PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DJ005 pracownia ARCHDESIGN



Magaa
22-05-2007, 15:13
witam wszystkich:)


jestem nową forumowiczką i właśnie przymierzam się BARDZO WAZNEJ DECYZJI - do kupna projektu..
spodobał nam się projekt z pracowni archdesign:

http://www.archdesign.pl/index.php?p=agenor

Czy ktoś może budował/ buduje z archdesignem? czekam na wasze opinie :)

pozdrawiam
Asia

Sasha
22-05-2007, 22:40
Jezeli ci się podoba to buduj czym prędzej ale wg mnie
* w salonie mozesz miec ciemno ze względu na okap nad tarasem,
* troche nieustawny ten salon ale to jest to zorganizowania.
* wyjście na taras - troche słabo tak się przeciskać między kanapami
* garaż co by o nim nie powiedzieć napewno nie jest dwu stanowiskowy
* po ci 3 łazienki w domu
* schowek na górze jest bez sensu (adaptacja słupa)
* brak pralni i suszarni - moze ten schwek się nada

PS
kazdy projekt ma jakieś wady (mój również) ale tak mi się podoba że uważam ze warto zbudowac ten dom

powodzenia

Magaa
23-05-2007, 16:55
wielkie dzięki za spojrzenie na projekt fachowym okiem!
Na pewne kwestie ( zaciemniony salon, mały garaż) rzeczywiście muszę zwrócić uwagę i zastanowić się, czy nie dyskwalifikują tego projektu.. choć szkoda by było, bo już się zdążyłam do niego przywiązać:)

3 łazienki to stanowczo za dużo, dlatego myślałam, aby jedna na dole przerobić, na coś w rodzaju pomieszczenia na sprzęt narciarski itp.. a może właśnie nadałaby się na pralnie i suszarnie..

A Twój projekt z jakiego biura? Ładnie wygląda na zdjęciu :D

pozdrawiam!
Asia

Sasha
23-05-2007, 18:38
mój jest z archipelagu :) - buduję go w lustrzanym odbiciu.

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/klarysa/

jak widzisz garaż również nie poraża, ale jest dużo miejsca na graty + pralnia/suszarnia.

Magaa
10-06-2007, 10:40
Czy naprawdę nikt nie buduje projektu z archdesignu??:(

Jeśli ktoś buduje nawet inny projekt niż wybrany przeze mnie, będę wdzięczna za opinie:)

A może ktoś słyszał opinie o tym biurze?

iwonia111
19-06-2007, 16:06
Witam! Ja wybudowałam dom dj 015. Jest bardzo podobny do Twojego. Salon wcale nie jest ciemny mimo że tył domu wychodzi na północ a minimalne zadaszenie nad tarasem to duży plus bo gdy pada nie trzeba zaraz chować się w domu i zamykać okien. Salon może rzeczywiście nie jest zbyt ustawny ale ten kształt to cały jego urok.

Magaa
20-06-2007, 14:19
Ale sie ciesze, ze znalazł sie wreszcie ktoś, kto wybudował dom z archdesignem!!
Dzięki Ci Iwonia za odpowiedz, rzeczywiście 015 jest bardzo podobne do 005, mam teraz do Ciebie mnóstwo pytań:))
Czy nie miałaś żadnych zastrzeżeń do projektu?
Czy wprowadziłaś jakieś istotne zmiany??
Czy widzisz jakies słabe strony projektu, pomijając nieustawny salon? (zgadzam sie, ze ma duuzo uroku)
Czy nie uważasz, ze garaż jest trochę za mały? A łazienki?
I najważniejsze - czy mogłabyś przesłać mi jakieś fotki Twojego domu? Tu na forum, lub na mojego maila: [email protected]
Byłabym Ci bardzo wdzięczna!

pozdrawiam serdecznie
Asia

iwonia111
28-06-2007, 09:21
Witaj Asiu!
Zmiany wprowadziłam bo w moim projekcie pomieszczenie nad garażem było dostępne tylko z garażu a my chcieliśmy przerobić je na pokój i tym samym mamy w domu dodatkowe schody z półpiętra, ale wygląda to naprawdę fajnie.
Łazienka na dole jest dość mała, my ją troche wydłużyliśmy.
Nie mamy też przejścia z kotłowni do domu, w tym miejscu mamy teraz schody a przejście jest pod schodami i z garażu wchodzimy do domu.
Zabudowałam też przejście z salonu do kuchni, w tym miejscu będzie bar.
Powiększyliśmy też wiatrołap i podnieśliśmy poddasze o jedną cegłę.
Łazienka na górze jest ok, w ogóle na poddaszu są dość duże pokoje.
Salon mimo że ma ponad trzydzieści metrów wydaje się mniejszy.
Garaż nie jest ogromny ale dwa samochody wejdą, prześlę Ci na dowód zdjęcie.
Budowa tego domu pochłania troche kasy bo dach jest ogromny, no i do tego cztery duże kominy, no i jeszcze dużo okien dachowych które kosztują więcej niż normalne. Parę zdjęć wysyłam Ci na maila. Niewiele zobaczysz bo jest bałagan. Jak masz jakieś pytania to pytaj.
Pozdrawiam, Iwona

