PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynka elekrtyczna



mastinox
12-08-2009, 12:50
Witam

Mam następujący problem z Zakładem Energetycznym, a mianowicie postawiono skrzynkę przyłączeniową dla dwóch działek w całości po mojej stronie posesji i na mojej działce około 10 cm od kamienia granicznego. Takie usytuowanie skrzynki uniemożliwia mi postawienie płotu i montaż rozsuwanej bramy. W umowie napisane jest że skrzynka zostanie zamontowana w linii płotu a w całości znajduje się ma mojej działce.
Dodam jeszcze że nikt nie konsultował
ze mną położenia w takim miejscu skrzynki, po prostu zamontowali tak jak im było najłatwiej i już.

Proszę o pomoc.

wykrot
12-08-2009, 13:17
To przesuń.

rusek007
12-08-2009, 13:25
Witam

Mam następujący problem z Zakładem Energetycznym, a mianowicie postawiono skrzynkę przyłączeniową dla dwóch działek w całości po mojej stronie posesji i na mojej działce około 10 cm od kamienia granicznego. Takie usytuowanie skrzynki uniemożliwia mi postawienie płotu i montaż rozsuwanej bramy. W umowie napisane jest że skrzynka zostanie zamontowana w linii płotu a w całości znajduje się ma mojej działce.
Dodam jeszcze że nikt nie konsultował
ze mną położenia w takim miejscu skrzynki, po prostu zamontowali tak jak im było najłatwiej i już.

Proszę o pomoc.

Oj ludzie,ludzie...
Wyrazy współczucia.... dla Twojego sąsiada.

niktspecjalny
12-08-2009, 13:42
Witam

Mam następujący problem z Zakładem Energetycznym, a mianowicie postawiono skrzynkę przyłączeniową dla dwóch działek w całości po mojej stronie posesji i na mojej działce około 10 cm od kamienia granicznego. Takie usytuowanie skrzynki uniemożliwia mi postawienie płotu i montaż rozsuwanej bramy. W umowie napisane jest że skrzynka zostanie zamontowana w linii płotu a w całości znajduje się ma mojej działce.
Dodam jeszcze że nikt nie konsultował
ze mną położenia w takim miejscu skrzynki, po prostu zamontowali tak jak im było najłatwiej i już.

Proszę o pomoc.

Oj ludzie,ludzie...
Wyrazy współczucia.... dla Twojego sąsiada.

Dlaczego wyrazy współczucia akurat dla sąsiada to już twoja słodka tajemnica bo bardzo tajemniczo piszesz. :o :o Mnie natomiast zastanawia fakt ,gdzie był inwestor jak mu skrzynkę montowali?. :roll:

mastinox
12-08-2009, 13:46
W poniedziałek o 22:00 nie było skrzynki a we wtorek o 16:00 już była. Założyli jak im pasowało i odjechali. No i jest problem tylko jak go rozwiązać.

niktspecjalny
12-08-2009, 13:50
W poniedziałek o 22:00 nie było skrzynki a we wtorek o 16:00 już była. Założyli jak im pasowało i odjechali. No i jest problem tylko jak go rozwiązać.

Masz projekt?To jedź do ZE i pokaż im gdzie skrzynka powinna stać.Jeżeli nic nie odpowiedzą to masz problem ale zajebiście dużo możliwości by z niego wybrnąć.

niktspecjalny
12-08-2009, 13:53
Powiem ci jeszcze ,że miałem ułatwioną sytuację bo jak montowali skrzynkę to stal już płot z siatki a wykonawca to facet bardzo końkretny i zadzwonił do mnie kiedy gdzie i jak ją zamontować.

rusek007
12-08-2009, 13:54
Stawiam flachę, że inwestor słowa by nie powiedział, gdyby skrzynka stanęła w całości u sąsiada. To jest taka nasza narodowa przypadłość.
No bo jak to, sąsiad będzie miał prąd z mojej skrzynki, przecież ja poświęciłem na nią 50cm swojej miedzy!!!
Trochę rozsądku i wyobraźni.
Jak by inwestor poczekał na prąd ze 2 lata, to z radością powitałby tablicę nawet dla 4 sąsiadów. Na moim osiedlu sa stawiane 5-6 polowe i naprawde nikomu to nie przeszkadza. Osobiście to by mi do głowy nie przyszedł taki pomysł.

