PDA

Zobacz pełną wersję : drewno kompozytwe bez PCV



mariorally
08-08-2009, 21:18
Ostatnio zainteresowałem się drewnem kompozytowym, z których wykonywane są panele wykorzystywane głównie na tarasy, na obrzeżach basenów czy na przystaniach oraz na podbitkę.

Tylko mankament jest taki, że wszystkie te kompozyty zawierają PCV :/

Przez przypadek znalazłem jednego europejskiego producenta kompozytu który robi panele bez PCV.
Jak myślicie czy taki towar przyjmie się na naszym rynku?? Czy my Polacy jesteśmy wstanie zapłacić za coś trochę więcej ale żyć/budować ekologicznie??

Jerzysio
13-08-2009, 11:14
.. a co jest zamiast pcv :-?
Pzdr
J

mariorally
15-08-2009, 09:35
jeszcze nie znam szczegółów, ale jest opatentowany składnik który jest przyjazny środowisku :)

Mam dostać próbki tych desek :) oraz informacje na ich temat :)

Jerzysio
15-08-2009, 12:30
... no to skrobnij jak dostaniesz.
Pzdr
J

mariorally
16-08-2009, 10:44
Z tego co się dowiedziałem jest kompozyt drewniano - polimerowy. Można powiedzieć, żadna nowość i rewelacja
Polimer nie zawiera PCV - niestety producent nie odpowie dokładnie co tam dodaje - opatentowany produkt na który ma certyfikat i jest to pod ścisłą kontrolą oczywiście.
Poza tym te deski mają inną zaletę są barwione w pełni i przy ewentualnym zarysowaniu deski nie widać dziury z odmienną barwą.

No do ich produkcji jest używana mączka drewna a nie z bambusa jak wiele na naszym rynku.

Best.technik
15-03-2011, 13:58
Witam,
coś tu ktoś namieszał.
Polimerem może być również PVC. Polimer to inaczej tworzywo sztuczne, może nim być PVC, HDPE, PP.
Nie wiem dlaczego boisz się PVC ? Na pewno poprzez propagandę anty-PVC...
Naprawdę nie widzę podstaw do niepokoju.
Druga sprawa: "No do ich produkcji jest używana mączka drewna a nie z bambusa jak wiele na naszym rynku. " - tutaj również widzę nieścisłość ponieważ "bambus" to również mączka drzewna. Z samego drewna bambusowego nie wyprodukujesz kompozytu, musisz to drewno najpierw sproszkować, dlatego w opisach kompozytów pisze się, że powstają z mączki drzewnej. A czy z drewna sosnowego czy bambusowego, to już pozostaje w gestii producenta.