Magaa
03-07-2007, 17:37
Dzieki wielkie za fotki i wszystkie info!
Bardzo fajnie to wszystko wyglada, przekonalo mnie do tego projektu, zwlaszcza salon ciekawie sie prezentuje!
Garaz wyglada na obszerny, czy powiekszaliscie go, czy to szerokosc taka jak w oryginalnym projekcie?
Jesli bedziesz miala chwile czasu, to bede bardzo wdzieczna za wiecej zdjec domu z zewnatrz, najlepiej kazdej sciany, a takze lazienki na gorze
Pewnie tez przyjda mi do glowy jeszcze jakies pytania:)

pozdrawiam!
Asia

jacoc
17-07-2007, 12:29
Czesc Iwonia ,Czesc Asia ;

Dołaczam sie do skromnej ( jak na razie ) grupki fanow projektow z Archdesign.Nasz wybor padl na ..... oczywiscie DJ 015 :lol:
Budowa jeszcze nie rozpoczeta,ale mamy nadzieje ze stanie sie to szybciej niz pozniej :D .Prosba do Iwonii o przesłanie mozliwie jak najwieszej ilosci fotek,bedzie to dla nas wielka pomoc na przyszlosc.Moj mail [email protected] .
Z gory serdeczne dzieki!
Pozdrawiam , Jacek

jacoc
17-07-2007, 12:44
Bylbym zapomnial,Iwona piszesz,ze budowa tego domu "pochłania troche kasy" :roll: Czy moglbym zapytac o poniesione koszty ?Siedze mocno,ale moze sie poloze,zeby sie nie przewrocic.STRZELAJ!!! :o
Dzieki ,Jacek[/quote]

Magaa
22-08-2007, 17:27
Podnoszę trochę temat do góry:)
Chciałam się też przypomnieć Iwonii - czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia 015!
Tymczasem u nas decyzja już podjęta, ruszamy z budową wiosną 2008, na razie ogrodziliśmy prowizorycznie naszą działkę i sprawdzamy jak słonko pada na działkę o różnych porach dnia - narożny taras naszego projektu jest w sam raz:)

pozdrawiam nielicznych fanów archdesignu!
Asia

pysznica
24-08-2007, 15:42
Dzisiaj zamówiłem projekt w archdesign ma byc u mnie już w poniedziałek. Cieszę się, że się w końcu zdecydowaliśmy. Mam nadzieje, że wątek się rozwinie. :D

Magaa
26-08-2007, 12:04
Pysznica, witaj w gronie fanów archdesignu:), a można wiedzieć który projekt wybrałeś?
pozdrawiam, Asia

Edmar70
26-08-2007, 12:37
witam wszystkich:)


jestem nową forumowiczką i właśnie przymierzam się BARDZO WAZNEJ DECYZJI - do kupna projektu..
spodobał nam się projekt z pracowni archdesign:

http://www.archdesign.pl/index.php?p=agenor

Czy ktoś może budował/ buduje z archdesignem? czekam na wasze opinie :)

pozdrawiam
Asia
Weszlam na ten watek zupełnie z ciekawości i choć nie buduję tego domku, włączę swoje pięć groszy. Dom urzekł mnie swoją prostotą, ale jednocześnie niebywałą funkcjonalnością. Niewiem jaki jest twój status rodziny i kto będzie mieszkał na poddaszu, ale nie rezygnuj z żadnej łazienki. Taka przy sypialni była zawsze moim marzeniem, to fantastyczne rozwiązanie tym bardziej, że sypialnia to niemal salon(super!). Druga łazienka na parterze oczywiście dla gości,którą możnaby zmniejszyć do rozmiaru małej toalety, a w to miejsce mogłaby zmieścic się szafa w korytarzu, tym bardziej, że przedsionek jest bardzo mały i szfy tam nie zmiescisz, tzn. zmieścisz, ale będzie bardzo ciasno(wiem bo sama mam teraz podobnie). Kuchnia bardzo duża, można poszaleć z aranżacją, salon bajerancki, bardzo orginalny. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się ten projekt. No i jeszcze kolorystyka elewacji i dachu taka jak proponowana jest trochę smutna. :( Pamiętaj też, że to są opinie jakiejś tam obcej baby. :roll: Decyzja należy do ciebie, ale ja bym z niego nie zrezygnowała nigdy. Pozdrawiam i życzę pomyślnych przemyśleń.

