PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia z drewna - warto?



monisien
10-08-2009, 10:30
Kochani,

zastanawiam się nad kuchnią z drewna.

Widziałam ostatnio fotki kuchniezdrewna.pl - piękne!!
No i się trochę napaliłam, ale nie jestem przekonana, co do drewna w kuchni (woda, gorąco, chemia, wino...).
Jak myślicie?
Czy lepiej może zrezygnować na rzecz MDF ładnego? Teraz takie ładne wzorki robią...

Moja kuchnia wychodzi z MDF 6k-8k, a z drewna ok 12k...

stasiek_ps
10-08-2009, 10:42
Kochani,

zastanawiam się nad kuchnią z drewna.

Widziałam ostatnio fotki kuchniezdrewna.pl - piękne!!
No i się trochę napaliłam, ale nie jestem przekonana, co do drewna w kuchni (woda, gorąco, chemia, wino...).
Jak myślicie?
Czy lepiej może zrezygnować na rzecz MDF ładnego? Teraz takie ładne wzorki robią...

Moja kuchnia wychodzi z MDF 6k-8k, a z drewna ok 12k...

Ale to chyba korpusy też będą z drewna w takiej cenie bo przy samych frontach to różnica chyba nie byłaby taka duża.

pierwek
10-08-2009, 10:44
prędzej śmiećpłyta z której robione są zwykłe/tanie mebelki się rozpadnie niż drewno

cena 12k to pewnie korpusy śmiećpłyta a fronty drewno
- jakby całe były z drewna to cena byłaby około 20k pln pewnie

am76
10-08-2009, 10:49
prędzej śmiećpłyta z której robione są zwykłe/tanie mebelki się rozpadnie niż drewno
Potwierdzam.
Ja mam kuchnie dębową - po 7-miu latach jest super. Podejżewam że za jakieś 10 lat będzie można przeszlifować i pomalować blat i znomu bedzie jak nowa.

L.E.FemFem
10-08-2009, 11:45
prędzej śmiećpłyta z której robione są zwykłe/tanie mebelki się rozpadnie niż drewno
Potwierdzam.
Ja mam kuchnie dębową - po 7-miu latach jest super. Podejżewam że za jakieś 10 lat będzie można przeszlifować i pomalować blat i znomu bedzie jak nowa.
A z jakiego drewna masz blat? Jak się sprawuje?

monisien
10-08-2009, 11:47
Ale jak to jest z dziećmi? Albo jak nóż spadnie??
Ja mam drewniany fajny stół i od dwóch dni, jak moje dziecko je normalnym widelcem, to mam dziury jak ona dziobie nim po stole. :(

A blat to już w ogóle! Drewniany raz olejowany blat...
Wytrzyma gorący garnek? I ciągle wodę koło zlewu?

Renia
10-08-2009, 12:04
ja też jestem zainteresowana meblami z drewna dębowego ....
czy po kilku latach kolor ciemnieje czy nie ?
Stary kredens dębowy, który kupiłam jest ciemny, a jak nowe meble, od razu ciemne czy na początku jasne ?
czym te drzwiczki dębowe potraktować ? lakierem matem czy olejować ?
Jak macie ?
jaki wzór takich drzwiczek ?
Dałybyście jakieś zdjęcia ?

monisien
10-08-2009, 12:09
Renia, wejdź sobie na stronę kuchniezdrewna.pl - ja się zakochałam w tych kuchniach. :)
Od razu pierwsza taka - prosta, elegancka i cała drewniana! AH!!!

DZIDZIAK
10-08-2009, 14:17
a czy ktos sie orientuje jaki koszt jest takch mebli calych z drewna?

kaloosa
10-08-2009, 14:28
Ja mam cala kuchnie z drewna, debowa, jestem bardzo zadowolona

kuchnie z mdfu, ktore teraz sa na topie za kilka lat beda juz niemodne
a takie drewniane meble zawsze beda ponadczasowe

to tak troche jak antyki,nigdy sie nie starzeja :wink:


to zdiecie juz wklejalam ale powtorze, to czesc szafy stojacej w kuchni, siega sufitu czyli ok 280cm
http://lh3.ggpht.com/_GrWTyGeg5dU/Sn1ru5-WjOI/AAAAAAAAAW8/TJl-QdqsC7E/s640/DSCN1815.JPG

robil mi ja stolarz z Podhala, najlepiej szukac stolarza ktory sam robi kuchnie a nie takiego ktoremu pracownicy robia wtedy ceny sa o wiele nizsze

Renia
10-08-2009, 14:36
kaloosa !
z nieba spadłaś z tą kuchnią.
namiary na tego pana z Podhala byś mogła dać na priva ?
rzeźbienia przepiękne !
pewnie kosztowała majątek !
drewno dębowe od razu rozpoznać na pierwszy rzut oka.
A blaty masz dębowe czy kamienne ?

kaloosa
10-08-2009, 14:39
kuchnia taka jak moja, czyli ponad 6mb +taka duza szafa, sosnowa
mysle ze ponizej 10 tys

kaloosa
10-08-2009, 14:40
blaty mam z granitu strzegomskiego

zuz@nka
10-08-2009, 18:08
Drewno jest piekne choć bywa delikatne i miękkie tzn że jeśli mocniej czyms uderzymy to zostanie wgłębienie - tak jest w przypadku olchy ale jeśli chodzi o dąb to jest polecany na meble własnie ze względu na swoją twardość i ja osobiscie lubię słoje jakie oferuje zwłaszcza wydobyte poprzez patynę :wink:

miałam juz kuchnę z każdego oferowanego tworzywa i następna jaką sobie to z frontami Drewnianymi :D

kaloosa
10-08-2009, 18:21
dab czy jesion sa twarde, znakomicie nadaja sie na schody czy meble, ale tez wiecej kosztuja
sosna jest miekka i latwo sie rysuje,dla jednych takie rysy beda nie do przyjecia a wg innych dodadza tylko uroku

zuz@nka
10-08-2009, 18:31
dab czy jesion sa twarde, znakomicie nadaja sie na schody czy meble, ale tez wiecej kosztuja
sosna jest miekka i latwo sie rysuje,dla jednych takie rysy beda nie do przyjecia a wg innych dodadza tylko uroku

moja pierwsza kuchnia była sosnowa barwiona przecierana na zielono, efekt był ładny bo na prowansalski styl lecz przy małych dzieciach po 3 latach nadawała sie do wymiany ze wzgledu na spore wglebienia na dolnych drzwiczkach - jak dla mnie zbyt miękka a rysy mało estetyczne :roll:

questa
12-03-2014, 21:10
[moderowano - reklama]
Po prostu sie umowilam - pan pomierzyl zaproponowal kolorek - zaufalam I efekt przerosl nasze oczekiwania za jakies 5700 zl bez blatow (te z ikea - ale akurat blatu wiecej z drewna nie zrobie) plus 600 montaz. To bylo jakies 5 lat temu. Obudowa I fronty z drewna sosnowego bo to mieszkanie I chcialam zeby bylo tani o. Super jakos wykonania. Szafki zszufladami hetticha czy jakos tak plus jedno niskie waskie cargo, kredensik, zabudowana zmywarka. W sumie 4 szafki na dole, 2 na gorze plus kredensik. Na drugiej stronie od 10 lat mam taki dlugi brzozowy barek ikea I takiez blaty. Wyglada to super. Tez mam male dzieci 4 I 1, 5 ale jakos ich wplywu na meble nie zauwazylam choc na sciany I owszem ;)
.

BlueDecoria
13-03-2014, 18:00
Moi rodzice mają od lat kuchnię sosnową i ciągle wygląda pięknie (zamawiali gdzieś koło Krościenka) :)

Diedra
15-03-2014, 10:59
No i moi mają... Fronty dębowe, korpusy z płyty. 19 lat temu elementy miały jednakowy odcień mlecznej czekolady, teraz fronty zjaśniały i są po prostu rude. Wygląda to paskudnie i wymaga ponownego wybarwienia i lakierowania.