PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrekonstruować uszkodzoną oscieżnicę???



ale39
02-08-2009, 13:11
Mam WC, w którym poprzedni właściciel zamontował kawałek umywalki w ...oscieżnicy. Umywalka wbija się w krawędź na głębokość ok. 2 cm. W przyszłości planuję remont łazienki i wymianę również umywalki. Chciałabym ja odsunąć od drzwi ale wtedy zostanie paskudna dziura. Drzwi są nowe, ościeżnica też, więc w grę nie wchodzi demontaż, tym bardziej, że kolor też bardzo nietypowy, bo na moje oko to jakiś koniakowy buk. Podejrzewam, że drzwi wstawiano później niż umywalkę (świadczy o tym stan łazienki, która oceniam na znacznie starszą) i właściciel nie chcąc jej demontować zdecydował się na dziurę w futrynie. Tylko co teraz?

perm
02-08-2009, 13:43
Mógłbym napisać - znajdź taka umywalkę która będzie do dziury pasowała :) ale się pewnie obrazisz. Pomyśl sam - najrozsądniejszym i najprostszym wyjściem jest listwa czy to drewniana czy plastikowa która to przykryje. Można wstawić klocek w starą futrynę ale roboty z tym będzie trochę i dopasowanie koloru nie musi się udać, wątpie też by jakiemuś stolarzowi chciało się z tym bawić.

ddoommiinniikk
02-08-2009, 21:21
Opis niezbyt dokładny - czy wycięcie jest w listwie opaskowej, czy w belce? Na mój gust dziura jest w opasce ościeżnicy regulowanej - trudno to zrobić inaczej nie umieszczając tej nieszczęsnej umywalki w przejściu. Jeśli jest to opaska, to dowiedz się czy są to drzwi robione indywidualnie, czy gotowe z katalogu. Jeśli będzie to druga wersja, to da się ustalić jaki to model, a potem kupić nową listwę. Wprawdzie listwy opaskowe są sprzedawane razem z ościeżnicą, ale da się je załatwić. Żadne klejenie, sztukowanie nic tu nie da i taka naprawa będzie widoczna jak wrzód na d... W przypadku wytworu likalnego zakładu stolarskiego opaskę trzeba będzie robić i malować na zasadzie prób i błędów - kształt i kolor dobierać na podstawie wzorca.

ale39
02-08-2009, 21:35
Postaram się zilustrować problem zdjęciem. Drzwi niestety nie mam pojecia kto robił, ale kolor i faktura na pewno nie są katologowe, bo nawet szafek w przedpokoju nie potrafiłam do nich dobrać, bo są jakieś takie właśnie nietypowe.

http://images37.fotosik.pl/169/762c5880edb2a047m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/762c5880edb2a047.html)

Wyglada to w każdym razie paskudnie.

perm
03-08-2009, 09:27
Żadne klejenie, sztukowanie nic tu nie da i taka naprawa będzie widoczna jak wrzód na d...
Da się, tylko kto za to zapłaci :)
Ale39 nic tu nie wymyślisz, najprostszym i najładniejszym sposobem jest dorobienie nowej opaski, ewentualnie pomyśl o dodatkowej listwie fajkowej na całe ościeże która to zasłoni, może też by uniknąć dobierania koloru w kolorze kafli albo jakimś dopasowanym kontrastowym?