PDA

Zobacz pełną wersję : Schody strychowe w pokoju ??



T_omhacker
10-08-2009, 07:33
Jak w temacie - myślałem o LTK Thermo Fakro i nie wiem czy zamontowanie takich schodów w pokoju, bo praktycznie tylko tam mam na to miejsce - nie przyczyni się do jego wychłodzenia - bo to jednak 0,76 W/m2K. Czy ktoś tak ma, a jeśli tak czy nie odczuwa się jednak wychłodzenie??

renjul
10-08-2009, 21:18
To tak, jabyś wstawił jeszcze jedno okno. Oczywiście pod warunkiem, że właz będzie zamknięty. Przy używaniu go z pewnością będzie się wychładzać. Mało komfortowo, ale skoro nie można inaczej...

Witos
12-08-2009, 19:48
zawsze na zimę możesz z góry przykryć styropianem lub wełną. albo szmat nawrzucać :)

Atomic
12-08-2009, 22:56
Mam takie schody strychowe tylko, że w przedpokoju.
Nie odczułem aby pomieszczenie sie wychładzało.
Z punktu widzenia fizyki to raczej niemożliwe, bo ciepłe powietrze "idzie" zawsze do góry i będzie uciekało przez ewentualne nieszczelności schodów.
Pomijam fakt złej wentylacji domu, gdzie robi się w nim podciśnienie.
Jest jeszcze jeden problem. Ciepłe powietrze uciekając przez niesczelności styka się z zimnym powodując skraplanie się wody w tych miejscach.
U mnie tak się dzieje, ale planuję zrobić komorę termiczną nad włazem, czyli drugą klapę ocieplona z każdej strony.

rusek007
13-08-2009, 09:11
Ja mam te schody w pokoju. Co prawda jest to pokój gościnny, rzadko używany i nie ma z nimi problemu. Jedynie jak kominiarz wchodzi to jest mały syf (na ten czas trzeba usunąć dywanik). Czy jest chłodniej? nie widzę różnicy. Korytarz na górze jest bardzo mały i za diabła nie pasowały tam schody, więc przeniosłem je do pokoju.

Wirecki
14-08-2009, 22:28
Mam te schody na korytarzu, jeszcze nie mieszkam, ale same w sobie wygladaja solidnie i bez obaw montowałbym w pokoju. Trzeba pamiętać o dobrym uszczelnieniu "dookoła" schodów.
Styropianem ciężko będzie przykryć - złożone schody wystają ponad skrzynię, ale ze "szmatami" to nie jest zły pomysł. Jak przez pół roku nie będziesz tam wchodzić da sie to dodatkowo ocieplić.