PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperacja - Polski Komfort



Maniek2010
11-08-2009, 21:45
Witam
Czy ktoś może miał styczność z firmą Polski Komfort z Nadarzyna. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej, ale nie wiem czy firma jest solidna. Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie.
Pozdrawiam

rysiek-rawa
13-08-2009, 16:17
Witam
Czy ktoś może miał styczność z firmą Polski Komfort z Nadarzyna. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej, ale nie wiem czy firma jest solidna. Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie.
Pozdrawiam


nie nie zdecydowanie nie kazda firma tylko nie polski komfort[/quote]

Piczman
13-08-2009, 16:33
nie nie zdecydowanie nie kazda firma tylko nie polski komfort

Tia :roll:

enickman
13-08-2009, 16:39
no nazwa to nie kojarzy się najlepiej

Maniek2010
13-08-2009, 21:19
No dobra, rozumiem, że nie ale dlaczego?, źle coś zrobili, nie działa rekuperacja, szybko się zepsuła?

Piczman
14-08-2009, 07:02
Dlaczego zaraz NIE ? :o

Na podstawie lektury forum możesz wnikliwie obadać tą firmę( czyli wypytać o wszystko) i sam się zorientujesz czy są OK.
I nie sugeruj się odpowiedzią rysiek-rawa bo zalogował sie wczoraj i napisał 1 post co świadczy o ,,, :evil:
Choć mogę sie mylić, ale jeśli tak to niech opisze swoje doświadczenia poparte zdjęciami i udowodni dlaczego NIE :evil:

Pozdrawiam!

enickman
14-08-2009, 07:25
no tak i ja taki niby doswiadczony forumowicz dalem sie zlapac :evil:

a podstawowa zasada mowi - unikac jednopostowcow ktorzy pisza:

a ja tom firme polecam. Zrobili fszystko na czas i nawet nie wzieli pieniedzy i jest super i odtond tylko oni

(tu akurat zadziałało w drugą stronę)

zuz@nka
24-08-2009, 16:50
Ja też dołączam się do tego pytania, bo dziś dostałam od nich wycenę

i waham się czy podjąć się u nich realizacji ( mam trochę czasu żeby poszperać w ofertach innych firm..... np. Linair z Bartyckiej która montuje Bartosza, ale drażnią mnie ich grube rury, niby do zakrycia ale frima z Nadarzyna ma takie nieduże kwadratowe i podobno są oki??????) ale wszystko to wciąż PODOBNO :roll: :roll:

Maniek2010
24-08-2009, 20:23
Ja się zdecydowałem na nich. Na razie robią projekt, jak będzie przy realizacji oczywiści napisze ale to za jakiś czas.
Na pewno w ich przypadku kluczową rolę odegrała cena (niższa od wszystkich u których pytałem) i w miarę sensowne podejście do tematu oraz doświadczenie i dobre opinie jeżeli chodzi o instalację ogrzewania nawiewowego, a to chyba bardziej skomplikowana sprawa

zuz@nka
24-08-2009, 20:26
Ja się zdecydowałem na nich. Na razie robią projekt, jak będzie przy realizacji oczywiści napisze ale to za jakiś czas.
Na pewno w ich przypadku kluczową rolę odegrała cena (niższa od wszystkich u których pytałem) i w miarę sensowne podejście do tematu oraz doświadczenie i dobre opinie jeżeli chodzi o instalację ogrzewania nawiewowego, a to chyba bardziej skomplikowana sprawa

czekam cierpliwie na relację - do wiosny mam czas :wink: :wink:

coulignon
24-08-2009, 20:41
i waham się czy podjąć się u nich realizacji ( mam trochę czasu żeby poszperać w ofertach innych firm..... np. Linair z Bartyckiej która montuje Bartosza, ale drażnią mnie ich grube rury,

Tylko nie oni!! (czyli Linkair)
Moim znajomym zakiładali wentylacje i to był dramat. Niesłowni, nieterminowi i absolutnie bezkrytczni co do swoich błędów.

zuz@nka
24-08-2009, 21:05
i waham się czy podjąć się u nich realizacji ( mam trochę czasu żeby poszperać w ofertach innych firm..... np. Linair z Bartyckiej która montuje Bartosza, ale drażnią mnie ich grube rury,

Tylko nie oni!! (czyli Linkair)
Moim znajomym zakiładali wentylacje i to był dramat. Niesłowni, nieterminowi i absolutnie bezkrytczni co do swoich błędów.

co do ich nieterminowości to juz kolejna opnia ale widzę że ich wad jest więcej...

