PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do projektu ORZESZEK Tiny & Wakmena



Wakmen
26-12-2003, 10:40
Wszelkiego opinie krytyczne i pozytywne dotyczące naszego wymarzonego domku proszę jak najbardziej umieszcząć w tym wątku.

jolana
11-01-2004, 18:44
Hej Wakmen
Podaj link do swojego projektu, to bardzo ułatwi wszelkie komentarze :)

Wakmen
11-01-2004, 20:25
Podaję adres strony (http://tinaw.webpark.pl) na której można obejrzeć skany naszego projektu jeszcze przed adaptacją oraz nasz Dziennik budowy (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18859&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=).

jolana
12-01-2004, 11:26
Malutki, ale słodki domeczek.
Dla ilu ma być osób?

Wakmen
16-01-2004, 07:21
Na razie jest nas tylko dwoje (Żonka i ja) ale planujemy zmienić wiele w naszym życiu jak i powiększyć nasze rodzinne gniazdko (pod względem liczebności to tylko o 1).

joanka77
28-01-2004, 19:14
Już dawno miałam to napisać ..... słodziutki ten domeczek :) bardzo mi się podoba !

magi
27-05-2004, 20:46
no to teraz już pójdzie z górki :D

amys
28-05-2004, 09:30
cześć Wakmen!

przeglądałem projekt orzeszka i odkryłem wiele podobieństw do projektu który my wybraliśmy - przyświecały nam te same założenia wstępne i tylko z powodu nacisków ze strony drugiej połowy :wink: wybrałem domek prawie identyczny lecz kapkę większy (podstawa 10x9m), który dodatkowo uprościłem w trakcie adaptacji projektu,
jak na razie jestem na etapie kończenia stanu "0" - jak na razie buduje bez ekipy - idzie powoli ale systematycznie :)

powodzenia w budowaniu orzeszka!

Wakmen
31-05-2004, 05:40
Amys byle do przodu - tak dalej. Od dzisiaj idę na urlop i troszeczkę więcej czasu poświęcę na nasz Orzeszek.

mdzalewscy
19-07-2004, 21:00
no, budujesz, że ho, ho !!!, podziw i gratulacje

Wakmen
19-07-2004, 21:03
Buduję, ale dość powoli. Teraz stawiam ściany fundamentowe.

magi
19-07-2004, 21:30
zbrojenie super, od razu widać, że sam robisz dla siebie :lol:

Gierga
20-07-2004, 19:46
...no widać, że robota idzie do przodu ;)
Domek będzie piękny, bo projekt przypadł mi do gustu. :)

czupurek
26-07-2004, 09:42
z tym zakopywaniem się transportu na drogach dojazdowych, to już w większości naszych budów chyba standard
podziwiam twoją sztukę budowlaną i trzymam kciuki za rychły koniec

Wakmen
17-08-2004, 07:29
... trzymam kciuki za rychły koniec...
Rychły koniec to brzmi dumnie ale tak szybko to się go nie doczekam. Szkoda, ale wciąż czekam na przypływ większej gotówki, który może nastąpić może w przyszłym roku. Poczekamy zobaczymy.

amys
18-08-2004, 08:34
Wakmen - czytam, że sie nie poddajesz i dalej sam ciągniesz budowe! murowanie z bloczków to było traumatyczne przeżycie :-? ale za to murowanie na klej bez spoin pionowych to jest bajka :P
na jakim etapie masz zamiar zakończyć sezon?
powodzenia

Wakmen
22-08-2004, 06:56
W tym roku parter ze stropem. Na wiosnę dach.

Gierga
04-09-2004, 19:44
Twój dziennik przeczytałam od deski do deski i obejrzałam zdjęcia .....:) aż miło się czyta. Dobrze Ci idzie z tym murowaniem, ba nawet bardzo dobrze. Tak trzymać. A Orzeszek piękny przypomina mi moje Paprocie :)
Jak będe miała czas to jak w końcu znajdę Twoją działkę to zobaczę na żywo :)

madziara
14-10-2004, 16:14
planujemy z mezem budowe ... powiedz ile do tej pory wyniosla cie twoja
:oops:

Wakmen
14-10-2004, 18:25
planujemy z mezem budowe ... powiedz ile do tej pory wyniosla cie twoja
:oops:
Hmmmm ... Ciężko powiedzieć ile bo:
- material mam zakupiony na caly stan surowy otwary (z wyjątkiem dachu) choć jeszcze jest nie wykorzystany a go skaduję,
- w domu ma zeszyt w którym z jednej strony zapisuję ile wydaliśmy na budowę z dokładnością do jednego gwożdzika a z drugiej strony zapisuję ile wydałem na narzędzia.

