PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewki na poddaszu



bimber 20
04-08-2009, 09:47
Witam. Mam pytanie do Was, doswiadczonych juz inwestorow ! Czy na poddaszu dobrze jest zrobic wylewki na styropianie, tak samo jak na parterzy. I jak takie wylewki zegrac z balkonem, czy nie przejmowac sie ze zostanie uskok!Jak to macie zrobione w swojch domach ?

Lenart
04-08-2009, 10:08
jest dobrze zrobić - wylewkom miękcej, cieplej i wogóle jest dobrze :P
"jak takie wylewki zegrac z balkonem" - dać jednemu i drugiemu w łeb i się zgrają :P
nie przejmować się ale tylko w jedną stronę nie? :P
:lol:

Zonzi
04-08-2009, 11:11
Na poddasze dobra jest welna ew styropian akustyczny. Ta warstwa ma izolować akustycznie a nie termicznie.

Oczywiscie jak trzeba schowac jakies kanaly to mozna dac na wierzch dodatkowo zwykly styropian bo bedzie to lzejsze i tansze niz wylewka.

Balkon przede wszystkim powinien byc dobrze odizolowany przeciwwodnie od chalupy. Kolega 3 razy musial poprawiac bo mu zamakaly sciany w domu.

jokomi
06-08-2009, 19:54
Dawaj styropian,min 2 cm,jak możesz to grubszy,a że schodek przy balkonie to trudno,ważne żeby ci się balkon po wykończeniu podłogi otwierał(różne cuda się zdarzają,kolega ma w sypialni piękną,włochatą wykładzinę,oprócz miejsca pod drzwiami balkonowymi,bo by mu się nie zmieściła :lol: )jak nie dasz styropianu,to kroki na górze będziesz słyszał na dole(akustyka)

MCB
07-08-2009, 06:57
A jak należy przygotować pod wylewkę fragment stropu przy schodach (otwarte na dół).

Chodzi mi o ten kawałek stropu (nie schodów) do którego zostanie kiedyś przymocowana barierka-balkonik.

Czy styropian dajemy do końca, potem deskowanie żeby wylewka nie spłynęła na parter?

MCB

Martinezio
07-08-2009, 07:51
U mnie nie dojechali ze styrem do końca, tylko zostawili kilka cm wolnego i w to wszedł jastrych.
Jak później obrobisz tę krawędź styropianowo-betonową, aby nie pękała?

MCB
07-08-2009, 09:38
Jak to się ma do izolacji akustycznej?
wylewka powinna przecież być całkowicie odseparowana od stropu warstwą izolacji.

Martinezio
07-08-2009, 12:11
Nie ma żadnego hałasu - po klatce schodowej więcej się przeniesie, niż przez strop ;) Oczywiście wylewka jest odseparowana od stropu warstwą folii, jako warstwa poślizgowa.