PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie o projekcie DOBRODZIEJ



PARTYŃ
12-08-2009, 11:41
C 176 . Czy ktoś może ma ten projekt albo realizuje. Pozdrawiam.

Zafka
16-10-2009, 20:19
Witam. Ja buduję Dobrodzieja już od roku :D Polecam projekt. My dokonaliśmy małych zmian, ale ogólnie projekt jest bardzo dobry. Pozdrawiam

PARTYŃ
28-10-2009, 17:29
Zakupilismy projekt domu Dobrodziej i przymierzam się do jego budowy. Chciałbym zapytac jakich zmian Pani dokonała w projekcie i co poprawiła.

Zamierzam obniżyc dach i obniżyc wysokośc pomieszczeń, i czy to nie bedzie mialo wpływ na wyglad estetyczny.
A co z kotlownią , ? drugie wejscie z zewnątrz, czy pozostanie w środku tak jak w projekcie.

Mieszkam teraz w domu i wiem z doswidczenia że nie jest to dobre rozwiązanie jak kotlownia ma wejscie do domu. Czasem czuc poprostu dym.

Pozdrawiam....

Zafka
31-10-2009, 22:18
Witam,
Cieszę się, że zdecywaliście się Państwo zakupić ten projekt. Naprawdę jest bardzo dobry!
Dokonaliśmy następujących zmian:
- dodaliśmy z przodu domu dwie symetryczne lukarny w dachu (takie same jak z boku)
- zmieniliśmy troszkę układ pomieszczeń na górze
- podnieśliśmy budynek na fundamencie
- zrezygnowaliśmy z niektórych dzwi wewn
- zmieniliśmy okienko nad gankiem
- zmieniliśmy kształt kolumn.
Dla Nas projekt jest prawie idealny, ale w praktyce różne sprawy wychodzą. Jeżeli chodzi o wysokość pomieszczeń to dla Nas akurat ważne jest że są wyższe. W architekturze dworkowej to i tak minimalna wysokość. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Natomiast boję się skosów na górze. Na szczęście życie ratują Nam lukarny, które są duże i dodają przestrzeni :D . Ja bym nie zmniejszała wysokości. Ten projekt został zaprojektowany przez Pana Sajdaka, który naprawdę wie co robi. Pojektuje dworki od bardzo dawna i jest specjalistą w tej dziedzinie. Bardzo ważna jest wysokość okien, kąt nachylenia dachu. Myślę, że przy tak dużych zmianach Dobrodziej może dużo stracić na wyglądzie zewnętrznym. Bach zajmuje 2/3 domu.
My mamy pompę ciepła w kotłowni, więc raczej nic Nam nie będzie dymiło. Ale jeżeli wybrałabym piec na wegiel/drewno/olej to chyba bym doprojektowała piwnice. Bo to prawda,że ta Nasza kotłownia to raczej spiżarnią jest bardziej. Myślę, że będziemy w stałym kontakcie, bo mało jest osob,które wybrały ten projekt. Życzę powodzenia! Pozdrawiam :wink:

monia i marek
26-11-2009, 16:35
pochwalcie się swoimi Dobrodziejami :wink:

PARTYŃ
06-03-2010, 09:50
Po długim niebycie na forum , w końcu dostaliśmy pozwolenie na budowe. A dokładnie 1 marca 2010 r. Data ważna gdyż cała papierologia zajeła nam 6 miesięcy od 1 września 2009 roku do dnia dzisiejszgo .Uprawomocni się w połowie marca. Także za niedługo rozpocznie się praca w związku z budową.

monia i marek
06-03-2010, 11:39
C 176 . Czy ktoś może ma ten projekt albo realizuje. Pozdrawiam.
Na forum są już 2 Dobrodzieje - jeden w oryginale u forumowiczki Beauty, a drugi mój, jednak nieco zmieniony (m.in. rezygnacja z okien dachowych, niższy dach 38', lukarny z przodu i z tyłu zamiast na bokach, piwnica, troszkę inny rozkład pomieszczeń wewnątrz ) :wink: Proponuję założenie dziennika, żebyśmy mogli podziwiać budowę od początku :D To śliczny dworek :D :wink:

JACEK I MAŁGORZATA
09-06-2010, 22:23
Dobry Wieczór
W miesiacu kwietniu rozpoczeliśmy budowe Dobrodzieja ,wprowadzilismy trochę zmian
-piwnica pod połową
-kotłownia w piwnicy(drugie wejscie do kotłowni z zewnątrz)
-podniesiony dom
-nachylenie dachu 40
- w kuchni do salonu mniejsze drzwi(jedno skrzydło)
-na górze rezygnacja z ubikacji małej( w planie mamy saune)
-kolankowa podniesiona do 60 cm
- rezy gnacja z okno bocznego w kuchni

TAK w ogóle to sięciesze że jeszcze ktos ten dom buduje bo od dłuzszego czasu ( prawie drugi rok ne mogłem nikogo znaleźć kto rozpoczał jego budowę.Myslałem że gdzieś tkwi jakis feler którego nie zauważyłem w projekcie.

POZDRAWIAM JACEK

Madalen
16-06-2010, 21:26
Witam wszystkich Dobrodziejów :wave:
Ja też buduję domek według tego projektu od 3 lat, tzn. jestem na etapie wykańczania. Systematycznie podglądam dziennik Moni i Marka oraz Beauty - naprawdę polecam - bardzo dużo inspiracji.
Ogólnie projekt jest dobry - my dodaliśmy lukarny z przodu i podnieśliśmy budynek o kilka bloczków. Na górze zmieniliśmu układ pomieszczeń i garderoby.
Powodzenia dla wszystkich!!! Forum czeka na zdjęcia :)

bumaka
01-07-2011, 17:32
Witam,
My właśnie zaczęliśmy budowę Dobrodzieja - mamy fundament.
W wyglądzie nie zmieniliśmy nic, ponieważ uważamy, że wszelkie takie zmiany psują proporcje budynku i nie jest to już styl dworkowy.
Projekt kupiliśmy bezpośrednio od projektanta - wybraliśmy wersje z innym dołem niż jest na sieci - patrząc wg wskazówek zegara zaczynając od salonu jest jeden pokój, kotłownia, duża łazienka, hol, spiżarka i kuchnia. góra bez zmian.
My zrezygnowaliśmy z wylewanych schodów i dodatkowego WC na piętrze.

Mam prośbę do wszystkich, którzy maja już ściany - powklejajcie jakieś zdjęcia ;)

pagg
23-11-2011, 11:05
Pozdrawiam,