PDA

Zobacz pełną wersję : kominek z płaszczem wodnym czy gaz?



Robak
07-08-2009, 16:45
witam
pierwszy sezon grzewczy za nami; już wiem że ekogroszek wcale taki fajny nie jest

zastanawiamy się czy dodatkowo podpiąć się pod gaz, który idzie w drodze czy też zakupić do kotłowni kominek z płaszczem wodnym

gaz - brak obsługi, spory koszt zakupu kotła, no i brak komina czyli nieco zabawy

kominek z płaszczem wodnym - mamy na części mieszkalnej zwykły kominek, a ten miałby posłużyć jako typoew codzienne palenisko w kotłowni, na pewno można go podpiąc do istniejącego komika, do którego mamy podłączony ekogroszek

a może za dużo kombinuję?

czy ma to jakiekolwiek uzasadnienie patrząc oczywiście na koszty? da się jakoś policzyć ile zużycia drzewa wychodzi na tonę ekogroszku

:oops:

andrzej100
07-08-2009, 17:15
Jesli ekogroszek nie jest taki fajny, to jeszcze mniej fajna (jako alternatywa) jest kotlownia w salonie. O ile do mnie nalezalby wybor to jako alternatywa dla ekogroszku (nie wiem, czy masz na mysli wsparcie wegla, czy chcesz zamienic) to tylko gaz. Poza kosztami same zalety, choc nie ukrywam, ze jestem fanem ekogroszku mam alternatywne ogrzewanie w postaci gazu z butli (propan).
Chyba nie doczytalem, jesli w kotlowni to chyba lepsze sa piece na drewno niz kominek, wiele osob chwali na holz gas, ale jesli ekogroszek nie przekonal Cie, to raczej drewno tez nie.

Robak
07-08-2009, 17:29
kwestia ekogroszku - chodzi o złą jakość jaka dostępna jest w okolicy
bywały takie partie że nawet nie chciały się palić
do tego różne śmieci

a piec - może nawet zwany piecem na drzewo chciałbym umieścić w kotłowni - czyli zaraz obok aktualnie posiadanego pieca na ekogroszek

zastanawia mnie tylko czy paliwo jakim jest drzewo będzie tańsze niż ekogroszek

ktoś coć dopowie?

ps. kominek z rozprowadzeniem ciepła mamy w salonie, ale tylko do grzania rekreacyjnego

zastanawiamy się nad alternatywą dla ekogroszku,

k_m
07-08-2009, 21:17
prosZę się zastanowić czy ekogroszek jest ekologiczny czy tylko tak się nazywa? czy nie lepiej kupic kocioł na pellets.przynajmniej wiemy co zrobić z popiołem. jeżeli kocioł na pellets to dobrej firmy bez stresowy


[ moderowano - reklama ]

coulignon
08-08-2009, 07:11
zastanawiamy się czy dodatkowo podpiąć się pod gaz, który idzie w drodze czy też zakupić do kotłowni kominek z płaszczem wodnym



Kulega wyżej radził pellets... Może jeszce niech Kulega napisze ile kosztuje kWh energii z gazu, wegla i pellets-u. I ile kosztuje kociołek. :wink:

Kominek z płaszczem do kotłowni. :o A po co? Żeby było tam ładniej? Jak chcesz grzać drewnem to kup kocioł do tego przystosowany a nie kominek!
Pozatym do grzania drewnem potzrebne bedzie:
1. duża drewutnia - drewna trzeba zakupić jakieś 1,5 - 2 lata wcześniej. Zeby sie suszyło.
2. ciągła obsługa kotła. Lub kominka
3. CWU latem? Będziesz rozpalał?

Kombinujesz. Kup kocioł gazowy. A dogrzewaj kominkiem który już masz.

Aga - Żona Facia
08-08-2009, 08:36
Jak jest gaz to gazowe.

My mamy kominek z PW w salonie, ale gdyby był gaz we wsi to na 100 % gazowe.

andrzej100
08-08-2009, 13:28
O ile dobrze zrozumialem to Twoim problemem jest nie rodzaj ogrzewania a raczej jakosc wegla. Ja, na podstawie opinii forumowiczow kupuje Piekorza (jakos tak sie nazywa) z odleglosci 30km od domu. Radze poszperac tu na forum to znajdziesz parametry, jakimi powinien cechowac sie dobry ekogroszek. Alternatywa dla brudnego jest kupowanie workowanego (ale nie w plastykowych, szczelnych workach- w nich jest min. 10% wody).
Dla mnie bez sensu jest instalowanie kolejnego pieca o podobnych wlasciwosciach jak 2 pozostale (kominek i piec na ekogroszek), jesli juz to tylko gaz (ale niestety drozszy od tych ktore juz masz).