PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKT ORGANIZACJI RUCHU ZASTĘPCZEGO, zmiany organizacji ruchu



Bartt
27-12-2003, 09:41
Aby rozkopać drogę w celu budowy przyłącza wody, we Wrocławiu muszę przedstawić i uzgodnić m. in. projekt organizacji ruchu zastępczego. ZDiK podaje dla urudnienia całą masę rozporządzeń z którymi musi być on zgodny :-?

Do rozkopania mam 1/2 szutrowej drogi osiedlowej - a więc nie autostradę :wink:

Jeśli ktoś przez to przechodził dajcie znać jak to zrobić szybko i bez wywalania kasy na projektantów. Może jakieś linki na gotowca.

Acha i jeszcze napiszcie skąd braliście ew. barierki i znaki na czas rozkopu. Z góry dziękuję Bartek

27-12-2003, 10:11
szutrowa ? cha cha cha
jak szybko i bez wywalania kasy to
wykop dwa dołki po obu stronach drogi i zrób przewiert swidrem recznym
zmiana technologi z przekopu na przewiert :wink:
to wszysko

brzoza

27-12-2003, 10:13
tekst wyżej - mój

brzoza

KrzysiekMarusza
27-12-2003, 16:47
brzoza - chyba kolega Bartt ma (tak jak ja) wodociag lub g....ciag w drodze i musi
sie do niego dostac - czyli nic tu przewiert nie pomoze.

Jesli tak, to rozumiem masz rozkopac polowe szerokosci niewielkiej drogi osiedlowej.
Proponuje udac sie do urzedu gminy i po prostu zapytac tam, co tak naprawde
masz zrobic i jak, bo moze sie okaze ze tak jak u mnie skonczy sie tylko na
ustaleniu terminu zajecia pasa drogowego i zaplaceniu za to.
Umnie w kazdym razie zadnych projektow nie bylo, a barierki miala firma, co to robila.
Byc moze zalezy to tez, czy calosc robisz sam, czy robi ci jakas firma - w tym drugim
przypadku wszystko mozesz zwalic na firme, a ty tylko uzgodnisz w gminie termin.
Aha - ja musialem jeszcze znalezc druga firme, co mi asfalt ponownie zrobila - Ty
nie musisz :-)

powodzenia - Krzysiek

PAJONK
29-12-2003, 07:05
Cześć - jestem z Wrocławia, miałem ten sam problem, podpowiem że :
- żeby zrobić projekt ruchu zastępczego i projekt odbudowy nawieżchni NIE TRZEBA MIEC ŻADNYCH UPRAWNIEŃ - jestem elektronikiem i sam zrobiłem taki projekt który żłożyłem w ZDIKu do zaopiniowania - opinie dostałem pozytywną. Jak by co to zapraszam na priv.
Pozdrawiam

Bartt
22-01-2004, 22:26
Wyciągam w górę. Projek odbudowy nawierzchni własnego autorstwa mi już zatwierdziki, ale z organizacją ruchu robią trochę większe problemy.

Podajcie jakieś linki lub przykłady symboli znaków nonoszonych na taki projekt przy zwężeniu lub zamknięciu drogi. I ewentualnie co tam jeszcze trzeba :-?

PAJONK
23-01-2004, 10:58
jak nie zapomnę to Ci jutro przywiozę taki projekt (ruchu zastępczego).
Mieszkasz pod nr 95?

Bartt
23-01-2004, 17:14
Z góry dzięki, Pajonk
Ja tam jeszcze nie mieszkam :),
Rodzice mieszkają na przeciwko pod nr 90/2 - (to to wejście głębiej w podwórzu)

PAJONK
29-01-2004, 07:33
Cześć - sorry ale byłem w delegacji - będę w sobotę . Pozdrawiam

qdlaty
16-05-2006, 13:23
Witam,
robię zjazd na działkę i muszę coś takiego przygotować.
W gminie dowiedziałem się tyle, że moge to zrobić sam. Panie odesłały mnie na policję, bo tam też trzeba uzgodnić.
Ale nie wiedzą właściwie co powinienem napisać :(

Na forum znalazłem tylko jeden temat z 2003 roku,ale żadnych konkretów.

Może ktoś pomoże?
Jakiś gotowiec?

