PDA

Zobacz pełną wersję : wysokość wylewki, a rodzaj wykończenia podłogi



sql
04-08-2009, 23:04
witam,
nieuchronnie zbliża się czas, kiedy panowie będą wylewali wylewki...
chciał bym na jednym piętrze użyć kilku rodzajów wykończenia podłogi - w salonie marmur, w gabinecie deska dębowa, we wiatrołapie, korytarzu, kuchni i łazience gres (choć pewnie różny w zależności od pomieszczenia).
czy takie rzeczy trzeba planować już przed wylewkami i ew. robić je różnej wysokości? czy można wylać na płasko całe piętro i potem jakoś magicznie kłaść materiały wykończeniowe, żeby z wierzchu był jeden poziom?
przyznam się bez bicia, że nie mam jeszcze wybranych konkretnych płytek, desek czy kamieni - nie mam pojęcia, jakiej będą grubości :(,

Zbigniew100
05-08-2009, 06:29
Niestety nie ma czarodziejskiego sposobu.
Późniejsze korekty trzeba wtedy robic zaprawą wyrównującą, wylewkami samopoziomującymi itp .. :(

sql
05-08-2009, 07:14
a czy są jakieś typowe grubości gresu i kleju? klej do desek podłogowych? klej do marmuru? wszyscy wylewając wylewki wiedzą co będzie ostatecznie leżało na podłodze? czy wszyscy wylewają na płasko, a potem korygują zaprawą samopoziomującą?

q-bis
05-08-2009, 10:52
Kierbud przed wylewkami dopominał się o podanie wysokości lub rodzaju wykończenia podłóg. Oczywiście nie chodziło o to czy gres będzie miał 9 czy 12mm tylko czy to będzie deska 35mm czy panel 9mm (u nas akurat deska warstwowa 15mm plus gres obok).
Chyba tyle to dasz radę zaplanować?

Elena76
05-08-2009, 11:12
My zrobiliśmy różne wysokości wylewek w zależności od wybranej posadzki docelowej. Przyjeliśmy, że gres będzie miał grubość 11mm, podłoga drewniana 22mm. Co do kamienia to nie mam pojęcia, jaka jest grubość takich elementów bo nie braliśmy ich pod uwagę.

Nefer
05-08-2009, 11:26
Mam jeden poziom. Wykańczam marmurem/trawertynem, jednym rodziajem drewna i gresem. Jak zwykle rozpoczął glazurnik i dostosował wysokość podłogi w łazienkach do przewidywanej wysokości drewna w innych pomieszczeniach. Tyle.

Trociu
07-08-2009, 09:30
Kierbud przed wylewkami dopominał się o podanie wysokości lub rodzaju wykończenia podłóg. Oczywiście nie chodziło o to czy gres będzie miał 9 czy 12mm tylko czy to będzie deska 35mm czy panel 9mm (u nas akurat deska warstwowa 15mm plus gres obok).
Chyba tyle to dasz radę zaplanować?planować oczywiście można ale czy te plany się zrealizują. Ja mam zostawioą różnicę między wylewką a położonymi już kafelkami 16mm, bo tyle miała mieć deska na podłodze. Ale suma sumarum będą panele i grubszy podkład.
Więc planowanie nie zawsze się sprawdza.

Do tego trzeba znać dokładnie granice gdzie co będzie na podłodze.

ulus
07-08-2009, 20:37
U mnie tam, gdzie ma być parkiet panowie zalewają 1 cm niżej niż tam , gdzie mają być płytki.

Wirecki
15-08-2009, 20:59
U mnie też kawałek ok 20m2 1cm nizej niż reszta. Wylewkarze nie byli zadowoleni, ale zrobili. To miejsce pod drewno otoczone z każdej strony gresem więc z każdej strony jest niewielki kawałek wyżej. Da się zrobić.