PDA

Zobacz pełną wersję : Listwa wykonczeniowa i drzwi



Puszka
31-07-2009, 22:19
Witam

Właśnie oczekuje na przyjazd ekipy montażowej od drzwi wewnętrznych. Będą to drzwi z futrynami regulowanymi na ściany o grubości 30cm.

w pokojach mam panele a na przedpokoju płytki. Łączenie płytek i paneli ma być zamaskowane listwami wykończeniowymi. teraz mam takie pytanie.

Czy listwy dać zanim założą drzwi ( wtedy listwa będzie pod futryną ale przy montażu drzwi bedzie wiadomo że drzwi nie zacierają o listwe) czy poczekac az zaloza drzwi i wtedy dać listwy. Listwy będą dokładnie pod drzwiami (jak te są zamknięte)??

Listwa pewnie odstaje troche od podłogie jakieś 2 mm.

Jak wy robiliście??

Chodzi mi o listwe tego typu:

http://www.allegro.pl/item700456247_listwa_podlogowa_do_lukow_i_roznych_ poziomow.html

wosk96
01-08-2009, 16:23
Witam! Mam analogiczną sytuację - granica: gres (hol) - panele (pokoje) przykryta listwą, choć nie elastyczną tylko metalową o podobnym niskim profilu. Odbyło sie to tak, że najpierw panowie zamontowali ościeżnice i skrzydła (Porta), a potem precyzyjnie docięli listwy na szerokość wejścia.
Szczelina pod drzwiami wystarczyła, nic nie zahacza. Pozdrawiam.

Puszka
01-08-2009, 20:31
Wielki dzieki
Już myślałem że nikt nie odpowie.

Ja w umowie o drzwi nie mam nic o listwach wiec kupie wczesniej listwy i bede zakjładał sam zaraz po tym jak założą drzwi. Po pierwszych drzwiach bede widział czy wszystko jest Oki.

Właśnie nie chciałem zabardzo żeby listwy maskujące znajdowały sie pod futryną.

pozdrawiam

Puszka