Qdlaty

aru
16-05-2006, 13:47
podaj maila to coś wyślę...

glider33
29-09-2010, 15:40
Witam,

w związku z budową zjazdu na działkę, muszę do zgłosić w Zarządzie Dróg Powiatowych zajęcie chodnika oraz co najgorsze dołączyć projekt organizacji ruchu pieszych.
Czy ktoś się orientuję jak taki projekt wykonać ? Podobno do tego nie trzeba żadnych uprawnień, ale projekt musi być zgodny z Dz. U. 2003,Nr 177, poz. 1729 http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/2003/177/DU20031771729.pdf

Poniżej mapa zasadnicza 1:500 z zaznaczeniem na czerwono zjazdu na działkę (szerokość zjazdu 4 metry). Na niebiesko zaznaczyłem chodnik z pozbruku przez który będzie przechodził zjazd. Z informacji jakie udzielił mi pracownik ZDP, na mapę trzeba nanieść znaki A-14 (roboty drogowe - 2 sztuki), B-33 (ograniczenie prędkości do 40 km/h - 2 sztuki) oraz na chodniku bariery z tablicą przejście drugą stroną ulicy. Szkoda tylko, że pod drugiej stronie ulicy nie ma chodnika :)
Na pewno znaki muszą być ustawione w odpowiedniej odległości tyle, że nie wiem w jakiej. Poza tym na pewno trzeba dołączyć część tekstowa organizacji ruchu. Jakby ktoś miał jakiś wzór to proszę o kontakt

http://img411.imageshack.us/img411/1548/mapkacm.jpg

marek.Bud
29-09-2010, 16:02
pogadaj z chlopakami/paniami z np. powiatowego zarzadu drog miejskich, lub dzialu gospodarki miejskiej ( przy UM) czy tez znajdz jakies przedsiebiorstwo robot drogwych. za pare stowek ci to machna ( zazwyczaj tyle to kosztuje) . potem trza to legalizowac w pzdm oraz w wlasnie w UM lub gminie ( zalezy do kogo co nalezy- chodnik,droga).

margo7
10-06-2011, 20:07
Witam,

Przeszukałam już dużo postów i jakoś nie widze nadal rozwiązania dla swojego problemu :(

Zaczynamy budowę i właśnie okazało się, że potrzebujemy do przyłacza prądu i wody, wykonać PROJEKT CZASOWEJ ZMIANY ORGANIZACJI RUICHU, by móc fizycznie zrobić te przyłacza. Dzieje się tak, ponieważ , budujemy sie przy drodze gminnej ( chociaż szutrowej ). W gminie powiedzieli nam, ze taki projekt możemy zrobić sami ... ale nie mamy żadnego wzoru, w internecie sa tylko mega projekty, typu budowa ronda na Marszałkowskiej, a my potrzebujemy "zamknąc "drogę szurową na 3h i zrobic skromne przyłącze...

Czy ktoś z Was już może robił taki projekti podzielki sie doświadczeniem lub projektem jako wzorem dla mniej doświadczonych ?

z góry dzieki za wszelka pomoc w temacie.

M.

gosiaczek104
14-06-2011, 22:30
hej:)
ja mam właśnie ten sam problem-jestem na etapie przyłącza wody i okazało się,że droga jest drogą powiatową i muszę zrobić projekt organizacji ruchu zastępczego!podobno nie jest to trudne ale może ma ktoś jakiś wzorzec co trzeba w tym napisać?byłabym bardzo wdzięczna za pomoc...

drogipubliczne.eu
15-07-2011, 09:54
Witam, co ma zawierać projekt znajdziesz tutaj: http://drogipubliczne.eu/zarzadzanie-ruchem-drogowym
Akty prawne na podstawie których robi sie projekt organizacji ruchu to:
- Rozporządzenie Ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 23 grudnia 2003 r.)
- Rozporządzenie Ministra infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem(Dz. U. z 14 października 2003 r.)
Aby zamknąć drogę trzeba wyznaczyć objazd, sama droga to znaki zakaz wjazdu, ślepa droga, bariera drogowa, trzeba uzgodnić projekt za zarządcą/ami drogi/dróg i zarzadca/ami ruchu dróg po których będzie się odbywał objazd. Dodatkowo przy drogach powiatowych/ wojewódzkich opinia Policji Powiatowej. Wojewódzkiej. Oczywście do tego opinia gminy i można składać do starosty o decyzję. Pozdrawiam