PDA

Zobacz pełną wersję : Kamień na elewacji - pytanie do zorientowanych w temacie



fajfun
10-08-2009, 14:41
Witam,
Chciałem zrobić elewację zewnętrzną domku z elementami wykonanymi z łupka (konkretnie to z gotowych stone-paneli łupkowych – paski z naturalnego łupka przyklejone do siatki lub betonowego podkładu o wymiarach 60x15).
Mam wątpliwości odnośnie mocowania tego do ściany – ściana jest z pustaka + ocieplenie 15 styropianu.
W sklepie powiedzieli że spokojnie można kleić na zaprawę jak każdą inną płytkę. Ja chciałem tym pójść po elewacji także w górę (tzn. w pewnych miejscach łupek wchodzić miałby na wysokość 5,5 m w górę od poziomu 0.

Efekt jaki chciałem uzyskać to mniej więcej to:
http://perskieoko.pl/images/male/uslugi/elewacje/GdyniaM02.jpg

Czy nie wydaje Wam się że sama zaprawa może tego nie utrzymać i należałoby jakoś dodatkowo to kotwić? Może ktoś miał już doświadczenia z tego typu elewacjami? Będę wdzięczny za rady.

Wirecki
10-08-2009, 17:25
Cześć,
To już kolejny post na forum - pytanie "dla zorientowanych w temacie".
Ryzykujesz brakiem odpowiedzi, a z doświadczenia wiem, że im więcej osób się wypowie tym lepiej - ktoś odpowie fachowo, a kto inny jak mu to schrzanili wykonawcy, jeszcze ktoś gdzieś coś słyszał albo szwagra ma który coś widział. Generalnie pogląd na sprawę będzie lepszy. Ci "zorientowani w temacie" mogą akurat być w robocie....
Z drugiej strony pytasz o to "co się wydaje", to upoważnia do odpowiedzi szersze grono, bo Ci "zorientowani" wiedza, tylko reszcie się wydaje...
Kończąc ten przydługawy wstep: Wydaje mi się że można:
1. zapytać kierbuda,
2. zapytać wykonawce, który ma Ci to robić albo tego który sprzedaje kamień
3. zapytaj w Perskim Oku co jest pod tym kamieniem na zdjęciu, robili to wiedzą.
trzymam kciuki

cieszynianka
10-08-2009, 19:49
Możesz zapytać o doświadczenia tych, którzy kładli kamień na elewacji. Było to jakiś czas temu, więc już powinne być jakieś wnioski wyciągnięte:

http://forum.muratordom.pl/klej-do-kamienia-elewacja,t72543.htm?highlight=elewacje%20łupka

:wink: