PDA

Zobacz pełną wersję : Rura w miejscu podjazdu do garażu



TomekC73
05-08-2009, 21:42
Chcę puścić rurę w ziemi z odprowadzenia wody z rynien ale musi ona przecinać miejsce podjazdu pod garaż. Na razie mam wykorytowane pod podjazd i bedę niedługo utwardzał pod planowaną kostkę. Nie pasuje mi tej rury puszczać za głęboko w ziemi a z drugiej strony obawiam sie że jak wysypię kamień to rura może peknąć i kiedyś pod kostką może być woda. Co Wy na to szanowni?

pierwek
06-08-2009, 06:17
trzeba obsypać rurę piachem. Jak piach będzie nad rurą i kamienie nie będą dotykać rury powinno być ok. No i rurę (pomarańczową) kup w jakiejś hurtowni kanalizacyjnej a nie markecie budowlanym. Naprawdę jest różnica w jakości (grubość ścianki).

dziubek25077
06-08-2009, 06:20
Za jakiśczas bede w podobnej sytuacji, a może nawet nieco gorszej bo moja rura nie bedzie od deszczówki ale od kanalizacj do szamba.
Nie bedzie szła głębiej niż 0,5 m pod ziemią.
Są takie prefabrykaty betonowe w kształcie litery U, ja myśle dobrze utwardzić pod takimi pefabrykatami, ułożyć sie na pewnej głębokości, w nich poprowadzić rury, a na wierzch przykryć jakąś zbrojoną płytą.
Pomysł może dość pracochłonny i mocarny, ale w moim przypadku to odcinek jakieś 3-4 m ale też bede jeździć tam autem.
Pozdro !!!

kaltam
06-08-2009, 06:54
W handlu są rury z pcv (różowe) o grubszej ściance przeznaczone właśnie do miejsc bardziej obciążonych np. przez przejazd samochodów. Resztę wykonaj jak piszą poprzednicy (w piachu to najważniejsze). Nie patrz na ciężar samochodu ale na nacisk osiowy.

kemot_73
06-08-2009, 07:42
Nie bedzie szła głębiej niż 0,5 m pod ziemią.

nie boisz sie że w czasie mrozów -20 i większych które sie czasemzdarzaja ..;) moze Ci zamarznać odpływ.?

q-bis
06-08-2009, 12:26
U mnie deszczówka odprowadzana jest do zbiorników z rynien połączonych w ziemi za pomocą rury giętkiej żółtej, takiej jak do drenażu tylko bez otworów. Całość zakopana na ok. 60-80cm, na podsypce z piachu lub ziemi rodzimej jeśli była "odpowiedniego uziarnienia". Część rury biegnie pod podjazdem. Na razie wszystko ok.
Po położeniu polbruku rura będzie ok 1m pod kołami samochodu wjeżdżającego do garażu, myślę że damy radę...

zbigmor
06-08-2009, 12:38
Nie bedzie szła głębiej niż 0,5 m pod ziemią.

nie boisz sie że w czasie mrozów -20 i większych które sie czasemzdarzaja ..;) moze Ci zamarznać odpływ.?


Przy kanalizie to raczej nie ma ryzyka.

Redakcja
13-08-2014, 13:48
Jak prawidłowo ułożyć instalację kanalizacyjną w zasypce pod podłogą na gruncie? Ile pionów, jak kolor rur, jaki spadek, jak łączyć rury, jak zagęścić piasek wokół i nad rurami - radzi Paweł Miks, projektant instalacji sanitarnych. Zapraszamy do obejrzenia filmu:)

1031

Zobaczcie inne filmy poradnikowe na murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was! (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)