Magaa
28-08-2007, 10:54
Edmar, dzieki za cenne rady! Dalas mi do myslenia z tymi lazienkami:), na poczatku mi sie wydawalo, ze trzy to za duzo, ale rzeczywiscie szkoda byloby sie pozbywac takiego drobnego luksusu przy sypialni.. Nasza rodzinka na razie jest dwu-osobowa , ale mam nadzieje ze bedzie sie powoli powiekszac:)

Proponowana elewacja rzeczywiscie srednio ciekawa, my na pewno zrobimy inna, marzy mi sie miodowy kolor scian i podmurowka z piaskowca, ale do tego etapu jeszcze daleko..

pozdrawiam!
Asia

Aga3006
28-08-2007, 11:03
Witam
Do nie dawna uważnie śledziłam forum dotyczące innego projektu,jeszcze nie mogę sie zdecydować, ale przypadkiem zajrzałam tu no i urzekł mnie projekt DJ 028,jest to 015 tylko dodana jest jedna lukarnia.Dom wydaje sie być niezwykle funkcjonalny.
No i oczywiście miała bym wielką prośbę o przesłanie fotek do iwona111 ,bardzo pomogło by mi to podjąć decyzje.
Wszelkie informacje i przemyślenia od wszystkich,budujących i mających zamiar budować z ARCHDESIGN bardzo były by pomocne.

[email protected]

Aga3006
28-08-2007, 12:13
Podaje link do projektu:

http://www.archdesign.zaler.pl/projekty_domow_z_poddaszem/dj_028,p914936841

Pozdrawiam
Agnieszka

pysznica
29-08-2007, 10:10
Wczoraj otrzymałem zamówiony w piątek projekt DJ15 (lustrzane odbicie). Ruszamy z budową na wiosnę. Jestem w trakcie kompletowania dokumentów.

Pozdrawiam,
Marcin

jacoc
29-08-2007, 11:11
Projekt poszedl do malych korekcji do architekta.Ma on tez zajac sie wszystkimi formalnosciami az do etapu wydania pozwolenia na budowe :D .Teraz byle do wiosny,bo taki jest przwidywany okres na zebranie calej dokumentacji.

Pozdrawiam,Jacek

Magaa
09-09-2007, 12:08
hej

i jak Aga, zdecydowalas sie na projekt archdesignu?
Ja tez czekam na Iwonie, mam nadzieje ze niedlugo sie pojawi, bo nie moge sie doczekac nowych fotek z budowy..

Jacos, mozna wiedziec jakie zmiany wprowadziliscie z architektem? Czy wykryl on jakies slabe strony projektu?

pozdrawiam wszystkich!
Asia

jacoc
09-09-2007, 15:58
No hej ,

Asia,najwazniejsza zmiana to likwidacja 3 z 4 przewidzianych kominow :roll: (zbedne przy wentylacji mechanicznej,ktora planujemy zrobic),przy wejsciu do salonu z holu i z kuchni nie chcemy tych krotkich scianek nosnych (otwarty plan),wiec bedzie zmiana konstrukcyjna(wzmocnienie belka),podobnie jak u Iwony dobudowujemy schody z półpiętra do pomieszczenia nad garazem oraz planujemy dodatkowa małą toalete dla gosci przy lazience na dole(wejscie do lazienki tylko z sypialni).
Mamy nadzieje ze tych slabych stron bedzie jak najmniej,wyjdzie w praniu.
Pozdrawiam,Jacek

anetaxy
10-09-2007, 14:35
Cześć wszystkim sympatykom projektów z archdesign!

Ja właśnie zaczęłam przygodę z budowaniem, dostałam w zeszłym tygodniu WZ i wybrałam projekt DJ 015, ale chciałabym nanieść drobne zmiany,przede wszystkim tak jaK Jacek i Iwona tj. wejscie z półpiętra do pomieszczenia nad garażem. Praconia Archdesign stwierdziła,że nie jest to możliwe (wiele razy przerabiali ten temat) i sugerują projekt dj77 ale to juz olbrzymi metraż,prawie 190 m2. Mam zatem pytanie,szczególnie do ww. jak załatwieliście te zmiany w projekcie. też chciałabym wyburzyć te krótkie półścianki przy wejści do salonu.
Będę wdzięczna za info
Aneta

jacoc
11-09-2007, 15:25
Aneta troche zdziwiony jestem,ze panowie z Archdesign maja z tym jakis problem :roll: .Nasz architekt adoptujacy projekt bez kloptow przystal na nasze propozycje zmian dotyczacych zarowno tych schodow jak i niebudowania krotkich scianek na dole.Wez sprawdzonego architekta,zapodaj temat i mysle ze nie powinien robic trudnosci.
Pozdrawiam,Jacek

anetaxy
12-09-2007, 10:50
Dzięki śliczne za info,

rozpoczynam zatem poszukiwania architekta do adaptacji,
jestem ciekawa ile kosztują zmiany w projekcie gotowym- czy drogo kosztuje ta przeróbka wejścia do pomieszczenia nad garażem?

