PDA

Zobacz pełną wersję : KANALIZACJA POD SALONEM



agnie-cha
06-08-2009, 08:28
Witam .

Hydraulik położył odprowadzenie kanalizy z kuchni pod salonem i dalej do głównej linii w garażu i na zewnątrz domu , czy mam się bać, czy nie myśleć o tym, czy natychmiast zmieniać ? jeszcze można zmienić ....................

proszę o opinie........

Barbossa
06-08-2009, 08:34
odgłosów strzału z pudła w salonie z powodu tych rur nie usłyszysz, co najwyżej przez ścianę

bez obaw

agnie-cha
06-08-2009, 08:36
Nie chodzi mi o odgłosy tylko o ewentualną AWARIĘ :o

jakie mogą być odgłosy z kuchni , ze zlewu lub zmywarki............łe tam to pryszcz.

rusek007
06-08-2009, 08:36
Spoko, nie ma co się bać.

Jarek.P
06-08-2009, 08:43
Nie chodzi mi o odgłosy tylko o ewentualną AWARIĘ :o

jakie mogą być odgłosy z kuchni , ze zlewu lub zmywarki............łe tam to pryszcz.

Jak kanalizacja jest dobrze zrobiona, to o żadnej awarii w rurach poziomu zero nie może być mowy, a jeśli nawet się zdarzy, powinna być możliwa do usunięcia przez otwory rewizyjne na początkach pionów. Szczerze mówiąc, ciężko mi wyobrazić sobie awarię, może poza złośliwym albo przypadkowym zalaniem kanalizacji betonem, której nie dałoby się usunąć przez rewizję.

J.

Lenart
06-08-2009, 11:05
czy natychmiast zmieniać ?
ale j..a - jak nie masz co robić to faktycznie natychmiast :x
awaria ? a co tam może się popsuć ? układ elektroniczny rury ? wytrze się
albo przepali ?
trochę zdrowego chłopskiego rozumu :lol:

j-j
06-08-2009, 13:14
Witam .

Hydraulik położył odprowadzenie kanalizy z kuchni pod salonem i dalej do głównej linii w garażu i na zewnątrz domu , czy mam się bać, czy nie myśleć o tym, czy natychmiast zmieniać ? jeszcze można zmienić ....................

proszę o opinie........

Byleby zakopane rury nie były szare (min. o sztywności obwodowej SN4- pomarańczowe) bo sa za słabe pod dom, to ma byc na lata.

pzdr

rusek007
06-08-2009, 14:38
Witam .

Hydraulik położył odprowadzenie kanalizy z kuchni pod salonem i dalej do głównej linii w garażu i na zewnątrz domu , czy mam się bać, czy nie myśleć o tym, czy natychmiast zmieniać ? jeszcze można zmienić ....................

proszę o opinie........

Byleby zakopane rury nie były szare (min. o sztywności obwodowej SN4- pomarańczowe) bo sa za słabe pod dom, to ma byc na lata.

pzdr


Bez przesady, wystarczy podstawowa SN2 (oczywiście zewnętrzna). Dom na niej nie będzie stał, będzie przykryta maksymalnie kilkudziesięciocentymetrowa warstwą piachu i z początku chudziakiem który po związaniu się usztywni.
Oczywiście średnicy fi 110.

j-j
06-08-2009, 18:45
Witam .

Hydraulik położył odprowadzenie kanalizy z kuchni pod salonem i dalej do głównej linii w garażu i na zewnątrz domu , czy mam się bać, czy nie myśleć o tym, czy natychmiast zmieniać ? jeszcze można zmienić ....................

proszę o opinie........

Byleby zakopane rury nie były szare (min. o sztywności obwodowej SN4- pomarańczowe) bo sa za słabe pod dom, to ma byc na lata.

pzdr


Bez przesady, wystarczy podstawowa SN2 (oczywiście zewnętrzna). Dom na niej nie będzie stał, będzie przykryta maksymalnie kilkudziesięciocentymetrowa warstwą piachu i z początku chudziakiem który po związaniu się usztywni.
Oczywiście średnicy fi 110.

Dom jednak będzie na niej stał a dokłądnie grunt i posadzka i to ma być nie ruszane przez "życie domu".
Mój znajomy właśnie pruje sobie posadzkę bo ma pękniętą rur wlaśnie szarą. A dowiedziałem się o tym bo mu mówiłem i pokazywałem że ja robiłem z pomarańczowych. a jemu nie przyszło do głowy jak mówił dac inna bo ta tania i wszyscy robią.
Na odkształecenia względne ma bardzo duży wpływ wykonawstwo a takie jakie jest, może być "anty" rura SN2 nawet przysypana tylko gruntem a juz tym bardziej w miejscu o którym chcemy zapomniec na całe życie.
Jeśli sam kładziesz i jesteś pewny co do jakości to możesz dać nawet SN2 ale czy tak jesteś pewny obcej ekipy?

pzdr