W pracy zawodowej chcieli wiedizećile wydałem na stan zerowy więc tak mniej więcej wyszło mnie to około 14 000 PLN nie licząc robocizny. Muszę nadmienić, że fundamenty wbrew pozorom mam dość drogie, gdyż prawie pod każdą ścianą parteru jes ściana fundamentowa. W sumie jest jej ponad 70 m bieżących o wysokości 115 cm + 35 cm ława fundawentowa o średniej szerokości 60 cm + 5 cm chudziaka pod nią.

W sumie to będę wiedział ile wydałem na cały stan surowy otwarty dopiero po jego zakończeniu bo przecież zawsze są jakieś nieprzewidziane wydatki.
A co do robocizny to planuję wydać na położenie dachu i gontu.

adamski
10-11-2004, 07:16
Na forum trójmiejskim napisałeś, że chcesz jako źródło ogrzewania wykorzystać kominek z płaszczem wodnym i kolektory słoneczne. Czy mógłbyś określić jakie są koszty montażu takiego rozwiązania (koszt kominka z rozprowadzeniem, kolektorów i połączenia tego w jakiś sensownie działający układ) i dlaczego zdecydowałeś się na takie rozwiązanie?
Sam przez moment zastanawiałem się nad kominkiem z płaszczem, zdecydowałem się jednak na kominek z dgp i oddzielny piec węglowo-drzewny do kotłowni. Dodatkowo w przyszłym roku ma byc jeszcze gaz. Od kominka z płaszczem powstrzymała mnie wizja zrobienia z salonu kotłowni...

Wakmen
10-11-2004, 08:28
Troszkę dużo pytań i na wszystki już odpowiedziałem na Forum po kilka razy ale zacznę jeszcze raz.

Na forum trójmiejskim napisałeś, że chcesz jako źródło ogrzewania wykorzystać kominek z płaszczem wodnym i kolektory słoneczne. Czy mógłbyś określić jakie są koszty montażu takiego rozwiązania (koszt kominka z rozprowadzeniem, kolektorów i połączenia tego w jakiś sensownie działający układ) ...
Koszt kolektorów, sterowania (elektronika, pompka, zawory), wymiennika minimum 300 l z 2 węrzownicami i grzałką (tak w razie awari kominka) około 6 tyś PLN. Do tego dołorzyć kominek z płaszczem 3,6 tyś i wydatek na połączenia (rurki, naczyńko wzbiorcze, pompka ... ) .
Do tego rurki do CWU i CO (podłogowe w pomieszczeniach gdzie będą kafle) oraz kaloryfery choć ostatnio zastanawiąłem się aby tylko przejść na podłogówkę. Super rozwiązanie ale czy czasem moje dechy na podłogach nie będą przeszkodą? Muszę się dowoedzieć.

...i dlaczego zdecydowałeś się na takie rozwiązanie?
...
Moja działka nie ma za dużo mediów i nie mam co liczyć na podłączenia gazu ziemnego a jakieś zbiorniki na działce (dzierżawa) lub dodatkowe pomieszczenia na nie to dość duży koszt instalacji i jeszcze większy użytkowania.

Sam przez moment zastanawiałem się nad kominkiem z płaszczem, zdecydowałem się jednak na kominek z dgp.i...
Dobre rozwiązanie do domków przygotowanych pod taką instalację i na dodatek dużych.

... Od kominka z płaszczem powstrzymała mnie wizja zrobienia z salonu kotłowni...
Może i troszeczkę uciążliwe ale ... koszt instalacji i późniejszego użytkowania przemawia za takimi rozwiązaniami..

adamski
10-11-2004, 09:03
Dzięki za odpowiedź.
My połozyliśmy na całym parterze oprócz biblioteczki kafle i wszędzie tam jest podłogówka. Oprócz tego na parterze jest parę kaloryferów. Na pewno deska jest milsza, ale ma za duży "opór" w przekazywaniu ciepła, zwłaszcza deska, a nie panel podłogowy.

kroyena
22-11-2004, 08:37
A moze tak z plastyfikatorami?