Będe wdzięczna również za zdjęcia od Iwony!!!!!!!!
I pytanie do wszystkich rozpoczynajacych budowę dj015 jakie szacujecie koszty budowy? Może już ktoś robił wstępny kosztorys? Czy ten podawany przez Archdesign jest ok czy niedoszacowany,jak myslicie?

Aneta

jacoc
12-09-2007, 11:40
Ciezko powiedziec ile moze kosztowac sama przeróbka schodów ???
Nas wszystkie zmiany w projekcie plus pełna dokumentacja az do wydania pozwolenia na budowe (my za niczym nie chodzimy tylko architekt) kosztuje 3000tys.Z jednej str. to sporo,ale ma to swoje WIELKIE plusy dla nas :wink: .
Co do kosztów budowy,hmm... Mysle ze powinno sie podwoić sume podawana przez Archdesign i bedzie spoko :o

Pozdrawiam,Jacek

Magaa
13-09-2007, 12:26
też jestem pewna, że koszt podawany przez archdesign jest niedoszacowany, ale jestem większą optymistką niż Jacos:), myślę że jest szansa na zamknięcie się w 300 tysiącach..
Najlepiej jakby wypowiedziała się Iwonia, której nie ma i nie ma..

pozdrawiam!
Asia

anetaxy
18-09-2007, 08:41
Cześć Wszystkim,

bardzo proszę o pomoc szczególnie Iwonę oraz innych którym udało się przekonać architekta do zrobienia wejścia ze schodów do tego pomieszczenia nad garażem. Rozmawiałam jużz dwoma architektami,z archdesign powiedział że niewykonalne a drugi proponuje jakiś schody przechodzące ukosem przez garaż - to chyba nie tak ma być. Z tego co pisała Iwona to mają być jakieś dodatkowe schody z pólpiętra ale mi chyba brak wyobraźni,żeby to wytłumaczyć architektowi. Bardzo prosze Iwone albo innych o podesłanie zdjęcia albo opisu, rysunku, jak teschody wyglądają, żebym mogła wytłumaczyć architektowi.Może też namiary naarchitekta który te cuda czyni. Będę wdzięcznaza info, mój adres [email protected]

Pozdrawiam
Aneta

Bry
19-09-2007, 13:27
Witam.
Mam pytanie - czy ktoś próbował rozłączać garaż, ewentualnie ustawić go jakoś bokiem, czy dokleić z boku (prawego).
Nie wiem, czy to możliwe.
Projekt mi się strasznie podoba, tylko działkę mam odwrotną tj. szer. 45 m, a głęboka tylko 22
i kombinuję jak mogę, żeby go upchnąć :)
Bokiem domu nie chcę stawiać, bo salon wyjdzie na północy.
Jak zrobić przejście z półpiętra na strych - ja również proszę o podpowiedzi: [email protected]
No i mam pytanie - czy ktoś będzie go budował z suporeksu, gazobetonu czy jak to się nazywa, czy z czegoś innego; silka itp.

Pozdrawiam
Brygida

jacoc
20-09-2007, 14:22
Aneta,nie mam opisu ani gotowego projektu schodow po przerobce,architekt pracuje nad tym.Przeczytaj uwaznie te zmiany o ktorych pisala Iwona ( Iwona gdzie jestes...??? ) i moze pokaz ten opis Twojemu archit.Namiary oczywiscie na mojego speca moge podac,tylko nie wiem czy bedzie pasowalo Ci,ze jest z Krakowa,czyli kawaleczek od Ciebie :roll:

Brygida najprawdopodbniej bedzie to silka,ale nic sobie nie dam uciąć ze na :D pewno

Pozdrawiam,Jacek

jacoc
08-10-2007, 16:55
Czy ktos pozostał jeszcze na tym forum ???

jacoc
08-10-2007, 16:56
Iwona gdzie jesteś ???

Magaa
15-10-2007, 18:08
ja jestem:)
to znaczy zaglądam, ale zamilkłam bo budowę rozpoczynamy dopiero na wiosnę i nie mogę się wypowiadać w kwestii dodatkowego pokoju, bo my takiego nie planujemy. Zastanawiam się natomiast cały czas nad dwoma łazienkami na parterze projektu 005 - mam co chwilę nowe pomysły np obecnie - saunę :D

pozdrawiam wszystkich, dbajmy o ożywianie wątku!

