PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Beckers i tikkurila to ta sama firma?



dasi
07-08-2009, 19:13
Farby nazywają się inaczej np: Designer Aqua Lackfärg Beckersa i Everal Aqua Tikkurili i wogóle wszystkie farby mają swoje odpowiedniki w jednej i drugiej marce.

ale jak patrzę na stronę www beckersa to tam jest adres:

TIKKURILA POLSKA S.A.
ul. Ignacego Mościckiego 23
39-200 Dębica
e-mail: [email protected]

albo taki email:
e-mail: [email protected] :o

To może to jest jedna i ta sama farba z tej samej fabryki sprzedawana pod różnymi nazwami handlowymi?
Czy jest jakaś różnica w jakości? Ktoś wie jak to jest?

coulignon
07-08-2009, 20:21
hmmm... hmmmm... A zobacz tak z ciekawosci gdzie się mieści Polifarb Dębica.... :wink:

dasi
07-08-2009, 22:33
hmmm... hmmmm... A zobacz tak z ciekawosci gdzie się mieści Polifarb Dębica.... :wink:
No tak i wszystko jasne :oops:

Z naszej historii
2007Przekszatłcenie TBD SA na Tikkurila Polska SA
2002Powstanie TBD S.A. konsolidującej 3-ech dotychczas odrębnie działających na polskim rynku producentów farb: Tikkurila, Beckers i Polifarb Dębica
2001Znak Teraz Polska dla rodziny wyrobów JEDYNKA
2001Kontrolę nad Spółką przejmuje fiński koncern Tikkurila OY
...

Ale nadal pozostaje pytanie czy te farby pod 3 już różnymi nazwami to ten sam produkt i czy czymś się różnią... ale to już chyba wiedzą tylko pracownicy firmy

A sprawa zaczęła się dzisiaj tak że kupiłem puszkę farby na próbę, mówię w sklepie że chcę tikkurila aqua coś tam, pani nie ma sprawy, jest, proszę bardzo, przychodzę do domu i wyciągam z reklamówki... beckers aqua coś tam...
Moja wina że nie zaglądnąłem w sklepie z rozpędu co mi pakują do torebki :oops: ... no i się zapieniłem trochę... ale poczytałem co to jest ten beckers... i może całkiem niepotrzebnie się wk... bo może w sumie dostałem to co chciałem tylko w innej puszcze...muszę jeszcze tylko sprawdzić ile kosztuje jedno i drugie i czy przypadkiem nie dostałem droższej wersji.
:lol: :lol: :lol: :lol:

mamanatki
08-08-2009, 03:24
To może mi podpowiesz. jestem teraz na etapie szukania farb a że jestem uziemiona w domku to poprosiłam o wzornik kolorów beckersa i tikkurili do domu. Sprzedawca powiedział, że teraz to jeden czort bo się połączyli i dał mi próbnik z kolorami wg kodów NCS abym wybrała farby z mieszalnika. Myślałam, że będzie raczej jak w Duluxie - konkretne kolory już gotowe z nazwami. Ale widzę, że Ty kupiłeś farby z nazwami. Mnie mieszanie kolorów trochę przeraża i wolałabym gotowce z podpowiedziami co jak łączyć jak w Duluxie. Jakoś na stronach www beckersa i tikkurili nie mogę się znaleźć.

dasi
08-08-2009, 11:09
Myślałam, że będzie raczej jak w Duluxie - konkretne kolory już gotowe z nazwami. Ale widzę, że Ty kupiłeś farby z nazwami.
To nie tak - nazwy farby oznaczają tylko jej typ i rodzaj (np. akrylowa do wnętrz) Kolor do mieszalnika wybrałem z wzornika -katalog z kolorowymi paskami a pod każdym kolorem numerek oznaczający dokładnie kolor.
I faktycznie "to jeden czort". Numer koloru wybrałem z wzornika tikkurili a farbę wymieszali mi beckersa.

zulus1
09-08-2009, 10:10
W poprzednim tygodniu kupowalismy nasze farby Beckers'a i sa dostepne zarowno gotowe kolory (zdaje sie 34 kolory) jak i z mieszalnika gdzie dorobisz dowolna barwe. Niestety kolory mieszane wychodza okolo 3x drozej niz te z palety podstawowej.

mamanatki
09-08-2009, 20:51
dzięki :D właśnie o to mi chodzi, że szukam gotowych kolorów bo paleta barw farb z mieszalnika powaliła mnie na kolana - nie jestem w stanie wybrać.
Poszperałam dalej i faktycznie beckers wydał paletę 34 kolorów, które rzekomo tworzą ze sobą harmonię i cyt. "kolory mają to samo nasycenie, wzajemnie uzupełniają się i podkreślają. " To wyczytałam tu:
http://www.otwarty.pl/tekst/18165/przemyslany-wybor-gotowe-kolory-designer-5-.html
ufff, o wiele łatwiej będzie mi teraz wybrać :D