PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja w kuchni -brak komina



felo86
10-08-2009, 23:35
jak zrobic wentylacje w kuchni w przypadku gdy nie mam komina, kuchnia ma okna (stare bez rozszczelnienia) . jeden otwor wentylacyjny -przekucie przez sciane i jakis wiatraczek albo cos?, slyszalem ze robi sie tez 2 otwory obok siebie tylko ze po skosie (jeden ponizej drugiego i obok), niestety nie mam az tyle miejsca w scianie zewnetrznej zeby tak zrobic (obok okna jest max jakies 20-25 cm szerokosci) dodam ze mam kuchenke gazowa

q-bis
11-08-2009, 08:24
W moim wypadku projektant zapomniał o wentylacji kuchni.
Jest tak-dwa przewody wentylacyjne po przeciwnych stronach kuchni-jeden do wyciągu, drugi do pomieszczenia - kratka. Obydwa wychodzą na dach i zakończone są tzw. dachówkami kominowymi. Jeden murarz podczas budowy SSO proponował tzw. zetkę ale kierbud się nie zgodził.
U mnie brak gazu w kuchni.
Kuchnia otwarta na jadalnię. Jadalnia otwarta na salon.

Andriu
11-08-2009, 08:36
przy kuchence gazowej musisz mieć wentylację grawitacyjną a taką zapewni tylko komin. nie napisałęś na jakim poziomie jest ta kuchnia, może da się zrobić nad nią komin. możesz zrobić komin murowany lub z rury ocieplanej i wyprowadzić ją na dach.

felo86
11-08-2009, 09:38
poziom to parter i wentylacji grawitacyjnej nie da sie zrobic, trzeba by bylo po elewaji ciagnac komin taki kupny a to za duze koszty i za duze oszpecenie elewacji, sprobuje zrobic 2 otwory w scianie przy niewielokiej srednicy, jakos moze da rade zrobic je po skosie i miejmy nadzieje ze to zda egzamin

wykrot
11-08-2009, 10:22
poziom to parter i wentylacji grawitacyjnej nie da sie zrobic, trzeba by bylo po elewaji ciagnac komin taki kupny a to za duze koszty i za duze oszpecenie elewacji, sprobuje zrobic 2 otwory w scianie przy niewielokiej srednicy, jakos moze da rade zrobic je po skosie i miejmy nadzieje ze to zda egzamin

Nie da się zrobić???? a niby jak ci kominiarz odbierze chałupę? A jak gazownik gaz pusci? Na to są niezbędne papiery! Ja juz widziałem specjalne pozwolenia na budowę komina, gdy własciciel chciał gaz w kuchni.
Nie zapominajcie, ze kazdy kontrolujacy (kominiarz, elektryk, gazownik) ma obowiązek prawny powiadomić PINB o nieprawidłowościach.
Chyba że masz gaz w butli, to taka partyzantka przejdzie.