PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie filarów (w jaki sposob i czy jest sens?)



dziacial
08-08-2009, 21:40
Na srodku salonu mam dwa okragle filary, lane byly w kartonowych tubach. Oba sa osadzone na konkretnym betonowym fundamencie ktory jest gleboko w ziemi. Wychodzi na to ze mam dwa niemale mostki termiczne. Teraz jest pytanie, jak to ocieplic? Czy sa jakies gotowe ksztaltki ktorymi mozna okleic filary? Czy moze trzeba owinac welna mineralna i tak ja uksztaltowac (sznurkiem czy tasma) az bedzie okragla? Ewentualnie mozna kupic wieksze tuby, rozciac, zalozyc na filary, skleic i wypelnic czyms, na przyklad pianka montazowa. Tak sobie wymyslam i nie wiem jak to rozwiazac. Chyba ze gra jest niewarta swieczki i nie ma sensu tego ruszac?

Jakie macie pomysly?

jajmar
08-08-2009, 23:50
Oba sa osadzone na konkretnym betonowym fundamencie ktory jest gleboko w ziemi.

Głeoko znaczy ile ?
Ile ma ta ziemia temperatury i ile jeżeli tez mostek istenieje masz strat ciepła?


zapomnij o tym "problemie"

daggulka
09-08-2009, 00:06
Ja też myślę, ze taki problem to nie problem ..... dociepliłabym standardowo bez kombinacji alpejskich :wink: .

dziacial
09-08-2009, 00:31
Głeoko znaczy ile ?
Mniej wiecej 1,3m, stopa 1m X 1m X 0,8m.



Ile ma ta ziemia temperatury i ile jeżeli tez mostek istenieje masz strat ciepła?
Nie mam pojecia jakie sa straty ciepla, napewno jakies :)



Ja też myślę, ze taki problem to nie problem ..... dociepliłabym standardowo bez kombinacji alpejskich
Co rozumiesz przez standardowo?

Nefer
09-08-2009, 00:34
No standardowo :) Pomiędzy słup a fundament 15 cm styro :):) i to samo na górę - pomiędzy sufit a filar - ale 20 cm wełny. I będzie git. Tylko nie wiem czy nie warto polecieć po całej długości ( nie próbujemy owinąć styropianem, nie,nie, bo to się nie udaje) i pod g-k. I wtedy cały filar jest otulony kołderką :):):):)

tacim
09-08-2009, 09:44
Co nie zmienia faktu że mostek zostanie po wsze czasy.

daggulka
09-08-2009, 09:56
Co nie zmienia faktu że mostek zostanie po wsze czasy.

tak .... ale nie jest to tragedia największa we wszechświecie z powodu której dziacial powinien się wieszać :roll: ..... przed nim wykończeniówka która pozwoli mu zapomnieć o takich duperelach :wink:

tacim
09-08-2009, 10:17
Dokładnie tak na budowie są zawsze większe problemy.