PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zaślepić otwory po ściągach w szalunkach..?



revalidon
03-08-2009, 09:21
Mam następujący problem... Wylewałem w szalunkach murek oporowy dookoła działki i dołem szalunków szły ściągi w rurkach dystansowych... Pozostały otwory, które będą przysypane ziemią... I teraz pytanie, czy nie ma niebezpieczeństwa, że do tych otworów spłynie woda i przy mrozie rozsadzi te otwory, a przy tym murek..? Czy wobec tego zaslepić te otwory.. I czym..? czy jakimś bitumem, czy klejem, czy czymś jeszcze innym..?

Barbossa
03-08-2009, 09:33
nic się nie stanie
a jak nie chcesz, aby robiły sięzacieki, to są specjalne korki z bentonitu
one to uszczelnią, jest to cały system

revalidon
03-08-2009, 09:45
Tylko korki nie wiem czy będą pasowały... Nie kupowałem dystansów systemowych tylko kupiłem rurkę do wody 25x4,2 mm i w to pręt 16 mm... Idealnie pasowało... I dwa razy taniej... :-)

Martinezio
03-08-2009, 09:49
To zaciapaj betonem, zlicuj z murem i całość pociągnij bitumem. Nie widzę powodu do paniki ;)

am00
03-08-2009, 12:11
Ja bym zapiankował, bo to najłatwiej zrobić.

revalidon
03-08-2009, 14:06
Ja bym zapiankował, bo to najłatwiej zrobić.

Podoba mi się ten pomysł..!!!

A są pianki wodoszczelne..?

Martinezio
03-08-2009, 14:14
Tak, ale nie wiem, jak z ich trwałością przy obciążeniu ich gruntem i ciśnieniem ew. parcia wody gruntowej na ten element fundamentu.

edde
03-08-2009, 22:02
zwykła pianka PU nie uszczelni tego, proponuję środek zapiankować a zawnetrzne kilka cm zalepić czymś na bazie cementu (zaprawa, klej itp, zawsze na budowie albo po budowie trochę tego zostaje ;) )

piwnicę miałem zalewaną w szalunkach systemowych i rurki zapiankowano, z zewnątrz zaślepiono klejem do płytek albo do styropianu, od wewnątrz zatynkowano