czy ja przy swoim wybuchowym charakterze to zniosę :roll: :roll:

oj będę musiała się zastanowić raz jeszce i raz jeszcze i raz jeszcze
a może zupełnie inna firma - liczę na podpowiedź :wink:

glowac
24-08-2009, 21:26
jeżeli chodzi o Linkair to robili całość w zeszłym roku - reku z gwc.
wszytsko sprawnie i terminowo - nawet posprzątali!
jeżlei ktoś kogoś wkur... to ja ich, a nie oni mnie - a mogli.
to jedna z lepszych ekip u mnie.
każdy ma swoje wady - ale jak coś było nie tak - to telefon do szefa, krótka i stanowcza argumentacja i zawsze ok.
moje doświadczenia są ok, może ktoś ma inne. Moje jest pozytywne, choć każdy z nas ocenia w inny sposób i to jest mocno subiektywne.

zuz@nka
24-08-2009, 21:44
jeżeli chodzi o Linkair to robili całość w zeszłym roku - reku z gwc.
wszytsko sprawnie i terminowo - nawet posprzątali!
jeżlei ktoś kogoś wkur... to ja ich, a nie oni mnie - a mogli.
to jedna z lepszych ekip u mnie.
każdy ma swoje wady - ale jak coś było nie tak - to telefon do szefa, krótka i stanowcza argumentacja i zawsze ok.
moje doświadczenia są ok, może ktoś ma inne. Moje jest pozytywne, choć każdy z nas ocenia w inny sposób i to jest mocno subiektywne.

to mam misz-masz w głowie....

ja do ciężkich klintów należe i bardzo cenie sobie terminowość, punktualność ale podobno budowa uczy pokory i cierpliowści :roll: :roll:

cieszę się że byłaś zadowlona to może poszerzę jednak to grono, aczkolwiek moja koleżanka nie ma do nich zastrzeżeń z wyjątkiem braku terminowośći 8)

i ja chyb też chcę z GWC a ci z Nadarzyna nie robię fula obsługi, tylko samą reku

Zuczek0821
02-09-2009, 08:42
Witam,

Podpisałem już umowę z Polskim Komfortem na rekuperację. Na razie jest wszystko ok. Wpłaciłem pierwszą zaliczkę, wszystko jak na razie terminowo. Pierwsze spotkanie na terenie budowy, przedstawiciel przyjechał na umówioną godzinę, co do sekundy.
Będę pisał o dalszych postępach prac, więc przekonamy się czy faktycznie na początku są "słowni" a potem jak złapią klienta to "olewka na maxa". W przypadku pytań proszę pisać na PW.

zuz@nka
02-09-2009, 10:20
Witam,

Podpisałem już umowę z Polskim Komfortem na rekuperację. Na razie jest wszystko ok. Wpłaciłem pierwszą zaliczkę, wszystko jak na razie terminowo. Pierwsze spotkanie na terenie budowy, przedstawiciel przyjechał na umówioną godzinę, co do sekundy.
Będę pisał o dalszych postępach prac, więc przekonamy się czy faktycznie na początku są "słowni" a potem jak złapią klienta to "olewka na maxa". W przypadku pytań proszę pisać na PW.

pisz, pisz bo ja bardzo chetnie poczytam :wink:

silver200
02-09-2009, 12:20
A ja mogę polecić polski komfort. Robili u nas ogrzewanie powietrzem i wentylację mechaniczną i wszystko dziala jak należy. Były nawet takie sytuacje, że mieli do nas wejść za miesiąc, ale po telefonie i wieeelkiej prośbie zgodzili sie przyjechać na następny dzień. W sumie to byliśmy dosyć marudnym klientem. jedyna uwaga, to mieli dwie ekipy (teraz pewnie wiecej) i jedna ekipa była kompletnie bezproblemowa - były za małe otwory na kanały, więc wzięli sprzęt i sobie sami powiekszyli, na pytanie ile się należy odpowiedzieli, że "ile Pan uważa" natomiast druga ekipa miala problem z odkręceniem jakiejś nakrętki, bo to nie należy do ich obowiązków.
podsumowując polecam

krolik2002
06-07-2010, 16:47
odkurzę temat......
Jedną ekipę generalnego wykonawcy wywaliłem. Zabrali "przewody" i odetchnąłem z ulga. Potem zgłębiłem temat i zacząłem szperać na rynku. Ceny były bardzo zbliżone i oscylowały w granicy 20-22tyś netto. Jedyną firmą, która wywaliła cenę z kosmosu (mają prawo więc się nie obrażam) była rekuperatory.pl .......chcieli >8tys więcej.

Wybrałem Polski Komfort bo:
1. kanały wentylacyjne mają moim zdaniem bardzo ciekawe i robią je na budowie dzięki czemu nie ma ograniczeń w prowadzeniu przewodów "trudniejszymi" miejscami.
2. miła i kompetentna obsługa.
3. 29.07 podpisałem umowę, wieczorem przelałem zaliczkę i 30.07 rano miałem na @ wstępny projekt. Następnego dnia wizyta na budowie i projekt prawie gotowy.
4. mamy 06.07 a chłopaki już "produkują" kanały w moim garażu
5. jest to firma z siedzibą, autami firmowymi itd. więc (w teorii) mają zaplecze techniczne w razie co i muszą dbać o dobre imię firmy więc ew. reklamacje (tfuutfuuu) powinny być łatwiej egzekwowalne niż u "Stefana".

szymek.1
08-07-2010, 16:00
witam

co to znaczy "robia kanaly na budowie"?