Asia

pysznica
22-10-2007, 13:33
Ja też nie doczekałem się zdjęć od Iwonii mimo, że po powrocie z wakacji obiecała mi je wysłać. Trudno. Dziasiaj zalałem ławy fundamentowe w DJ15 (21 m3) a jutro dostawa bloczków betonowych (1450 sztuk). Pogoda się poprawia więc pewnie skończę przed zimą stan 0.
Pozdrawiam,
Marcin

coli
11-02-2008, 13:16
czesc
ja wybralam Dj 77 i moj domek juz stoi (wlasnie meczymy sie z wykonczeniowka), jak macie jakies pytania postaram sie pomoc

jacoc
19-02-2008, 20:49
witaj coli,gratuluje wyboru!taka troszke wieksza wersja dj15.z projektu widze ze rozklad i wielkosc pomieszczen na parterze taka sama.zastanawiam sie nad ustawnoscia salonu??jak to wyglada "na zywo"?jakies zmiany w projekcie?z czego budwaliscie?no i malo dyskretne pytanko o koszty :) .
pozdrawiam,jacek

coli
20-02-2008, 07:48
Salon jest niestety malo ustawny i za maly. Tych 33m2 wcale nie widac.
Jesli chodzi o zmiany to powiekszylismy troche taras i pokoj, ktory sie nad nim znajduje przez wysuniecie stropu i oparcie go na slupie. Okna tarasowe przesunelismy na srodek sciany, symetryczne ustawienie lepiej nam sie podoba. Zmienilismy tez polozenie lazienki na gorze. Pomieszczenie, w ktorym byla zaprojektowana 2.6 jest dosc waskie, teraz mamy duza lazienke w pokoju 2.3. Cale poddasze podnieslismy o jeden bloczek (budowalismy z betonu kom.).
No i najwazniejsze: na poddaszu mamy tylko jeden slup, w rogu pokoju 2.4. Jesli kupiles juz projekt to pewnie wiesz, ze wiezba jest zaprojektowana z drewna klejonego o duzych przekrojach, ktorego cena mnie powalila. Nam architekt przeprojektowal konstukcje. Zmienilismy tez strop na Terive.

jacoc
20-02-2008, 10:30
Czyli troszke sie zgadza z tym salonem,ze w sumie oryginalny ale malo ustawny i za maly :( No ale co zrobic,za pozno na zmiany.Na wiosne maja byc wszystkie papiery gotowe i trzeba szukac wykonawcy.
Tez mamy w planie podniesienie konstrukcji o 1 bloczek (bedziemy budowali z silki),zaprojektowalismy wejscie do pomieszczenia nad garazem ze schodow wiodących na poddasze (byla tylko taka drabinka z garazu :) ),dodatkowe okna dachowe,plus maly sabotaz scianki konstrucyjnej miedzy salonem a kuchnia.
Dziekuje za wiesci,mam nadzieje pozostac w kontakcie z kuzynem z archdesign :).Malutka prosba,bardzo mile widziane fotki!
Pozdrawiam,Jacek
[email protected]

coli
20-02-2008, 10:52
Jak jestes z okolic wawy to zapraszam na budowe.
Fotki przesle wieczorem

jacoc
21-02-2008, 08:27
Dzieki za zaproszenie,jestem z grodu Kraka,obecnie na emigracji,wiec troche ciezka sprawa :wink:

jacoc
21-02-2008, 09:45
No i czekam z niecierpliwoscia na fotki :o

jacoc
25-02-2008, 21:28
...i czekam.... :o

Magaa
04-09-2008, 14:43
podnoszę wątek w nadziei, że ktoś się pokusi o zamieszczenie fotek z budowy projektu archdesignu (jakiegokolwiek:).. A może ktoś już szacował ogólny kosztorys np 015 czy 77?

pozdrawiam!

jacoc
04-09-2008, 22:19
015 stan deweloperski 360 tys(choc moze da sie zejsc ciut nizej z cena-mam nadzieje)
pozdrawiam!

