PDA

Zobacz pełną wersję : Dostałem D.Z. ale .... proszę o poradę



Maar1979
05-08-2009, 19:24
Witam

zabieram się do zbierania papierów i budowy taiego domu http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz3/index.php

dostałem dzisiaj decyzję o warunkach zabudowy. Mam działkę kwadrat 1500 m 39x39m dzialka w z jednej strony przylega do gruntowej drogi gminnej, z drugiej do drogi wewnętrznej dojazdowej. W warunkach zabudowy napisali mi że:

1) muszę zachować odległość zabudowy 8m od drogi wewnętrznej i 8m od lini ogrodzenia przy drodze gminnej gruntowej

2) planowaną zabudowę należy przykryć dachem o nachyleniu 30 do 45 stopni

3) wysokość elewacji frontowej budynku ustala się na na max 2 kondygnacje nadziemne od 3m do 5 m. licząc od poziomu terenu do okapu dachu.

Składając wniosek o wydanie WZ, dołączyłem Wstępny projekt domu bez wymiarów i problem polega na tym że wg. projektu dom ma nachylenie dachu 25 stopni, wysokość elewacji 6m, i planowałem go budować bliżej granicy działki niż te 8 metrów.

Czy jest możliwe żeby gmina na mój wniosek zmieniła te 3 zapisy, czy już d... i mam szukać innego projektu?

Bardzo proszę o poradę bo zielony jeszcze jestem i dopiero się wgryzam w budowlane tematy.

Pozdrawiam

sliwaprz
06-08-2009, 01:35
Zloz odwolanie od decyzji. To nic nie kosztuje, jesli sa rozsadni to powinni to bezproblemowe uwzglednic.

Maar1979
06-08-2009, 15:13
Dzwoniłem dzisiaj do Urzędu Gminy i powiedzieli mi że mogę złożyć odwołanie od decyzji do Kolegium Odwoławczego i że to napewno będzie trwalo 14-15 miesięcy. Jakaś paranoja..

sliwaprz
06-08-2009, 16:40
Dzwoniłem dzisiaj do Urzędu Gminy i powiedzieli mi że mogę złożyć odwołanie od decyzji do Kolegium Odwoławczego i że to napewno będzie trwalo 14-15 miesięcy. Jakaś paranoja..

Jakies bzdury, SKO ma czas na odpowiedz 1 miesiac.

zefirispka
06-08-2009, 19:01
Miesiąc, do dwóch miesięcy. Te 15 miesięcy to absurd nie wynikający z przepisów. Tak długo czeka się na rozpatrzenie skargi decyzji ostatecznej do WSA, a nie do SKO.

zibi465
09-08-2009, 19:37
Dostaliśmy decyzję w czwartek w której było zapisane szerokośc elewacji frontowej 20m +/- 20 % . Jest to jak dlanas za dużo ,zona na drugi dzień pojechała na gminę i pan architekt zmienił nam WZ od ręki na 16m+/-20%.Ludzkie podejscie do sprawy