PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy !!! Tynki gipsowe - pytanie..



agol
11-08-2009, 20:46
Witam, właśnie rozpoczęły się u mnie prace związane z tynkami wewnętrznymi gipsowymi, na piętrze wzdłuż ścianek działowych, między pustakami, stoją owinięte siatką słupy drewniane które podpierają więźbę(by ścianki się ich trzymały), panowie twierdzą że jeżeli otynkują to, możliwe że wyjdzie potem rdza i że lepiej będzie jak zostawi się tam przerwę i potem zabuduje gips kartonem... CZY MAJĄ RACJĘ ??? I kolejna sprawa to taka, że na poddaszu doradzali aby te najniższe partie ścian gdzie dach się kończy nie tynkować a potem razem zrobić też karton gipsem, gdyż trzeba będzie potem jakieś dwa łączenia robić... Proszę o pomoc i szybką odpowiedź...

pajogor
12-08-2009, 13:23
Nie wiem czy rację mają, ale u nas są też takie słupki i tynkarz też powiedział ze w tych miejscach położy karton-gips.

rusek007
12-08-2009, 13:28
Ad1 maja rację, dawać płyty KG
Ad2 ja też dawałem tam płyty.

franzkru
12-08-2009, 13:29
Witam, właśnie rozpoczęły się u mnie prace związane z tynkami wewnętrznymi gipsowymi, na piętrze wzdłuż ścianek działowych, między pustakami, stoją owinięte siatką słupy drewniane które podpierają więźbę(by ścianki się ich trzymały), panowie twierdzą że jeżeli otynkują to, możliwe że wyjdzie potem rdza i że lepiej będzie jak zostawi się tam przerwę i potem zabuduje gips kartonem... CZY MAJĄ RACJĘ ??? I kolejna sprawa to taka, że na poddaszu doradzali aby te najniższe partie ścian gdzie dach się kończy nie tynkować a potem razem zrobić też karton gipsem, gdyż trzeba będzie potem jakieś dwa łączenia robić... Proszę o pomoc i szybką odpowiedź...

Co do słupów to nie wiem ale jeżeli dasz bez siatki to będą ci pękać tynki. Natomiast co do rdzy to możesz dać siatke z tworzywa sztycznego.

Ścianki kolankowe najlepiej zostawić i później zrobić calośc jednym ciągiem tzn ocieplenie schodzące z krokwi i zachodzące na ścianki kolankowe. I na to KG na stelażu.

mynia_pynia
12-08-2009, 14:08
Słupów drewnianych się nie tynkuje, bo one przacują a w dodatku wysychając mogą nieźle popękać i to nie na 1mm.
Obkłada się je suchą zabudową.

Jeśli chodzi o połączenie ścianki kolankowej z dachem to mam to otynkowane, ale tynk w tym miejscu (czyli na około 15-20 cm) był kładziony po ociepleniu i suchej zabudowie poddasza, i był to tynk gipsowy wymieszany z piachem żeby stworzyć identyczną fakturę jak przy tynku c-w który mam we wszystkich pomieszczeniach.