Piczman
09-07-2010, 11:58
Niektóre murują z cegieł :)

Piotr G
09-07-2010, 12:11
tylko czy różnica ciśnień nie spowoduje wypchnięcia zaprawy:lol:

Piotr

krolik2002
09-07-2010, 22:25
"produkcja" kanałów wygląda tak.....prasowane płyty z wełny + filia + warstwa tłumiąca (nie wiem po co skoro wełna sama w sobie już wygłusza) trafiają na budowę w formie płyt coś ala płyta GK. Z tego składają kanały dokładnie na wymagany wymiar. Rewelka

Dziś zakończyli "produkcję" i montaż. Wygląda to świetnie :)

Piczman
10-07-2010, 10:15
Ja nie żartowałem z tym murowaniem.
Jeden z użytkowników FM pokazywał zdjęcia w Dzienniku budowy jak skuwali chudziaka i obmurowywali kanały biegnące pod podłogą parteru.

Po zmianach na forum zgubiłem subskrypcję a szukać mi się nie chce.

kangaxx
15-07-2010, 12:00
"produkcja" kanałów wygląda tak.....prasowane płyty z wełny + filia + warstwa tłumiąca (nie wiem po co skoro wełna sama w sobie już wygłusza) trafiają na budowę w formie płyt coś ala płyta GK. Z tego składają kanały dokładnie na wymagany wymiar. Rewelka

Dziś zakończyli "produkcję" i montaż. Wygląda to świetnie :)

wrzuć kilka zdjęć

gako
18-03-2011, 13:48
No więc jestem posiadaczem ogrzewania i wentylacji z PK. Sam system, trudno powiedzieć. Jeszcze go nie przetestowałem na full. Ja mam nieciekawą opcję, ponieważ pompa ciepła przy niskich temperaturach jest wspomagana nagrzewnicą elektryczną. W tym roku utrzymanie zaledwie 4 stopni na plusie w domu w najzimniejszych miesiącach, to jest grudzień, styczeń i luty, kosztowało mnie około 250 PLN za miesiąc. Dom ma pow.140m2. Fakt, że nie jest jeszcze ocieplony i jest parę nieszczelności. Boję się, że jak już zamieszkam, rachunki mogą mnie doprowadzić do ruiny. Więc jeśli już PK, to pewnie najlepiej z piecem gazowym. Sama firma niby OK. Wszystko terminowo, ładnie. Rzeczywiście nie jest to ani "krzak" ani "stefan". Mają super sprzęt, nowoczesne firmowe samochody, mieszkają w hotelach w czasie montażu, do spisania umowy przyjeżdza przedstawiciel handlowy i możesz ją podpisać przy kawie np. w cafe haeven na jego koszt. Jednak mam z nimi pewien mały problem. Nie chcę jeszcze o tym pisać na forum, żeby nie robić im smrodu. Dałem im po prostu ostatnią szansę. Jeśli się nie poprawią, zapewne o tym napiszę. Ogólnie na dzień dzisiejszy OK i polecam.

kangaxx
18-03-2011, 16:43
...Mają super sprzęt, nowoczesne firmowe samochody, mieszkają w hotelach w czasie montażu...

w końcu płacisz za to :)

megi010
15-05-2011, 12:51
No tak, ale z tego co wiem to ceny mają konkurencyjne, a jak przy tym wyglądają i pracują solidnie to chyba jest ok.

Zresztą znam tą firmę, projektuję różne instalacje jako niezależna projektantka i czasem widziałam ich realizacje, moim zdaniem są w porządku.

remember
26-10-2011, 20:34
Witam , mam takie pytanie czy jest tu ktos z woj. podlaskiego ,kto ma w domu ogrzewanie nadmuchowe?

firewall
26-10-2011, 20:54
Podoba mi się zachwyt inwestora,że firma którą zatrudnia ma super nówki samochody, a zatrudnieni ludzie śpią w hotelach. Taki inwestor to cud-miód-malina.

krolik2002
10-11-2011, 22:04
Rekuperator odpalony. Niestety nie spełnia moich oczekiwań bo wydajność centrali jest zdecydowanie zbyt wysoka i na pierwszym biegu słychać głośny szum Z anemostatów ale nie do tego dążę bo to temat o firmie Polski Komfort :)

Za wszystko zapłaciłem i jak zadzwoniłem do nich ze swoim problemem byłem w szoku. Pan z biura wysłuchał tego co mam do powiedzenia i za kilkanaście minut miałem telefon od serwisanta by umówić wizytę w domu. Przyjechał coś pokręcił ale nic to nie pomogło (przynajmniej nie zauważyłem) więc zadzwoniłem ponownie. ZERO, Powtarzam ZERO fochów i robienia problemów. W domu pojawił się Pan od projektu wentylacji i powiedział bym się nie martwił bo tak mnie nie zostawią.