Magaa
08-09-2008, 14:42
dzieki Jacos! To brzmi nawet niezle.
Czekam nadal na foty, czy Iwonia nic nowego nie podeslala?

jacoc
09-09-2008, 21:58
no niestety,nie mam ani nowych,ani tych wczesniejszych fotek(moze moglabys podeslac jesli jeszcze je masz - bede wdzieczny).Iwonia uparcie milczy...
Pozdrawiam!
[email protected]

Julex
23-09-2008, 10:38
Widze, ze nie tylko ja wypatrzylam ten super domek. Co prawda moj jest troszke w innej wersji (dj 021a) ale bardzo podobny do waszych. Wymyśliłam w nim troszke zmian m.in. usunelam drzwi z kotlowni do domu, zlikwidowalam lazienke pod schodami (i drzwi do niej) a na jej miejscu zrobilam garderobe i wydluzylam wiatrolap tak zeby mozna bylo wejsc z niego do gardeoby. Łazienke na dole zrobilam likwidujac pralnie. Zlikwidowalam schowek zeby zwiekszyc kuchnie. Skracam scianke miedzy kuchnia a salonem zeby uzyskac wieksza przestrzen. Na poddaszu zwiekszylam pokoj kosztem schowka z ktorego bedzie garderoba.
Chcialabym ze strychu zrobic pokoj ale czy wykonanie schodow z polpietra jest mozliwe? czytalam wasze posty i dziwi mnie dlaczego jednym sie to udalo a innym nie? czy wina lezy tylko w architekcie? :roll:
czy jest ktos kto juz ten dom budowal? czy mozecie podzielic sie ze mna swoimi opiniami o tym co wam napisalam?
obiektywne oko widzi wiecej ja juz mam klapki na oczach 8)

Julex
23-09-2008, 11:06
Zapomniałam wkleic link do projektu:

http://projekty.dom.pl/ad_dj_021a.htm#sz

Magaa
24-09-2008, 11:34
witaj Julex

021a jest bardzo fajny:)
Tylko podobnie jak w w 015 czy 005, garaż wydaje się za mały na dwa auta.
Czy ktoś planuje powiększenie garażu??

No i ten salon, gdzie np umieścić tv? Czy na tej ścianie oddzielającej od kuchni nie będzie za daleko od kompletu wypoczynkowego? A może macie inne pomysły na zagospodarowanie salonu?

Julex
26-09-2008, 09:08
Podobno garaz jest niezbyt wielki ale pomiesci dwa osobowe auta. Powiekszanie go wiazaloby sie zapewne ze zmiana wiezby dachowej a to juz powazniejsza sprawa.
Odnosnie salonu to faktycznie tv na tej scianie oddzielajacej kuchnie od salonu z tym, ze wypoczynek zrobimy blizej, gdzies tak w polowie salonu.

r.haq
07-11-2008, 19:28
WITAM WSZYSTKICH


CZY KTOŚ TU JESZCZE ZAGLĄDA


WŁASNIE KUPILIŚMY PROJEKT DJ 004 Z ARCHDESIGN
CHĘTNIE POROZMAWIAM Z KIMŚ NA TEMAT TEGO DOMU I TEGO BIURA PROJEKTOWEGO.(NA DOM.PL NAZWA TEGO PROJEKTU TO AD DJ 004


http://projekty.dom.pl/ad_dj_004.htm

nikto
14-01-2009, 16:36
Witam,

podłączam się pod temat, ponieważ zakupiłem projekt z Archdesign za pośrednictwem dom.pl

i wszystko byłoby w porządku ale gdy dostałem projekt okazało się, że za dużo zmian jest do wprowadzenia aby dostosować projekt do własnych potrzeb. Więc poprosiłem o wymianę projektu na co dom.pl się zgodziło.

i zaczęły się problemy..
miesiąc czekałem na nowy projekt, ponieważ dom.pl nie mogło uzyskać kompletu dokumentacji. Gdy wreszcie otrzymałem nowy projekt okazało się że dokumentacja jest pomieszana.. tzn. część pochodzi od nowego a część od starego projektu.

Mogę oczywiście zwrócić projekt do pośrednika, ale nadal mi się podoba tyle że faktycznie nie można skontaktować z Archdesign. Telefony ze strony http://www.archdesign.pl/kontakt nie odpowiadają.

Czy ktoś z forumowiczów wie co dzieje się z tym biurem projektowym??

Anjaa
19-01-2009, 13:17
[quote="r.haq"]WITAM WSZYSTKICH


CZY KTOŚ TU JESZCZE ZAGLĄDA


WŁASNIE KUPILIŚMY PROJEKT DJ 004 Z ARCHDESIGN
CHĘTNIE POROZMAWIAM Z KIMŚ NA TEMAT TEGO DOMU I TEGO BIURA PROJEKTOWEGO.(NA DOM.PL NAZWA TEGO PROJEKTU TO AD DJ 004


http://projekty.dom.pl/ad_dj_004.htm

Właśnie chcę zakupić ten projekt. Ale nie wiem jak mam się z tobą skontaktować na stronie dom.pl :( Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi na temat tego projektu.

nikto
19-01-2009, 19:29
Sprawdziłem co jest z tym biurem. Byłem w Komorowie na ulicy Waldemara 12 osobiście. To zwykły dom w segmencie, nie ma dzwonka przy furtce ani przy dzwiach. Sąsiedzi zasugerowali aby walić w dzwi to może ktoś się obudzi i otworzy - była godzina 10 rano. Może za wcześnie dowiedziałem się od życzliwego sąsiada że w Archdesign lubią balować do późna. Czyli nie odbierają telefonów, maili i osobiście też nie ma się skontaktować...
Chyba dalszy komentarz jest zbędny... :-?

