PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka z plyt OSB?



Deamos
10-08-2009, 15:13
Witam,

Sa jakies przeciwskazania, by podbitke zrobic z plyt OSB?, myslelismy o plytach o grubosci 8mm by nie calosc byla stosunkowo lekka :)

irreality
10-08-2009, 16:37
Estetyka?

Rezi
10-08-2009, 19:33
Witam,

Sa jakies przeciwskazania, by podbitke zrobic z plyt OSB?, myslelismy o plytach o grubosci 8mm by nie calosc byla stosunkowo lekka :)Samo osb po kilku latach będzie mało estetyczne, a tak pozatym 8 mm to za mało

Deamos
10-08-2009, 22:01
OSB by sie przed polozeniem zabezpieczylo i pomalowalo.
W estetyce chodzi wam, ze nie bedzie wzoru desek, ktore nawet plastikowe podbitki imituja?

ANNNJA
11-08-2009, 08:12
jak chcesz podejrzec jak to wyglada to obejrz sobie pare blokow, na moim byla wlaśnie podbitka OSB-..bb..b rzadko ja widziałam...a raczej podbitke zaczełam oglądać jak sama zaczełam sie budowac, wczesniej nie widziałam ze jest z OSB, no ale w bloku to taka podbitka zaczyna sie na 4pietrze- wiec kolo 12- 15m. wiec logiczne ze nie bedziesz jej tak zauważał jak w domu,
nie odnosze sie do wyglądu zewnetrznego podbitki-..musisz sam zobaczyc,
napewno zalezy od wizualnego wygladu Twego domu i ile masz dach poza ściane domu....u mnie prawie 150cm.i jakbym miala tyle oglądać tej podbitki to widzialabym tylko OSB......,czyli obrzydłaby mi...

Trociu
13-08-2009, 13:48
hej.
W casto znajdziesz gotowe podbitki z OSB
Mój znajomy ma taką - pomalowaną czymś na brązowo. Wygląda po prostu jak OSB pomalowane na brązowo ;)

aawol
13-08-2009, 14:17
wytrzyma góra 10 lat....
Wiem bo zrobiłem bramę garażową z osb i po 4 latach odlepiają się pojedyńcze pasemka drewna pomimo wielokrotnego malowania .
Brama jest w podcieniu - nie zacina na nią deszcz ani nie pali słońce a pomimo....
Jeśłi chcesz podbitkę nie :drewniano-podobną rozważ panele z blachy powlekanej - lekkie, estetycznie wykonane i pod kolor obróbek. Uroda takiego rozwiązania kwestią gustu.