Reasumując..... Póki co jestem BARDZO zadowolony i optymistycznie nastawiony.

kerado28
10-11-2011, 22:32
To właśnie świadczy o Firmie :-)
NIC dodać NIC ująć :-)

kangaxx
11-11-2011, 11:40
no i pięknie wszystko, instalacje masz blaszaną?

Piczman
11-11-2011, 14:23
Póki co jestem BARDZO zadowolony i optymistycznie nastawiony.

Ty sobie jaja robisz czy taki jesteś jakby "spowolniony" w myśleniu ?
A może to reklama typu " reg_ulus" ?

Indiana_
11-11-2011, 15:48
No chyba rzeczywiście jakieś jaja, bo najpierw gość pisze, że na "1" wentylacja wyje, a potem się cieszy że przyjechał Pan Technik po 15 minutach i zapewnił, że tak tego nie zostawi :-) Skoro na "1" już wyje, to jest sytuacja beznadziejna - demontaż całej instalacji i robienie od nowa, w innej technologii pozostało :-)

Instalacje z wełny robimy dla dużych przekrojów, nie wpadłbym na to że do domu to też się nadaje - nie te średnice. Widocznie za mało czasu na necie spędzam i niezbyt się interesuję pomysłami konurencji :-) Choć w sumie wolałbym taką instalację, z płyt Climaver, niż z rur kanalizacyjnych :-)

sti
11-11-2011, 18:51
Obawiam sie, że rury są zbyt małe. Ja tez mam rekuperator i absolutnie nic nie słychać, tyle że przekroje rur spore. Fizyki się nie oszuka - przy małym przekroju powietrze szybciej się przemieszcza i wytłumienie niewiele pomaga, bo szumi na wylocie.

kangaxx
11-11-2011, 19:18
indiana z climavera 10x10 też da się zrobić

krolik2002
16-12-2011, 18:44
Nie często zaglądam na forum więc dokończę swoją relację o Polskim Komforcie. Wentylacja działa bardzo sprawnie i bez uwag. Nie wiem czy mam najlepszą rekuperację na rynku i czy jest w najlepszej możliwej cenie ale jedno wiem na 100%..... Jeśli będę ponownie coś takiego montował to nawet nie będę szukał innych firm. Po tym co prezentują swoim podejściem do klienta oceniam ich celująco. Sama urządzenie też jest dobre.....toshiba z wymiennikiem entalpicznym

Ps
Pozdrawiam panów forumowiczów co się znają najlepiej i najlepiej wiedzą w czym problem na podstawie kilku moich pierwszych wrażeń. A kolega co pisze że sytuacja jest beznadziejna.... Typowy polski maruda....też pozdrawiam

kangaxx
16-12-2011, 20:02
to już nie wyje?

krolik2002
16-12-2011, 21:28
Pewnie że nie wyje :) nawet mierzyli mi poziom głośności....pomijam, że na dole pomiar był niemożliwy bo lodówka była najgłośniejsza a na holu u góry świnki morskie :) Jedyne co mnie troszkę poirytowało to mega prostota centrali Toshiba.... 2prędkości to już lekka przesada zważywszy na cenę. Dodam, że sterownik wygląda poważnie a jak się potem okazało połowa klawiszy jest nieaktywna. Pewnie można doposażyć tą centralę ale nie jestem zainteresowany :) Timer jest, automatyczny bypas też no i wskaźnik filtra....więcej mi nie trzeba bo i tak odkąd włączyłem to nawet raz tego nie tknąłem :)

Piczman
17-12-2011, 08:44
Szkoda że nie możesz wyłączyć na chwilę lodówki :(
Ale założę się że tez jesteś z niej super zadowolony !

kangaxx
17-12-2011, 13:06
kurna, taki klient to złoto :)

krolik2002
17-12-2011, 19:03
Szkoda że nie możesz wyłączyć na chwilę lodówki :(
Ale założę się że tez jesteś z niej super zadowolony !

Mam ciekawsze zajęcia niż wyłączanie lodówki a z niej to akurat jestem mega zadowolony :)
Obecnie nie zaprzątam sobie głowy wentylacją... Mam w domu świeże powietrze a w te kilka dni tegorocznych przymrozków wilgotność powietrza w pomieszczeniach nie spadła choć zdaję sobie sprawę, że jak będzie duży mróz to pewnie i tak czekają mnie nawilżacze...a może nie :)

lobster
26-02-2012, 13:31
Równiez uzywam reku Toshiba, instalacja i urzadzenie kupione w Polskim Komforcie.
Obsluga b mila i profesjonalna, okazala duzo cierpiwosci (rowniez nie naleze do latwych klientow :( )
co do samego reku to generalnie ok, z tym ze:
- sterownik zbyt drogi jak na oferowane funkcje (jest to urzadzenie wykorzystywane zarowno do rekuperacji jak i klimatyzacji, z tym ze do klimatyzacji dedykowanych jest wiecej funkcji) - nie posiada np. wewnetrznego zegara, ktory pozwoliby na caly tydzien zaprogramowac prace urzadzenia (takie funkcje mialem juz w macie podlogowej firmy Devi w lazience o powierzchni 4m2 i to 7 lat temu!)
- urzadzenie ma tylko 2 biegi, co przy zakupie rekuperatora z zapasem mocy jest uciazliwe - nie da sie np. na noc zmniejszyc mocy pracy tak by urzadzenie bylo jeszcze bardziej ciche a powiew powietrza niewyczuwalny. konkurencja oferuje min 3 lub 4 biegi, wiec 2 to wg mnie dzis nieakceptowalne

generalnie firme Polski Komfort zdecydowanie polecam za profesjonalizm i poziom obslugi.