Anjaa
20-01-2009, 11:42
Makabra :-? Nie wiem co mam myśleć. No ale projekty są przecież ok. Dalej czekam na kontakt z kimś kto zakupił, wybudował lub buduje dom wg DJ 004 Archdesign.

soNIa_m
20-01-2009, 13:27
Hej !
Ciesze się że odnalazłam wątek-również planujemy kupić projekt domu od Archdesign....chociaż ostatnie posty nie napawają optymizmem :-? :o
planujemy się wybrać do nich osobiście, ale boję się że "pocałujemy klamkę"
Pytanie do osób które są w trakcie lub wybudowały już domy z tego biura: Czy projekty nie miały błędów? Jak oceniacie biuro?
Z góry dzieki za jakiekolwiek info!

nikto
20-01-2009, 14:13
Ja wybrałem DJ 018, w tej chwili jest u projektanta adaptującego. Czy są błędy, się okaże. Przy adaptacji można ewentualnie jakieś błędy poprawić. Ponieważ nie znaleźliśmy z żoną lepszego projektu, zdecydowaliśmy pozostać przy tym. Mam pisemne zgody na zmianę w zasadzie wszystkiego, liczę na to że kontakt z Archdesign nie będzie mi potrzebny bo w przeciwnym razie będzie kłopot.

Za projekty odpowiedzialni są różni projektanci, tyle że Archdesign posiada prawa autorskie.

soNIa_m
20-01-2009, 15:07
liczę na to że kontakt z Archdesign nie będzie mi potrzebny bo w przeciwnym razie będzie kłopot.
wlasnie o to sie troche martwie :roll:

soNIa_m
20-01-2009, 15:11
Ja wybrałem DJ 018, w tej chwili jest u projektanta adaptującego. Czy są błędy, się okaże. Przy adaptacji można ewentualnie jakieś błędy poprawić. Ponieważ nie znaleźliśmy z żoną lepszego projektu, zdecydowaliśmy pozostać przy tym. Mam pisemne zgody na zmianę w zasadzie wszystkiego, liczę na to że kontakt z Archdesign nie będzie mi potrzebny bo w przeciwnym razie będzie kłopot.

Za projekty odpowiedzialni są różni projektanci, tyle że Archdesign posiada prawa autorskie.
a jaki to projekt DJ 018, bo na ich str go nie widze, jest tylko 018a, ale to chyba jakis nowy,bo jeszcze nie ma rzutów :-?

nikto
20-01-2009, 15:40
a jaki to projekt DJ 018, bo na ich str go nie widze, jest tylko 018a, ale to chyba jakis nowy,bo jeszcze nie ma rzutów


ja kupiłem w dom.pl
podaje link:
http://projekty.dom.pl/ad_dj_018.htm

rkru
22-01-2009, 20:38
Witam,
to miło, że komuś też podoba się ten projekt. Widzieliśmy ten dom na żywo. Zrobił na nas wrażenie. Mam kilka fotek więc chętnie prześlę. Ciekawy jestem czy będą jakieś błędy w projekcie i gdzie chcecie go budować. Chętnie wymienimy się uwagami. My zastanawiamy się dj 018a.
Podaję adres emailowy do kontaktu [email protected]
Pozdrawiam

nikto
23-01-2009, 07:58
Witam,
Widzieliśmy ten dom na żywo. Zrobił na nas wrażenie. Mam kilka fotek więc chętnie prześlę.


Witaj,
pisząc o fotkach miałeś na myśli DJ 018? jeśli tak to jestem bardzo zainteresowany...
wersja 018a chyba faktycznie jest dosyć świeża i ciekawa, my jednak pozostaniemy przy 018 bo górę zostawimy do "luźnej adaptacji w przyszłości.
Skoro jednak pojawiają się nowe projekty znaczy że jednak jeszcze pracuje ktoś w tym biurze :-?

rkru
23-01-2009, 16:41
Witam,
zdjęcia mamy projektu dj001,ale to jest to samo tylko garaż jest przedzielony wiatą. Ponieważ niechciałbym bez zgody właściciela publikować zdjęć jego domu publicznie proszę o adres mailowy to prześlę. Muszę przyznać, że dopiero jak zobaczyliśmy ten dom na żywo to zrobił na nas wrażenie. Czy nie przeszkadza Tobie długi korytarz w środku i brak spiżarki, a może masz jakiś pomysł na to. Pozdrawiam

www.archdesign.pl
29-01-2009, 02:51
Witam Szanownych Inwestorów.