Chociaż czy warto? :-?

Wakmen
23-11-2004, 07:46
A moze tak z plastyfikatorami?

Chociaż czy warto? :-?
Już zakupiłem (przyspieszające wiązanie cementu) ale czekam aż przestanie sypać śnieg i ... zalewam nadproża. A wtedy będziemy z teściem i kolegą z pracy zbijać szalunek na strop.

RYDZU
04-12-2004, 22:37
W poniedziałek (2004.12.06) pojadę dokończyć zbijanie desek pod strop i pozostanie mi tylko zrobienie jeszcze szalunku wieńca na zewnątrz a wtedy ....

... przyjdzie zima ;)
Oczywiście Ci tego nie życzę - ale znając przekorę natury, złośliwość przedmiotów martwych i prawa Murphy'ego.....

No to od poniedziałku trzymam kciuki, żeby zima jeszcze trchę poczekała i dała Twojemu stropowi związać :D
- bo oczywiście planujesz zalewanie?

Pozdrawiam

Wakmen
04-12-2004, 23:56
... No to od poniedziałku trzymam kciuki, żeby zima jeszcze trchę poczekała i dała Twojemu stropowi związać :D
- bo oczywiście planujesz zalewanie?

Z tym zalewaniem to nie wiem jak wyjdzie. Teraz to kopią nam wodociąg i wszystkie drogi są rozkopane a na dodatek zalane deszczem i roztopami. Jednak jak będzie kilka suchych dni to będę chciał aby mi jeszcze dowieźli pręty 8 (tych jeszcze nie kupiłem, a szkoda) poskręcam wszystko do ... kupy i jak zdążę to albo w marcu będzie robiony dach albo dopiero od początku czerwca.

RYDZU
05-12-2004, 07:49
Z tym zalewaniem to nie wiem jak wyjdzie. Teraz to kopią nam wodociąg i wszystkie drogi są rozkopane a na dodatek zalane deszczem i roztopami. Jednak jak będzie kilka suchych dni to będę chciał aby mi jeszcze dowieźli pręty 8 (tych jeszcze nie kupiłem, a szkoda) poskręcam wszystko do ... kupy i jak zdążę to albo w marcu będzie robiony dach albo dopiero od początku czerwca.

Dobrze by było zalać teraz - o ile "żelastwu" w zbrojeniu nic się nie stanie - najwyżej
pokryje sie ciutke wiekszą warstwą rdzy, to wczoraj miałem okazję przerzucac drewno,
które leżało miesiąc na dworze. Nie wiem jak ono by wyglądało na wiosnę :(
Do 15 grudnia ma byc w miarę przyjemnie - więc jest szansa, że wszystko sie uda :)
czego ci oczywiście życzę.

pozdrawiam

Wakmen
08-12-2004, 06:08
Ja drewno miałem sezonowane od czerwca (przestemplowane) i nic. We wrześniu przykryłem folią bo troszeczkę padało i pięknie się trzyma. Jak teraz robię szalunki stropu i wieńca to przecież je zbijam gwoździami to co mogło by się stać? Wypaczyć, wykrzywić? Niemożliwe. Mogę mieć co najwyżej problemy ze zdemontowniem szalunków ze względu na ilość wbitych gwożdzi.

tom17
18-02-2005, 16:06
Cześć Wakmen,
czytając takie dzienniki jak Twój nabieram wiary, że uda mi sie troszkę zaoszczędzić ... Mówiąc szczerze to nie mam innego wyjscia bo choć zdolność kredytowa jakaś tam jest, to jak chyba gdzieś pisałeś może życia zabraknąć żeby to spłacić.
Gratuluję i trzymam kciuki.

Mam prośbę czy mógłbys podać namiar na...

2004.06.15
Dzisiaj odebrałem zamówioną przez Internet drugą gientarkę zrobioną na łożysku. Oj ale bajer.

a może też jakieś zdjęcie
Z góry dzięki,

[email protected]

Pozdrawiam,

Wakmen
18-02-2005, 20:24
...Mam prośbę czy mógłbys podać namiar na...

