PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacje C.W.U i kan, przed czy po chudziaku!!!!



paul82
02-08-2009, 01:02
Witam Serdecznie
Piszę ponieważ mam poważny problem !!!!!!
Hydraulik zrobił mi w domu prawie całą instalacje Wodną i kanalizacyjną na ziemi przed zalaniem chudego betonu, nie protestowałem ponieważ zapewniał że taka jest technologia. Ostatnio dowiedziałem się że instalację c.w.u. powinno się układać na chudym betonie w styropianie.
I nie wiem co powinienem teraz zrobić czy przerabiać część instalacji czy zostawić taka jak jest i zalać chudy beton.
Proszę o pomoc czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak prawidłowo powinna wyglądać taka instalacja i jakie są zalety i wady obu tych metod.

Pozdrawiam Pawel

mariobros35
02-08-2009, 10:09
Witam Serdecznie
Piszę ponieważ mam poważny problem !!!!!!
Hydraulik zrobił mi w domu prawie całą instalacje Wodną i kanalizacyjną na ziemi przed zalaniem chudego betonu, nie protestowałem ponieważ zapewniał że taka jest technologia. Ostatnio dowiedziałem się że instalację c.w.u. powinno się układać na chudym betonie w styropianie.
I nie wiem co powinienem teraz zrobić czy przerabiać część instalacji czy zostawić taka jak jest i zalać chudy beton.
Proszę o pomoc czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak prawidłowo powinna wyglądać taka instalacja i jakie są zalety i wady obu tych metod.

Pozdrawiam Pawel
:o :o :o no to masz ładny pasztet a jak zamieżał pomocować rurki bo do chudziaka to na kotwy a do ziemi to na co?

Lenart
02-08-2009, 12:33
a przedstawił ci szczegóły tej technologii ?
na czym one polegają ? podziel najpierw sie tą informacją.
m.in. czy będzie i jaka izolacja cieplna i przeciwwilgotnosciowa podłogi ?
czy ta instalacja jest ocieplona ?

sacha
02-08-2009, 14:58
c.w.u. obłożyć styropianem miń. 5 cm. i zalać chudziak.

paul82
02-08-2009, 22:12
Cała instalacja jest zrobiona z rur System Bor + na zgrzewanie oraz jest ocieplona Otuliną 9mm i jes przykryta ziemią.
Jeśli założę podwójnie otulinę na przewody z ciepłą wodą lub użyję styropianu to czy to wystarczająco powstrzyma ewentualną utratę ciepła.

No sam nie wiem co mam ponieważ kolejne przeróbki to kolejne koszta.

Pawel

Lenart
03-08-2009, 09:45
to tą technologię sobie chyba stworzył hydraulik i to na twój przypadek.
Podłogę chyba bedziesz izolować, bo co prawda najmniej ale tamtędy zimno tez ucieka (ile to zależy - ocieplone fundamenty ?)
w tej sytuacji rury znajdą się pod izolacją i będa "ogrzewać" niepotrzebnie ziemię.
Teraz to ocieplić najlepiej te rury i już.