PDA

Zobacz pełną wersję : Narzędzia do cięcia płytek.



Blutka
04-08-2009, 12:50
Mam pytanie do tych, którzy sami kładli gresy na podłogę - jakich narzędzi używaliście do ich cięcia? Fotki, marki i ceny mile widziane. :)

labas1
04-08-2009, 13:21
Mam pytanie do tych, którzy sami kładli gresy na podłogę - jakich narzędzi używaliście do ich cięcia? Fotki, marki i ceny mile widziane. :)

Maszynka do glazury i szlifierka.

Blutka
04-08-2009, 13:23
Taa, tyle to ja wiem, ale JAKA. ;)

Martinezio
05-08-2009, 14:19
Najlepiej taka maszynka z tarczą o napędzie elektrycznym, chłodzoną wodą :) Ja takiej używam do cięcia płytek klinkierowych (stopnice) - idzie jak w masełku :) Tylko to mokra robota (cieknie wszędzie i chlapie), oraz w uszach dzwoni nieco...
Do zwykłych płytek ściennych nie ma nic lepszego, niż ręczna maszynka do cięcia glazury z diamentowym kółkiem na prowadnicach. Mniejszej jak 50cm długości nie ma sensu kupować - im dłuższa/większa, tym lepsza.

Blutka
05-08-2009, 14:25
Najlepiej taka maszynka z tarczą o napędzie elektrycznym, chłodzoną wodą :) Ja takiej używam do cięcia płytek klinkierowych (stopnice) - idzie jak w masełku :) Tylko to mokra robota (cieknie wszędzie i chlapie), oraz w uszach dzwoni nieco...
Do zwykłych płytek ściennych nie ma nic lepszego, niż ręczna maszynka do cięcia glazury z diamentowym kółkiem na prowadnicach. Mniejszej jak 50cm długości nie ma sensu kupować - im dłuższa/większa, tym lepsza.

Super, dzięki. :)

Z tych ręcznych - którą z tych dwóch byś kupił:
http://www.allegro.pl/item703051899_maszynka_do_ciecia_glazury_plytek_60 0mm_fv_00300.html
http://www.allegro.pl/item703051932_lozyskowana_maszynka_do_glazury_plyt ek_600mm.html

No dumam i nie mogę się zdecydować - różnica w cenie jest nieznacząca w sumie, kupiłabym droższą, licząc, że jest lepsza, ale czym się różnią w sumie?

Martinezio
05-08-2009, 14:30
Najlepiej połączenie obydwóch. W sensie takim, że prowadnica jest łożyskowana, a dodatkowo sprzęt wyposażony jest w ten kątownik do dowolnego ustawiania płytki.
Otwornica to niekoniecznie - nakręcisz się tylko - lepsze otwornice do wiertarek (trochę biją na boki, ale da się ładnie wykroić otwór).

zbigmor
05-08-2009, 14:32
Najlepiej taka maszynka z tarczą o napędzie elektrycznym, chłodzoną wodą :) Ja takiej używam do cięcia płytek klinkierowych (stopnice) - idzie jak w masełku :) Tylko to mokra robota (cieknie wszędzie i chlapie), oraz w uszach dzwoni nieco...
Do zwykłych płytek ściennych nie ma nic lepszego, niż ręczna maszynka do cięcia glazury z diamentowym kółkiem na prowadnicach. Mniejszej jak 50cm długości nie ma sensu kupować - im dłuższa/większa, tym lepsza.

Super, dzięki. :)

Z tych ręcznych - którą z tych dwóch byś kupił:
http://www.allegro.pl/item703051899_maszynka_do_ciecia_glazury_plytek_60 0mm_fv_00300.html
http://www.allegro.pl/item703051932_lozyskowana_maszynka_do_glazury_plyt ek_600mm.html

No dumam i nie mogę się zdecydować - różnica w cenie jest nieznacząca w sumie, kupiłabym droższą, licząc, że jest lepsza, ale czym się różnią w sumie?


Co do przykładów z Allegro - sklep ten sam, producent ten sam, teoretyczne dane zbliżone i mimo tego ten tańszy jest bardiej wypasiony (wykrojnik do otworów). Doświadczenie uczy, żeby brać ten droższy jeśli chce się solidniejszy, ale może się mylę.

Blutka
05-08-2009, 14:33
Najlepiej połączenie obydwóch. W sensie takim, że prowadnica jest łożyskowana, a dodatkowo sprzęt wyposażony jest w ten kątownik do dowolnego ustawiania płytki.
Otwornica to niekoniecznie - nakręcisz się tylko - lepsze otwornice do wiertarek (trochę biją na boki, ale da się ładnie wykroić otwór).

Otwornica mi niepotrzebna - nie będę miała potrzeby jej używać w ogóle - powierzchnie akurat dość łatwe mam i proste, bez udziwnień.

Dobra, to poszukam czegoś jeszcze innego w takim razie, dziękuję bardzo. :)

Martinezio
05-08-2009, 14:39
Obyś się nie myliła z tą otwornicą ;) Nie masz żadnych gniazdek na glazurze? ;)
Uprzedzam, że łożyskowane urządzenia są droższe, czasami sporo, niestety. Jednakże w cięciu takimi przyrządami ważne jest, aby linia cięcia była jedną linią, bo inaczej może się płytka krzywo złamać. W urządzeniach niełożyskowanych z czasem prowadnice przestają być takie bezproblemowe (kurz i brud budowlany osadzają się na tych prowadnicach i z czasem zaczynają blokować posuw karetki tnącej).

Blutka
05-08-2009, 14:42
No właśnie nie mam żadnych gniazdek. :)
Płytek mam dość mało, tylko w najważniejszych miejscach - bo nie lubię. Dużo podłóg za to do położenia - gres sprawdzałam, powinien się lekko ciąć, bo póki co kawalątek położyłam, tnąc metodą "nożyk i szczypce" - da się, tylko dużo z tym babrania, więc chcę sobie życie ułatwić.

raydenstream
10-08-2009, 13:38
Kolego ja kupilem maszynke do ciecia ze zbiorniczkiem na wode za 170 zl w leroy merlin

i polozylem bez problemu gres na podlodze i plytki na scianach.

Kupic do tego lepsz tarcze niz jest w komplecie i w zupelnosci ci to wystarczy.

póxniej schowasz malo miejsca zajmuje i jak bedzie potrzebne wyciagniesz

Martinezio
10-08-2009, 14:01
Pijesz do mnie, czy do Blutki? ;) Jak do Blutki, to "koleżanko" :lol:
Jak do mnie, to ja już taką mam - co prawda trochę droższą, ale mam 700W - rżnie klinkierowe nawet tarczą z zestawu (dokupiłem na wszelki słuczaj jeszcze 2 zapasowe, ale jak na razie jadę na oryginałce jeszcze) :)

tremors
21-06-2012, 20:00
Liczy sie tylko SIGMA. Te marketowe badziewia sa dla tych którzy lubią tracić pieniądze.