2004.06.15
Dzisiaj odebrałem zamówioną przez Internet drugą gientarkę zrobioną na łożysku. Oj ale bajer.

a może też jakieś zdjęcie
Z góry dzięki,

[email protected]

Pozdrawiam,
Chciałem znaleść rysunek odręczny według którego zrobiono mi gientarkę ale niestety wśiąkł. Obiecuję zrobić zdjęcie jej i umieszczę w albumie.
Gientarkę mam dzięki Anekri z tego Forum.

czupurek
25-03-2005, 07:35
no tatusiu
najserdeczniejsze życzenia z okazji przyjścia na świat potomka :P
http://obrazki.babiniec.pl/Powinszowania/baloniki.gif

*marta*
25-03-2005, 08:46
Ogromne gratulacje!!!!! Witamy na świecie małego Wakmenka! Szybciutko niech się tutaj pokaże :)

AdaśP
25-03-2005, 10:51
Moje wielkie gratulacje.
Dużo zdrowia dla potomka i cierpliwości dla rodziców.
Ja przeżywałem taką radość po raz drugi 8 marca i mam już dwie córeczki.
Jeszcze raz życzenia wszystkiego najlepszego.
Pozdrawiam

Wakmen
30-03-2005, 02:13
"Nie" :wink: dziękuję
Maluszek jest taki ... :wink: brzydki, że nie wolno nim się zachwycać a co do zdjęć to w najbliższym czasie uruchomię coś nie coś na jego temat.
Możę jest i malutki ale dla mnie Szymon jest taki wielki.

Funia
27-05-2005, 17:44
Wielki, nie - wielki,

Przede wszystkim śliczny. :D

Serdeczne gratulacje.

Nasz potomek ma przyjść na świat we wrześniu.
Mam nadzieję, ze mój Miś też będzie taki happy jak Ty..


Miłego i szybkiego budowania.
No i udanego pokoiku dla Szymona.

Funia
30-06-2005, 06:51
Macie chyba najfajnieszy album na forum.

Ale mi i tak najbardziej podoba się "to" co w emblemacie trzymasz w ramionach :wink:

pozdrówka dla Szymona i małżonki - jak ona sobie radzi z mężem budowlańcem i malutki dzieckiem?

andrzejka
17-07-2005, 21:24
:o :o :o
Specem od stropów nie jestem ale ta twoja składanka z pretów robi wrażenie :P :roll: :roll: :P

elmer
18-10-2005, 18:41
Witaj Wakmen. Czy możemy liczyć na aktualizację dziennika, szczególnie dokumentację zdjęciową??

Adriano Komputero
20-11-2005, 20:40
Jestem pod wrażeniem :o :o :o

Ale z Ciebie budowniczy ! I do tego " własnymi rencami" !
Tylko pogratulować !

Pozdrawiam. Życzę dużo, dużo zdrowia i sił do dalszego budowania i realizowania marzeń. Powodzenia !

P.S. Śliczniutki ten Twój Szymuś . Niech się zdrowo chowa !
Pozdrowienia dla żoneczki.

Wakmen
21-11-2005, 02:48
Oj chyba nie dostawałem powiadomienia o wpisach do tego wątku a i sam bardzo żadko zaglądam na fForum bo ... jak każdy cierpię na sybchroniczny brak czasu :) .

Wakmen
21-11-2005, 02:54
Macie chyba najfajnieszy album na forum....
Och :oops: dzięki serdeczne



... Ale mi i tak najbardziej podoba się "to" co w emblemacie trzymasz w ramionach :wink: ...
A jaki ja jestem dumny z mojego "malutkiego skarbu". Jest taki cudowny.


... pozdrówka dla Szymona i małżonki - jak ona sobie radzi z mężem budowlańcem i malutki dzieckiem?
Sam nie mogę tego pojąć. Dość późno wracam do domu (jeżeli wracam) i wtedy staram się ... Nie napiszę nic więcej :wink: :D .

Wakmen
21-11-2005, 02:59
Witaj Wakmen. Czy możemy liczyć na aktualizację dziennika, szczególnie dokumentację zdjęciową??
Och z tą altualizacją wpisów do dziennika budowy to jest dość ciężko ale postaram się nadrobić a zdjęcia w albumie mają dość spore opóźnienie bo nie mam aparatu cyfrowego. Aby wykonać zdjęcia muszę korzystać z czyjejś uprzejmości albo metodą tradycyjną do LABu , na skaner i dopiero do galerii.