marconi_piaseczno
28-02-2012, 15:51
Mam ciekawsze zajęcia niż wyłączanie lodówki a z niej to akurat jestem mega zadowolony :)
Obecnie nie zaprzątam sobie głowy wentylacją... Mam w domu świeże powietrze a w te kilka dni tegorocznych przymrozków wilgotność powietrza w pomieszczeniach nie spadła choć zdaję sobie sprawę, że jak będzie duży mróz to pewnie i tak czekają mnie nawilżacze...a może nie :)

Krolik2002, napisałem dzisiaj do Polskiego Komfortu prośbę o wstępną wycenę WM.
Jeśli cena będzie przystępna to czy zgodził byś się na "wizję lokalną" u siebie w domu?
Zanim podejmę decyzję o ich wyborze, chciałbym zobaczyć wcześniej jak to wygląda w Realu.

marconi_piaseczno
01-03-2012, 13:19
Witam ponownie,
[królik do tej pory się nie odpowiedział na moją prośbę:-(]
Dostałem wycenę z Polskiego Komfortu. Oferują mi zamontowanie reku Toshiby model VN-M (wydajność 250m3/h), sterownik Toshiba NRC-01HE, system kanałów nawiewnych i wywiewnych QuietR wraz z kompletnym montażem za kwotę 20.000 zł brutto. W cenę nie wliczają przekuwania się przez ściany i strop. Gwarancja 2 lata.
Zamierzam zapytać ich jeszcze gdzie zamierzają umieścić reku (Strych nie ogrzewany czy kotłownia), z jakich pomieszczeń odzyskiwać ciepło (kuchnia, łazienka, też?) i jak wygląda serwis i czyszczenie. Czy może warto jeszcze o coś ich zapytać? Będę wdzięczny za sugestie.

tomek131
01-03-2012, 13:38
20tys za to chcesz zaplacić ? Pogięło Cię?

kangaxx
01-03-2012, 13:55
materiał jeden z droższych :)

marconi_piaseczno
01-03-2012, 14:24
Po pierwsze, chcę mieć zrobioną dobrze WM. Po drugie chcę mieć pod ręką serwis do tego. Po trzecie szukam najkorzystniejszego rozwiązania pod względem stosunku ceny do jakości podzespołów. Jeśli macie własne doświadczenia i możecie mi kogoś polecić ze spokojnym sumieniem to z chęcią skorzystam z takiej pomocy.

Piczman
01-03-2012, 14:34
Nigdy nie masz pewności ze wykonawca zrobi to dobrze .
Fajnie jest jak ktoś przyjeżdża, składa i uruchamia bezobsługowy i cichy system wentylacyjny .
Jeszcze fajnie kiedy zarabia na tym uczciwą kasę zamiast Cię oskubać .
Centrala o wydatku 250 m3 ?
Budujesz 80 m2 dla rodziny 2+1 ?

I jeszcze za to 20 koła ?

Muszą bardzo ładnie wyglądać te rureczki, centrala na dotyk.
No piękne to wszystko tylko nie ma nic wspólnego z przyszłymi efektami .

marconi_piaseczno
01-03-2012, 14:42
Przyznam szczerze, że nie widziałem ich pracy, czy urządzeń, które montują. Chciałem się umówić na "wizję lokalną" do jednego z forumowiczy ale na razie nie odpowiada. Na pewno sam nie podejmę się robienia WM. Chcę to zlecić firmie. Nie koniecznie Polski Komfort. Cena jest wysoka i dlatego poddałem to pod dyskusję. Gdybym nie miał wątpliwości na pewno nie pisałbym o tym na forum tylko podpisał umowę z nimi i czekał na instrukcję obsługi.
W takim razie Piczman, jeśli możesz powiedzieć, jaki Twoim zdaniem powinien być całkowity koszt montażu + urządzenia do WM z reku? Pomijając fakt różnicy cenowej w różnych województwach. I pytam na prawdę szczerze.

Piczman
01-03-2012, 14:46
Odpowiedziałem Ci na to pytanie 2 godziny temu na PW :)

tomek131
01-03-2012, 18:00
10tys maks i weż se to GWC od Piczmana jak już tak nagania

kerado28
01-03-2012, 21:26
10tys maks i weż se to GWC od Piczmana jak już tak nagania
Tomek131 - a w innym temacie - jakim samochodem jeździsz?

kangaxx
02-03-2012, 06:36
na pewno takim ze sklepu z zabawkami bo szybciej się wróci :)

megi010
13-03-2012, 15:00
marconi_piaseczno - jak duży jest Twój dom i ile będzie mieszkało osób ?

