PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wprowadza sie rure gazowa do budynku ?



szczukot
02-08-2009, 16:23
Witam
W jaki sposob wprowadza sie rure gazowa do budynku ?
Mozna to zrobic np poprzez calkowity montaz pod domem z wyjsciem w srodku ? Czy musi wchodzic po scianie do srodka ? A jezeli tak to musi isc po ociepleniu czy pod/w nim ?

Fantom

pawlok
02-08-2009, 17:26
Witam
W jaki sposob wprowadza sie rure gazowa do budynku ?
Mozna to zrobic np poprzez calkowity montaz pod domem z wyjsciem w srodku ? Czy musi wchodzic po scianie do srodka ? A jezeli tak to musi isc po ociepleniu czy pod/w nim ?
Fantom

U mnei gazownik zrobił tak - w ziemi łazenei rury "plastykowej" ze stalowa która wchodzi przez mur do budynku. Stalowa poprowadzona jest w warstwei styro pokrywającej fundament - zdaneim moejgo gazownika stalowa mzoe byc przykryta warstwa kleju i siatki.
W środku dla kuchenki zakończy to szybkozłacze, adla kotła co pojda chyba rura meidizaną do kotła...
Pawlok

ekmir
02-08-2009, 17:26
To powinien okreslić projekt.

Monti2008
02-08-2009, 21:15
Z tego co wiem nie prowadzi się przewodów gazowych pod tynkiem, ociepleniem itp, gdyż w razie awarii gaz powinien się ulatniać. Nagromadzony pod ociepleniem to taka mała bombka.

pozdrawiam

1950
02-08-2009, 21:24
to źle wiesz,
śmiało można prowadzić rurę gazową pod ociepleniem,

kamykkamyk2
03-08-2009, 06:38
U mnie rura od gazu jest schowana w styropian. A w 2 miejscach są kratki wentylacyjne, i jakby się ulatniało coś, to zawsze będzie miało gdzie ujść.

pawlok
03-08-2009, 08:58
Z tego co wiem nie prowadzi się przewodów gazowych pod tynkiem, ociepleniem itp, gdyż w razie awarii gaz powinien się ulatniać. Nagromadzony pod ociepleniem to taka mała bombka.

pozdrawiam

Na pewno można w rurze stalowej .
Tak miałem w projekcie , tak mam zrobione.

Pawlok

aladin07
05-08-2009, 09:19
zdecydowanie mozna pod ociepleniem
jedyne czego nie mozna to prowadzic wewnatrz budynku pod przykryciem
czyli zadne nie wentylowane kofry z regipsow
czy nawet w podlodze bo tutaj wymaga sie juz otwartej "rynny" z kratka od gory
cos jak odplywy sprzed garazu