POstaram się poprawić.

Wakmen
21-11-2005, 03:03
:o :o :o
Specem od stropów nie jestem ale ta twoja składanka z pretów robi wrażenie :P :roll: :roll: :P
Też się dziwię jak to zrobiłem choć trzeba się przyznać, że pora na jego zrobienie nie była najodpowiedniejsza (styczeń - marzec) co i zajęło bardzo dużo czasu ale spać spokojnie mogę. Napewno się nie zawali.

kroyena
07-12-2005, 09:35
Wakmeniku, tak trzymaj jeno więcej spokoju.
Już widać, że dasz radę cholero. Złego nie biorą (oczywiście :roll: ). Oczywiście 8) .

Joanna i Janusz
07-12-2005, 21:10
Świetny dziennik i budowa! Niesamowite, jak człowiek musi pilnować najdrobniejszych szczegółów! Jak sam nie sprawdzisz i nie doczytasz to mogą Ci kit wstawić! Walcz z oknami! Mam nadzieję, że teraz już przyjdą porządne!

Wakmen
13-12-2005, 08:17
Szyby już wymienili ale z okuciami to jeszcze się ociągają ale obiecali postarać się o coś więcej. Zobaczymy jak to będzie.

RYDZU
23-12-2005, 10:29
http://www.zkoszarydzow.pl/murator/418.jpg

Zdrowych wesołych i spokojnych świąt
od RYDZA z rodziną

Wakmen
26-12-2005, 06:24
Rydzu - :D dziękuję bardzo za tak cudowną bąbeczkę i życzenia z wzajemnością dla całej Twojej rodzinki jak i Ciebie.

elmer
20-07-2006, 20:20
Wakmen, jak budowa Orzeszka???? Może już mieszkasz? Czekamy na nowe zdjęcia.
Pozdrowienia

Wakmen
30-07-2006, 07:17
Witam po długiej przerwie urlopowej.
Troszkę ponad miesiąc "urlopowałem" :wink: na budowie i :
Wszystkie instalacje wodne są zakończone. Na parterze wszędzie podłogówka plus jeden mały grzejnik w saloniku, druga drabinka w łazience i 3 w garażu. Na piętrze za to wszędzie grzejniki i tylko jeden obieg z zaworem RTL na powrocie. Wszystko w rurkach 1 i 3 warstwowych TECE a poszło ich 0,5 km. Kolektory słoneczne z dwoma zasobnikami po 250l. już działają a kominek Lechmy z płaszczem też jest podłączony. Pozostało mi tylko podłączenie dmuchawy pod nim no i podłączenie wszystkich pomp do zasilania poprzez automatyczny zmieniacz fazy i UPS'a (od solarów już są). 50 m miedzi lutowana jest na luty twarde i tylko jeden lut przeciekał (20 cm od stropu lutowane już po ciemku - zemściło się).
Posadzki na parterze zrobione. W łazience na piętrze zestaw Geberitu już stoi a w trakcie roboty jest blat pod 2 umywalki wpuszczane.
Pokoje na piętrze wczoraj już zagruntowałem i najpierw sufity na biało a potem jakieś kolory na ścianach.
A w między czasie zakupiłem całe mnóstwo drewna z suszarni na schody, blaty do kuchni, jekiś meble (napewno łóżko do sypialni - na być prezentem ode mnie na zakończenie budowy :wink: :oops: ). Wszystkie drewno zajmuje mi pół salonu. Muszę je przechowywać w zamkniętym pomieszczeniu by nie chłoneło wilgoci z powietrza.
To chyba tyle.
Oj jeszcze nie.
Zrobiłem wielkie schody przed wejściem do domku z ... kamienia łupanego. 5 pełnych dni je robiłem i efekty wyszedł powalający. Żoneczka i ci co je oglądali byli nimi zachwyceni a tym bardzie że robiłem coś takiego pierwszy raz. To nic zniszczone tylko 2 przecinaki i jeden wielki młotek ale warto było.
Więcej szczegółów opiszę w Dzienniku Budowy ... już niedługo.