PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze wodno-kanalizacyjne za 50.000 zł???



yelcyn99
04-08-2009, 10:27
Witam,
Mam taki problem. Rura kanalizacyjna do której mam się podłączyć idzie w ulicy przed moim domem. Muszę więc zamknąć na jakiś czas 1 pas ruchu, aby się podłączyć. I tu powstaje problem kosztów. Mimo, iż jest to mała uliczka, ZDM oszacował koszt na 30.000 zł. Czy to normalne???
I druga rzecz. Ile powinno kosztować (materiał + robocizna) wykonanie takiego przyłącza? Od przyłącza do wejścia do domu mam ok. 50 metrów.

Barbossa
04-08-2009, 10:37
ja na zamknięcie jerozolimskich to malutko, bierz i nie grymaś
jak w koziej wólce i do tego polna, to se lecą w khe khe

labas1
04-08-2009, 10:37
Takie rzeczy można wykonać odwiertem, nie trzeba zamykać ulicy a i koszt będzie mniejszy.

aladin07
05-08-2009, 09:13
cena zaporowa?
nie maja czasu i tylko na taka kwote sie zgodza?

na to wyglada
wszystko zalezy ile gmina rzada za zamkniecie drogi - ile m2
u nas droga gminna i w sumie ograniczenie ruchu na jednej
polowie drogi miala nas kosztowac kilkanascie zlotych za
dwie doby ale i tak pozniej nie chcieli kasy:)

a robocizna z materialem przylaczy wod-kan to 100zl/m nie jest
zla cena choc od nas lokalna firma wodociagowa chciala prawie
400 - tak wynikalo z pierwszej wyceny pozniej zeszli do 200
ale i tak im podziekowalismy

Martinezio
05-08-2009, 13:53
Jeśli tą drogą wójt dojeżdża do swojego zydla w UG, to nie dziwię się, że taka cena za zajęcie drogowe :lol:

inwestorka102
05-08-2009, 17:08
witaj,
mi powiedziano 160,- brutto za m przyłacza (material z robocizną+naniesienie na mapy), a wiem, ze może byc taniej ok.120,- (ale to bez geodety i calej papierologii w gminie). Okolice wa-wy

Monti2008
05-08-2009, 20:55
Witam,
Mam taki problem. Rura kanalizacyjna do której mam się podłączyć idzie w ulicy przed moim domem. Muszę więc zamknąć na jakiś czas 1 pas ruchu, aby się podłączyć. I tu powstaje problem kosztów. Mimo, iż jest to mała uliczka, ZDM oszacował koszt na 30.000 zł. Czy to normalne???
I druga rzecz. Ile powinno kosztować (materiał + robocizna) wykonanie takiego przyłącza? Od przyłącza do wejścia do domu mam ok. 50 metrów.
Kolega musiał zająć pas ruchu(wywóz gruzu) w pewnym mieście i zorientował się,że z pozwoleniami itp itd wyjdzie mu ok 3000zł.
Zamówił kontener(ładnie taśmą odgrodził),nie załatwiał pozwolenia,przyjechała straż miejska-wypisała 500zł
I zamknął koszty w 1100zł :D
Warto przemyśleć...

pozdrawiam

arturromarr
06-08-2009, 09:10
Nie rozumiem za co są te opłaty jeśli chodzi o zwykłe drogi osiedlowe czy dojazdowe.
Jeśli zamyka się centrum miasta to tak, trzeba robić objazdy itd... , ale na zwykłej uliczce ?
Rozumiem że może chodzi by ludzie nie występowali o zamykanie drogi z byle powodu, ale robienie przyłącza wod-kan, chyba to wyklucza.