zalezy mi na jakości matriałów, z opinie forumowiczcóe cą bardzo cenne, dlatego pytam.

Jestem babą na budowie, na budowlance sie nie znam. Wiedzę ma "muratorową" i forumową. I żyję nadzieją iż wybuduję dobry i ciepły dom.

weektorm
01-11-2009, 17:27
Depi - mam coś między tradycyjnym fundamentem a płytą. Normalnie wymurowane ściany fundamentowe z bloczków, zwieńczone isomurem. A w środku - grunt rodzimy, piach i 20 cm styropianu (ma się "przytulić" do isomuru). Na to idzie dwukrotnie zbrojona płyta fundamentowa - 10 cm. Ściany fundamentowe maja mieć izolację z 20 cm styropianu. Ta izolacja ma niejako "odciąć" dom od gruntu.

Nie pytałam czy mam wyrzucic isomur. Tylko czy ktoś ma doświadczenia z tym styro ponieważ ma takie parametry jakie są mi potrzebne. Jeżeli jest coś co jest równie dobre a tańsze to dlaczego nie mogę tego zastosować. Wiadome jest, że biura projektowe wspólpracują z róznymi producentami i w oparciu o ich dane opracowują projekty. Może dlatego, że isomur tyle kosztuje to szukam oszczędności z innej strony??? Zalezy mi na jakości matriałów, z opinie forumowiczcóe cą bardzo cenne, dlatego pytam.

Jestem babą na budowie, na budowlance sie nie znam. Wiedzę ma "muratorową" i forumową. I żyję nadzieją iż wybuduję dobry i ciepły dom.

20 cm ocieplenia fundamentu???? Dużo za dużo. Nie wiem czym kieruje się projektant który wymyśla takie ocieplenie. Kiedyś miałem klienta, który zażyczył sobie podczas fundamentowania aby cały fundament również od środka owinąć folią :) no bo właśnie chciał mieć odcięty dom od gruntu. Powtórzę słowa mojego wykładowcy od BUDOWNICTWA OGÓLNEGO: "Firmy produkujące materiały budowlane płacą krocie, ażeby projektant rysował to co oni produkują, a człowiek budujący dom chce żeby było dobrze, więc inwestuje w te wszystkie bzdury typu 15cm styropian do ocieplania zwykłego fundamentu" Chce Pani zaoszczędzić? To wyjście jest jedno- nie ocieplać. Jak nie ma piwnicy to nie widzę takiej potrzeby.

Depi
02-11-2009, 16:57
To wyjście jest jedno- nie ocieplać. Jak nie ma piwnicy to nie widzę takiej potrzeby.

O matko... :o

Posłuchaj - może się zidentyfikuj, żeby można było przed Tobą ostrzegać ludzi? Aż mnie strach bierze jak pomyślę, że możesz komuś coś budować...

channel8 - Czy możesz mi przybliżyć cel, do którego zmierzach robiąc warstwy właśnie w ten sposób? Albo inaczej - powiedz _co_dalej_, tzn. jakie warstwy pójdą na tę "podwójnie zbrojoną" płytę?

Znowy dasz styropian (20cm?) i potem wylewkę? Niezły kawał podłogi...

A może coś ci się pokręciło i jednak idzie to : grunt -> piach -> płyta -> styro ? W takim wypadku masz prosty i najzwyklejszy faundament, żaden płytowy.

Zreszŧa nie ma "czegoś pośredniego". Albo masz ściany zagłębione w ziemi (mostki term), albo dom siedzi ci na poduszce ze styropianu ( i to jest fund płytowy).

Co do rodzaju styropianu i firmy, to sprecyzuj teraz jeszcze do którego z tych dwóch zastosowań potrzebujesz?

I nie najeżaj się od razu - jeśli ciężko masz z kasą, to czemu nie weźmiesz dobrej rady i olejesz ten isomur? Nie musisz budować dokładnie tak, jak napisał to projektant. Ani współczynniki ani inne pierdoły które sobie wymyślił to nie słowo objawione - w zakresie materiałów masz generalnie swobodę. Mają mieć parametry odpowiednie, oczywiście, ale bez przesady. Piszesz "mam mieć lambda 0,033". A jak będzie 0,034 to co? Albo 0,038?

Poza tym chyba coś pomieszałaś - TO Fundament NIE MOŻE kosztować 360zł/m3! To jest cena za STYRODUR, a nie styropian.

Albo Cię ktoś robi w konia. :)

Moim zdaniem jak dajesz 20cm WSZĘDZIE (szczególnie dookoła), to już sobie odpuść ten 0,033. Dasz zwykły EPS100 za 130-140zł który ma zazwyczaj coś ok. 0,038 i będzie super. Jak jesteś ambitna, to możesz się szarpnąć na któryś z nowych "pasywnych" - Styropmin taki robi (słyszałem że dobry) i Izoterm też zaczął (nic nie słyszałem, ale ceny konkurencyjne). Kosztują one kilka(dziesiąt) złotych drożej na metrze, ale do 200 na pewno.

Co do fundamentów, to jak nie masz na styrodur (ja tez nie miałem) to następny jest hydrofobizowany styropian (np. Knauf Aqua czy hydro czy cuś). Ja taki mam.

Czy się różni od zwykłego - nie wiem. NIe robiłem testów nasiąkliwości.

Generalnie - jak styropian jest równy, to może być :)

tacim
02-11-2009, 17:08
izoterm jest tańszy od zwykłych stro :) choc go nie mam

Depi
02-11-2009, 17:25
No ten pasywny to chyba tańszy od zwyklaka nie jest, ale niewiele droższy.

Tyle, że nie widziałem go na oczy nigdy, więc polecić nie mogę.

coulignon
02-11-2009, 19:25
Zreszŧa nie ma "czegoś pośredniego". Albo masz ściany zagłębione w ziemi (mostki term), albo dom siedzi ci na poduszce ze styropianu ( i to jest fund płytowy).




wyobraźnia konstruktorów nie zna granic :wink:
To co uparcie stara się nam przybliżyć koleżanka świadczy o tym że zakupiła projekt Lipińskich z takim to drogim jak jasna cholera udziwnieniem:
http://images48.fotosik.pl/222/9e9c98c12e60ac29med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Czyli dokładnie rozwiązanie pośrednie pomiędzy zwykłym fundamentem gdzie sciany działowe leżą na chudzuiaku a klasyczną płytą. Efekt jest taki że w budowie jest to droższe dwa razy jak płyta a izolacyjność ma gorszą.

i drugi raz Depi nie powątpiewaj w wyobraźnię rysowaczy - konstruktorów!!!
Da się drogo i bez sensu!!! :lol:

Zgadłem?