PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić ekipę układającą styropian na elewacji



Whitemag
11-08-2009, 10:00
Witam,

ekipa od ocieplenia rozpoczela przygode z klejeniem styropianu do elewacji poslugujac sie metodą "5 placków i będzie git". Moja wyrozumiałość jest niemal bezgraniczna, stąd zwróciłem się z uprzejmą prośbą o przyklejanie styropianu obwodowo plus placki w środku.... Ekipa podjęła wyzwanie, jednak z braku możliwości stałej kontroli z mojej strony zastanawiam się, jak sprawdzić ich dokonania porą wieczorową, kiedy mogę na budowę podjechać...

Czy np. oderwanie pojedyńczej płyty od ściany metodą losową jest dopuszczalne - czy może jest bardziej humanitarny sposób kontroli dokonań ekipy?

zbigmor
11-08-2009, 10:26
Witam,

ekipa od ocieplenia rozpoczela przygode z klejeniem styropianu do elewacji poslugujac sie metodą "5 placków i będzie git". Moja wyrozumiałość jest niemal bezgraniczna, stąd zwróciłem się z uprzejmą prośbą o przyklejanie styropianu obwodowo plus placki w środku.... Ekipa podjęła wyzwanie, jednak z braku możliwości stałej kontroli z mojej strony zastanawiam się, jak sprawdzić ich dokonania porą wieczorową, kiedy mogę na budowę podjechać...

Czy np. oderwanie pojedyńczej płyty od ściany metodą losową jest dopuszczalne - czy może jest bardziej humanitarny sposób kontroli dokonań ekipy?


Jak dom jest twój to oczywiście jest to dopuszczalna metoda bo niby czemu nie?
Bardziej humanitarna metoda to zapytać jak robią. Jeśli potwierdzą prawidłową metodę to zapytać ile będzie kosztowało (ich oczywiście) jeśli zerwiesz jedną losową płytę i nie będzie ona przyklejona jak producent nakazał.

Whitemag
11-08-2009, 10:56
Czy wchodzi w grę pewnego rodzaju opukanie? (podobnie jak z płytkami ceramicznymi..) czy w tym przypadku taka metoda nie odniesie porządanych rezultatów?

Whitemag
11-08-2009, 13:47
Dzieki za podpowiedzi!

Pozdrawiam

marxxx
11-08-2009, 22:26
czy klejenie tylko na placki jest zawsze złe? czy docieplenie ścian piwnic tez powinno sie robić obwodowo plus placki?