Jestem projektantką wentylacji, może pomogę przy doborze wielkości reku

marconi_piaseczno
13-03-2012, 15:41
marconi_piaseczno - jak duży jest Twój dom i ile będzie mieszkało osób ?

Jestem projektantką wentylacji, może pomogę przy doborze wielkości reku

Witaj,

Dom ma 173 m 2 pow. użytkowej. Będą w nim mieszkały 4 osoby.

megi010
13-03-2012, 18:30
Nie wiem dokładnie bo nie widzę projektu, ale sądzę, że Toshiba VN 250 będzie na styk. Dla mnie mogła by zostać, ale jak chcesz mieć zapas to zamień na 350 , z tego co widzę w cenniku Polskiego Komfortu, to różnica w cenie wynosi 130 Euro, więc nie ma dramatu.

marconi_piaseczno
14-03-2012, 13:19
Polskiemu Komfortowi podziękowałem za przesłanie oferty i na tym się nasza współpraca skończyła.

megi010
24-03-2012, 19:02
za drogo ?

tomtolo
02-01-2014, 21:47
Ja także posiadam instalację kanałową + rekuperator Toshiba VN-350 z firmy PK.
Ogólnie jestem zadowolony z samej usługi i wykonania. Co do głośności nie mam żadnych zastrzeżen

Jedno co nie za bardzo odpowiada mi już w trakcie użytkowania to te same punkty które wymienił lobster:

- sterownik NRC-01HE nie posiada np. wewnetrznego zegara, ktory pozwoliby na caly tydzien zaprogramowac prace urzadzenia
- urzadzenie ma tylko 2 biegi, co przy zakupie rekuperatora z zapasem mocy jest uciazliwe - nie da sie np. na noc zmniejszyc mocy pracy tak by urzadzenie nie powodowało nadwentylacji.

I nawiązując do powyższego... czy ktoś wie czy można do tego reku podłączyć inny sterownik np. ten (http://climaconcept.pl/pliki/produkty/58/d_524.jpg), który będzie miał np. choćby 3 biegi i harmonogram tygodniowy.

Ps: Nie widzę, aby firma PK miała coś innego w ofercie do Toshiby.

Góral74
09-10-2015, 14:08
Witam,

Chciałem się podzielić opinią na temat ogrzewania nadmuchowego z firmy polski komfort. Sam wcześniej nie znalazłem w sieci opinii ani negatywnych, ani pozytywnych na temat tej firmy. Dlatego myślę, że moja opinia może się okazać przydatna dla potencjalnych kupców ww. systemu.

Od roku użytkuję system oparty na pompie ciepła powietrze-powietrze wspomagany grzałkami elektrycznymi.
Najpierw chciałbym pochwalić kontakt z firmą – szybko był projekt instalacji, i sama instalacja przebiegła sprawnie, w terminie. Także później firma szybko reaguje na maile, telefony, itd.
Dlaczego zdecydowałem się na zakup tego systemu ?
Ponieważ, miał on szybko dawać ciepło, koszty ogrzewania miały być niskie. A latem miał on spełniać funkcję klimatyzacji.
Zacznę od instalacji systemu:
Proszę zwrócić uwagę, że firma PK nie kopie/muruje kanałów pod swoje instalacje i nie ociepla kanałów na poddaszu. A to oznacza, że do kosztów płaconych dla PK musicie doliczyć koszt wymurowania kanałów na parterze i ocieplenia kanałów na poddaszu. W moim przypadku (dom ok. 250m2) dodatkowe koszty wyniosły ok. 10000 zł.
Użytkowanie systemu:
System sprawnie działa od temperatury +5 stopni wzwyż. Nawet montażyści podczas montażu mówili, że ta pompa jest dobra na Hiszpanię, a nie na Polskę. Nie wierzyłem im, ale niestety się o tym przekonałem… Poza tym znajomy instalator mówił, że klimakonwektor Carrier FX4CSX060, to urządzenie do klimatyzacji z funkcją pompy ciepła, a nie typowa pompa ciepła.

Gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni, zaczynają na zmianę włączać się grzałki i pompa. System ma duży problem aby osiągnąć w domu 21-22 stopnie C. Podgrzewanie pomieszczeń trwa b. długo – inaczej niż firma PK pisze na swoich stronach. W pomieszczeniach blisko kotłowni mocno wieje z kratek, a w pomieszczeniach najdalej położonych wieje bardzo słabo, a co z tym związane, ogrzewanie następuje bardzo powoli. Podniesienie temperatury o jeden stopień zajmuje ok. 1,5 godziny, biorąc pod uwagę, że system średnio na godzinę zużywa ok. 8kW, na samo podniesienie temperatury po powrocie o 3 stopnie do domu potrzebujemy ok. 24 kW, czyli ok. 15 zł. Na dobę (mam założony podlicznik), system zużywa średnio ok. 60 kW (przy temperaturze zewnętrznej ok. 0 stopni). Jak temperatura spadła do -6, -8 stopnie, zużycie dobowe wzrosło do 80 kW! Średnio zimą za prąd za używanie systemu zapłacę więc ok. 1100 zł/m-c. Czyli ok. 7000 zł na rok, jest to co najmniej 2 razy więcej niż przy pompie gruntowej. Na stronie PK znajdziemy informacje, że użytkowanie systemu jest nieznacznie droższe od pompy gruntowej, a instalacja tańsza. W moim przypadku (sąsiad ma podobny dom i pompę gruntową Nibe), koszt wykonania instalacji z odwiertami był podobny tzn. ok. 100 000 zł, a prądu zużywam w zimie dwa razy więcej.
Inne uwagi:
- pompa co ok. 1,5 godziny odmraża się i wówczas z kanałów przez kilka minut wieje zimnym powietrzem – efekt podobny do tego, jakby się rozszczelniło okno. Bardzo nieprzyjemny efekt gdy chce się dogrzać dom, to trwa bardzo powoli, a na dodatek co 1,5 godziny pomieszczenia są schładzane
- hałas: w pomieszczeniach obok kotłowni oraz dla sąsiadów powstaje hałas, ponieważ pompa powietrzna pracuje ok. 10-12 godzin na dobę i wentylator zewnętrzny może być uciążliwy dla niektórych sąsiadów. Poza tym jak pracuje tylko jedna strefa powstaje u nas świst powietrza przy wyjściach z kanałów
- po wyłączeniu systemu odwrotnie do tradycyjnych systemów (grzejniki, ogrzewanie podłogowe) źródło ciepła natychmiast znika, a to oznacza, że pomieszczenia szybciej się schładzają
- co do świeżego powietrza to jest to też niestety nieprawda, ponieważ: po włączeniu ogrzewania powstaje zaduch, poza tym system sprawnie rozprowadza zapachy z kuchni po całym domu (a miało być odwrotnie)
- Klimatyzacja latem się sprawdziła! Z tej funkcji naprawdę byliśmy zadowoleni.

Podsumowanie:
1. Działanie systemu
Bardzo wolne nagrzewanie, duże zużycie prądu, hałas
2. Koszty
B. porównywalne do pompy ciepła gruntowej przy instalacji, znacznie wyższe przy eksploatacji
3. Sprawnie działająca klimatyzacja

Tomasz Brzęczkowski
09-10-2015, 14:29
Witam,

Chciałem się podzielić opinią na temat ogrzewania nadmuchowego z firmy polski komfort. Sam wcześniej nie znalazłem w sieci opinii ani negatywnych, ani pozytywnych na temat tej firmy. Dlatego myślę, że moja opinia może się okazać przydatna dla potencjalnych kupców ww. systemu.

Od roku użytkuję system oparty na pompie ciepła powietrze-powietrze wspomagany grzałkami elektrycznymi.
Najpierw chciałbym pochwalić kontakt z firmą – szybko był projekt instalacji, i sama instalacja przebiegła sprawnie, w terminie. Także później firma szybko reaguje na maile, telefony, itd.
Dlaczego zdecydowałem się na zakup tego systemu ?
Ponieważ, miał on szybko dawać ciepło, koszty ogrzewania miały być niskie. A latem miał on spełniać funkcję klimatyzacji.
Zacznę od instalacji systemu:
Proszę zwrócić uwagę, że firma PK nie kopie/muruje kanałów pod swoje instalacje i nie ociepla kanałów na poddaszu. A to oznacza, że do kosztów płaconych dla PK musicie doliczyć koszt wymurowania kanałów na parterze i ocieplenia kanałów na poddaszu. W moim przypadku (dom ok. 250m2) dodatkowe koszty wyniosły ok. 10000 zł.
Użytkowanie systemu:
System sprawnie działa od temperatury +5 stopni wzwyż. Nawet montażyści podczas montażu mówili, że ta pompa jest dobra na Hiszpanię, a nie na Polskę. Nie wierzyłem im, ale niestety się o tym przekonałem… Poza tym znajomy instalator mówił, że klimakonwektor Carrier FX4CSX060, to urządzenie do klimatyzacji z funkcją pompy ciepła, a nie typowa pompa ciepła.

Gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni, zaczynają na zmianę włączać się grzałki i pompa. System ma duży problem aby osiągnąć w domu 21-22 stopnie C. Podgrzewanie pomieszczeń trwa b. długo – inaczej niż firma PK pisze na swoich stronach. W pomieszczeniach blisko kotłowni mocno wieje z kratek, a w pomieszczeniach najdalej położonych wieje bardzo słabo, a co z tym związane, ogrzewanie następuje bardzo powoli. Podniesienie temperatury o jeden stopień zajmuje ok. 1,5 godziny, biorąc pod uwagę, że system średnio na godzinę zużywa ok. 8kW, na samo podniesienie temperatury po powrocie o 3 stopnie do domu potrzebujemy ok. 24 kW, czyli ok. 15 zł. Na dobę (mam założony podlicznik), system zużywa średnio ok. 60 kW (przy temperaturze zewnętrznej ok. 0 stopni). Jak temperatura spadła do -6, -8 stopnie, zużycie dobowe wzrosło do 80 kW! Średnio zimą za prąd za używanie systemu zapłacę więc ok. 1100 zł/m-c. Czyli ok. 7000 zł na rok, jest to co najmniej 2 razy więcej niż przy pompie gruntowej. Na stronie PK znajdziemy informacje, że użytkowanie systemu jest nieznacznie droższe od pompy gruntowej, a instalacja tańsza. W moim przypadku (sąsiad ma podobny dom i pompę gruntową Nibe), koszt wykonania instalacji z odwiertami był podobny tzn. ok. 100 000 zł, a prądu zużywam w zimie dwa razy więcej.
Inne uwagi:
- pompa co ok. 1,5 godziny odmraża się i wówczas z kanałów przez kilka minut wieje zimnym powietrzem – efekt podobny do tego, jakby się rozszczelniło okno. Bardzo nieprzyjemny efekt gdy chce się dogrzać dom, to trwa bardzo powoli, a na dodatek co 1,5 godziny pomieszczenia są schładzane
- hałas: w pomieszczeniach obok kotłowni oraz dla sąsiadów powstaje hałas, ponieważ pompa powietrzna pracuje ok. 10-12 godzin na dobę i wentylator zewnętrzny może być uciążliwy dla niektórych sąsiadów. Poza tym jak pracuje tylko jedna strefa powstaje u nas świst powietrza przy wyjściach z kanałów
- po wyłączeniu systemu odwrotnie do tradycyjnych systemów (grzejniki, ogrzewanie podłogowe) źródło ciepła natychmiast znika, a to oznacza, że pomieszczenia szybciej się schładzają
- co do świeżego powietrza to jest to też niestety nieprawda, ponieważ: po włączeniu ogrzewania powstaje zaduch, poza tym system sprawnie rozprowadza zapachy z kuchni po całym domu (a miało być odwrotnie)
- Klimatyzacja latem się sprawdziła! Z tej funkcji naprawdę byliśmy zadowoleni.

Podsumowanie:
1. Działanie systemu
Bardzo wolne nagrzewanie, duże zużycie prądu, hałas
2. Koszty
B. porównywalne do pompy ciepła gruntowej przy instalacji, znacznie wyższe przy eksploatacji
3. Sprawnie działająca klimatyzacja

Komfortowa instalacja na taki dom - klimatyzacja / ogrzewanie powietrza pompą ciepła, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła z zasobnikiem do cwu to koszt 40 000 zł przy materiałach z najwyższej półki. Opłaty roczne przy 200 l ciepłej wody dziennie - nie przekroczą 2500 zł.
- Błędy stara klimatyzacja ON/OFF
- centralna nagrzewnica
- przewymiarowane kanały
- blaszane kanały.
- być może nawet wentylacja połączona z ogrzewaniem i chłodzeniem.

perm
09-10-2015, 15:04
Komfortowa instalacja na taki dom - klimatyzacja / ogrzewanie powietrza pompą ciepła, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła z zasobnikiem do cwu to koszt 40 000 zł przy materiałach z najwyższej półki. Opłaty roczne przy 200 l ciepłej wody dziennie - nie przekroczą 2500 zł.
- Błędy stara klimatyzacja ON/OFF
- centralna nagrzewnica
- przewymiarowane kanały
- blaszane kanały.
- być może nawet wentylacja połączona z ogrzewaniem i chłodzeniem.Dziękujemy miszczu za głos ale mógłbyś od czasu do czasu napisać coś sensownego albo się po prostu nie odzywać.

perm
09-10-2015, 15:07
...
Wady ogrzewania powietrzem są powszechnie znane. Sprawdza się do dogrzewania lub w domach o bardzo małym zużyciu energii ale przy tych cenach jest bezsensem, bo bez problemu zastąpi je PC P/P.

Edyta M
09-10-2015, 15:56
Goral74 kto Tobie doradzał takie rozwiązanie? Wygląda, że zaoszczędzone pieniądze na urządzeniach których nie zainstalowales w domu teraz będzie odbijalo się niestety na miesięcznych rachunkach.
Sama mam zainstalowany system ogrzewania nadmuchiwego i klimatyzacji w domu - działa rewelacyjnie. Jeśli chcesz mogę podzielić się szczegółami dotyczącymi urządzeń które mam u siebie.
Zawsze należy samemu zapoznać się z tematem, a nie liczyć na wykonawcę bo później wychodzą takie NIESPODZIANKI. System jest świetny wystarczy tylko odpowiednio dobrać urządzenia i ich parametry .