PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniany i murowany dom.



Tomko
28-12-2003, 23:21
Witam i proszę o radę!
Kupiłem dom (bliźniak), pokój drewniany z kuchnią murowaną (90 lat) o pow 50 m2.
Media to prąd i woda.
Chciałbym w przyszłym roku domek wyremontować i rozbudować:
-podzielić kuchnie i zrobić łazienkę,
-zaadaptować strych na cele mieszkalne (okno się znajduje),
-dostawić do domu jeszcze jeden pokój, na miejsce szopy,
-wykonać instalację kanalizacyjną (na działce jest już),
-ponownie wykonać instalację wodną i elektryczną.
Będe potrzebował na pewno projekt budowlany (ekpertyza budowlana została dokonana). Dom jest w niezłym stanie technicznym.
Mam pytanie jeszcze: czy budynek 90 letni można rozbudować?
W sąsiedztwie jest kilka domów po remoncie.
Wiem że podczas opisu pewnych kwesti budowlanych popełniłem kilka gaf, dlatego prosiłbym forumowiczów o pomoc, kilka porad, może jeszcze coś ktoś doradzi abym uważał na pewne rzeczy...
Dziękuje i pozdrawiam

pitbull
05-01-2004, 13:55
Wszystko da sie zrobic, problemem sa tylko koszty. Waznejest aby Twoja inwestycje robic etapami w odpowiedniej kolejnosci, tak aby kolejne prace byly konsekwencjami wczesniejszych. Sporzadz harmonogram.
Sprawdz stan izolacji pionowych i poziomych, do wymiany jest pewnie instalacja wodociagowa i elektryczna.

Wowka
05-01-2004, 14:13
Piszesz, że Twój dom ma 90 lat. Więc do wszelkich dokumentów musisz jeszcze (prawdopodobnie? :( ) dołączyć opinię konserwatora zabytków.

pitbull
06-01-2004, 09:24
Nie koniecznie, budynek moze nie byc wpisany do rejestru zabytkow.

OKuba
06-01-2004, 13:36
Ale moze byc w strefie ochrony konserwatorskiej i wtedy niekoniecznie musi byc zabytkiem ale wymagana jest zgoda na rozbudowe konserwatora zabytkow.
Aczkolwiek skoro inni rozbudowywali okoliczne domy (prawdopodobnie z tego samego okresu, ale tu nie mam pewnosci) to Tobie tez bedzie wolno.
Poza tym musisz miec warunki zabudowy terenu lub wglad do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (najlepiej jak zrobi to projektant), ktory okresli jak mozesz zabudowywac swoja dzialke.
Pozdrawiam

Tomko
07-01-2004, 12:41
Od pewnego czasu czytam wasze forum jest super:
jeśli chodzi o pitbulla to twoje wskazania są bardzo na miejscu....dzięki...harmonogram prac wykonałem....instalacja elektryczna i wodociągowa kwaliikuje się do wymiany....jeśli chodzi stan budynku to bedzie oceniany przez fachowca....a przy oazji dom nie jest zabytkiem ani też nie jest w strefie ochronnej...sprawdzałem w urzędzie i pytałem się u wielu architektów....wydeptałem wiele ścieżek już do nich....
pozdrowienia dla wszystkich którzy mi doradzali a szczegółnie dla lidra pitbulla!!
PS. Powoli i do celu

Tomko
07-01-2004, 12:44
Przekonałem się juz kilka razy że architekt jeśli chodzi o koszty może się bardzo wyróżniac na innych tle....dlatego warto jest pochodzić i popyać się....bo można dużo kasy wydać....
Pozdrawiam
PS. WSzystkie domy w okolicy są rozbudowane mimo ze mają po 100 lat

pitbull
07-01-2004, 13:43
Dziekuje za mile slowa i ciesz sie, ze skorzystales. Zgadzam sie z tym co napisales w calej rozciaglosci. Radosc i trudnosc przebudowy polega wlasnie na kolejnosci prac.