PDA

Zobacz pełną wersję : Gryzonie w izolacji podłogi - porady...



Martinezio
04-08-2009, 10:59
Witam.

Coś mi się zalęgło w warstwie izolacji termicznej podłogi w piwniczce :evil:
Wczoraj w nocy słyszałem chroboty spod wylewki i tak zacząłem się przysłuchiwać i najpierw "coś" jakby gryzło styropian (chrobotanie takie lekko popiskujące, jak się trze kulkę styro o inną kulę), a później bardzo wyraźne skrobanie jakby zębów o beton :evil:

Co to za zwierz mógł się zalęgnąć i jakim cudem wlazł między wylewkę a chudziaka? Czy to nornica, czy może kret? Jak przelazło pod fundamentem? :o

No i najważniejsze - jak z tym walczyć? Nie chciałbym, aby to zwierzę wyżarło mi całe styro spod wylewki :-? No i nie uśmiecha mi się skuwanie podłogi... Na szczęście jeszcze kafelki nie poukładane, a i cementu w garażu mi trochę zostało, więc gdyby zaszła konieczność, to zawsze można zaingerować majzlem w podłogę... Tylko potem kłopot z przywróceniem pięknie zatartego jastrychu :-?
:evil:

adrianek9999
04-08-2009, 11:13
Myślę iż te zwierzątka to myszki :D

Tylko jak tam wlazły :o

Martinezio
04-08-2009, 11:45
Jeśli to mysz, to musiała wleźć jakoś w narożniku dylatacją :-? Tylko tam jest szczelina na tyle duża, aby mogła się przecisnąć... Kurcze, a kota jeszcze mała jest i nie upoluje tego :( Poza tym to "coś" chyba nie może wyjść spod tego jastrychu...

Może by dziurę wywiercić otwornicą jakąś? Miał ktoś podobny problem może?

perm
04-08-2009, 11:48
Dlatego też nie chcę stawiać płyty fundamentowej i domu na styropianie. Szczerze mówiąc sam jestem ciekaw jak można się takiego paskudztwa spod podłogi pozbyć. Ultradźwięki jakieś?

Martinezio
04-08-2009, 12:45
Ale ja nie mam domu na płycie, tylko standardowy fundament! Jakby to była płyta, to bym zrozumiał, że może coś wejść, bo całość jest tuż pod powierzchnią... Natomiast u mnie funtamentum posadowione jest 75cm pod powierzchnią :o Więc albo wlazło dylatacją (najbardziej prawdopodobne, bo ostatnio drzwi stały otworem), albo przelazło pod fundamentem i przegryzło/przecisnęło się jakimiś szczelinami między ścianą fundamentową a chudziakiem...

perm
04-08-2009, 12:55
Ale ja nie mam domu na płycie, tylko standardowy fundament! Jakby to była płyta, to bym zrozumiał, że może coś wejść, bo całość jest tuż pod powierzchnią... Natomiast u mnie funtamentum posadowione jest 75cm pod powierzchnią :o Więc albo wlazło dylatacją (najbardziej prawdopodobne, bo ostatnio drzwi stały otworem), albo przelazło pod fundamentem i przegryzło/przecisnęło się jakimiś szczelinami między ścianą fundamentową a chudziakiem...
Wiem, tak napisałem trochę nie na temat. Chodzi o to że izolacja styropianowa może zostać zniszczona, co dla domu na nim stojącym może się źle skończyć.

am00
04-08-2009, 13:22
Zaaplikować trutkę i dziurę zatkać. Moze to niezbyt humanitarne. I przygotuj się do walki na poddaszu oprócz myszy będą chciały schronić się w twoim domu również ptaki i owady (muchy, złotooki, osy, szerszenie). Wykorzystają każdą szpareczkę.