Projekt DJ 18a został opracowany na bazie projektu DJ 18 i jest od niego znacznie obszerniejszy. Szczególnie od projektu Dj 1. Raczej w chwili obecnej nikt nie posiada zdjęć z realizacji. Projekt został wykonany w połowie 2008 roku.



pozdrawiam.
Paweł Kosciuk.

ps. biuro istnieje i miewa się dobrze,chodź ostatnio przechodzimy generalny remont . tel stacjonarny pod którym można się skontaktować jest podany w naszym serwisie w dziale kontakt ( ze względu na regulamin forum nie podaję numeru )

r.haq
02-03-2009, 18:26
Witam Wszyskich
właśnie otrzymałem zezwolenie na dj 004.chętnie wymienie się iformacjami lub spostrzeżeniami na ten temat .szukam osób które już wybudowałylub budują ten dom, zdjęcia też mile widziane.pozdrawiam wszyskich. :D

pieknylesio
21-04-2009, 15:56
Wicia wzsystkim budujacym i wybudowanym :lol: Mam na imie Leszek mam zakupiony projekt Dj 015 i mam kilka pytan:)Poniewaz w sierpniu dopiero rozpoczne budowe poniewaz papiery pomalu sie robia:)Czy ktos z Was buduje lub wybudowal tego flata,czy mogl by ktos udostepnic,fotki, kosz i np.ilosc sztuk pustaka czy cegly zakupiliscie na ten domek.Pozdrawiam i dzieki za pomoc :PMoj meil [email protected]

jarjarbinx
03-08-2009, 11:57
Witam,

Właśnie zaczynam dach w moim DJ005 wg projektu pracowni Archdesign. Wszystkich zainteresowanych tym projektem ostrzegam aby przy zakupie projektu zwrócili uwagę na konstrukcję dachu.
Moje perypetie:
Zamawiamy drewno na dach, okazuje się jednak, że w konstrukcji występują krokwie narożne o przekrojach 20/40. o takich przekrojach znajduję jedynie drewno klejone i tu niespodzianka: wycena drewna na tych kilka krokwi: 8,5 tys, wycena pozostałego drewna na dach 9 tys :(
Piszę maila do Archdesignu, czy uważają, że wykorzystywanie tak drogich rozwiązań w projekcie typowym jest fair. I jakież moje zdziwienie gdy dostaję szybką odpowiedź... Że powinnam się cieszyć, bo w poprzedniej wersji tego projektu były słupy na środku pomieszczeń na poddaszu (dodam: użytkowym) i, że tymi krokwiami pan projektant zrobił mi dobrze. A poza tym to mogli wykorzystać ramę stalową, która kosztuje 20 tys. Więc oni nie rozumieją o co moje pretensje i uważają, że zrobili mi wielką łaskę.
Hmmm... Na szczęście jest znajomy architekt:) W jeden dzień znajduje rozwiązanie zastępcze, którego wymyślenie przerosło Archdesign. Drewno na dach zamówione, koszt całości: 11 tys.

Chcę tylko przestrzec - jeżeli chcecie budować ten dom liczcie się z kosztownym dachem lub wizytą u projektanta:)

A poza tym domek jest świetny. Trochę go powiększyliśmy, bo garaż był za mały. Czy ktoś z was wybudował już ten projekt? Jestem ciekawa efektu końcowego. Może jakieś fotki?

Pozdrowionka

soNIa_m
06-09-2009, 12:03
witam!
problem konstrukcji dachu występuje równiez w projekcie dj 177! ten sam rozmiar krokwi!
Jestesmy na etapie adaptacji -nasz architekt i dekarz stwierdzili że to błąd! lub lekka przesada architekta.
Jeśli mogla bys mi napisać jak rozwiązaliście ten problem, bylabym wdzięczna!
pozdrawiam!

jarjarbinx
07-09-2009, 13:49
hej!

nasz architekt zaproponował belkę idącą poziomo w połowie dachu, która w narożnikach podpiera te nieszczęsne krokwie. udało nam się przez to znacznie zmniejszyć przekrój krokwi narożnych, a co za tym idzie zapłacić za nie rozsądną cenę:)

pozdrawiam

suomi
20-04-2011, 10:56
podnoszę - czy ktoś może się pochwalić gotowym domem lub chociaż opinią architekta adaptującego co do jakości wykonania projektu ?

ja będę pewnie budował dj 054 (http://www.archdesign.pl/projekty/domy_z_poddaszem/dj_054,p251243885).

pozdr.