PDA

Zobacz pełną wersję : Sosnowe drzwi zewnętrzne bez ocieplenia



gonsiorek
05-08-2009, 13:44
Właśnie stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych, byłem u stolarza, który od wielu lat robi w drewnie - po ustaleniu, że drzwi mam na wysokości 1.1 m nad poziom gruntu(ganek) oraz od strony północnej i dodatkowo zadaszenie nad wejsciem zasugerował drzwi sosnowe o grubości ok 4,5 - 5,5 cm. Drzwi są wykonane bez ocieplenia w środku - stolarz twierdzi, że nie bedą przemarzać. Co mam sądzic o takim rozwiązaniu ? Wielu producentów wkłada ocieplenie w drzwi - pianka tańsza niż drewno? Czy faktycznie ma to uzasadnienie cieplne ?

sewerynslowi
05-08-2009, 15:31
Ja mam drzwi sosnowe od września 2005 roku i nie narzekam, dodam tylko ze są zadaszone, od strony południowej :)

na pewno żadna pianka nie jest lepsza od naturalnego drzewa :)

pierwek
05-08-2009, 19:26
faktycznie po roku użytkowania jednego rodzaju drzwi masz spore doświadczenie w tej materii - bez urazy :lol:

Marek-B
05-08-2009, 20:20
Sosna o gr.4,5 cm raczej nie przemarznie. Ale dąb ..na pewno przemarznie. .

irreality
05-08-2009, 21:20
Przemarzać to nie będą dopóki będziesz grzać w domu.
Tylko, że Ty będziesz przez te drzwi podgrzewać okolicę :-)

Takie drzwi to się do bloku nadają (lokalowe) a nie do domu (zewnętrzne). Jeszcze od północnej strony...

Jak dla mnie to tylko z ociepleniem.

Też mam drewniane (meranti) od stolarza, też fachowiec od wielu lat i jakoś nie było zaskoczony tym że powinny być ocieplone.

gonsiorek
06-08-2009, 07:04
Przemarzać to nie będą dopóki będziesz grzać w domu.
Tylko, że Ty będziesz przez te drzwi podgrzewać okolicę :-)

O tym nie pomyślałem - cenna uwaga - dziś mam spotkanie ze stolarzem, zobaczymu co mi powie w temacie strat ciepła :)