m.k.k
12-08-2009, 14:24
Skrzynki kilkupolowe OK, ale autor pisze, że mu lokalizacja skrzynki koliduje z płotem i bramą. Płot to pewnie mały kłopot, choć jak ma zaplanowany jakiś ozdobny, to może nie pasować do wizji artystycznej, ale kolizja z bramą to już problem :evil: A jeśli jeszcze dopilnował, by przewidzieć miejsce na skrzynkę bez kolizji z płotem i bramą, a montażyści to olali, to rozumiem nerwy.

niktspecjalny
12-08-2009, 14:46
Stawiam flachę, że inwestor słowa by nie powiedział, gdyby skrzynka stanęła w całości u sąsiada. To jest taka nasza narodowa przypadłość.
No bo jak to, sąsiad będzie miał prąd z mojej skrzynki, przecież ja poświęciłem na nią 50cm swojej miedzy!!!
Trochę rozsądku i wyobraźni.
Jak by inwestor poczekał na prąd ze 2 lata, to z radością powitałby tablicę nawet dla 4 sąsiadów. Na moim osiedlu sa stawiane 5-6 polowe i naprawde nikomu to nie przeszkadza. Osobiście to by mi do głowy nie przyszedł taki pomysł.

Gdzieś uciekła ci twoja wyobraźnia.Autor pyta konkretnie co ma zrobić z:


Takie usytuowanie skrzynki uniemożliwia mi postawienie płotu i montaż rozsuwanej bramy. i nigdzie nie pisze ,że przeszkadza mu to ,że dzieli skrzynkę z sąsiadem.Ty chyba już napocząłeś tą flaszkę :lol: :lol: :wink: Czytaj z uwagą zanim napiszesz o narodowej przypadłości.

rusek007
12-08-2009, 14:56
Jeżeli ZE usytułowałby skrzynkę w połowie na jego granicy a w połowie na sąsiada to różnica jakieć 40-50 cm. Nie bardzo wierzę, że wtedy łatwiej będzie postawić płot, czy zainstalować bramę!!!

niktspecjalny
12-08-2009, 15:13
Jeżeli ZE usytułowałby skrzynkę w połowie na jego granicy a w połowie na sąsiada to różnica jakieć 40-50 cm. Nie bardzo wierzę, że wtedy łatwiej będzie postawić płot, czy zainstalować bramę!!!
Jesteś jasnowidzem?Widziałeś projekt czy zgadujesz?
Mają postawić zgodnie z projektem a nie inaczej.amenossss.Ktoś mądry pewnie konsultował z inwestorem bramę,płot,skrzynkę el,gazową itd.Ma to zresztą narysowane na planach.

mastinox
12-08-2009, 15:14
Mogę sobie dzielić tą skrzynkę z sąsiadem ale chodzi mi o to że zamontowano ją w całości na mojej działce, a nie tak jak jest u innych moich sąsiadów miedzy ich płotami a chodnikiem. U mnie jest 10 cm za płotem na mojej posesji.

niktspecjalny
12-08-2009, 15:59
Mogę sobie dzielić tą skrzynkę z sąsiadem ale chodzi mi o to że zamontowano ją w całości na mojej działce, a nie tak jak jest u innych moich sąsiadów miedzy ich płotami a chodnikiem. U mnie jest 10 cm za płotem na mojej posesji.

Czyli chcesz tak jak pozostali mieszkańcy czy tak jak masz w planach?

mastinox
12-08-2009, 16:07
Dokładnie. Chciałbym mieć tak jak mają sąsiedzi, czyli tak jak powinno być.

wykrot
12-08-2009, 22:44
Powtórzę: to ją przesuń, bedzie najszybciej.

alibac
13-08-2009, 09:04
Witam!
Miałem podobnie, nie chodziło co prawda o to że to była częściowo szafka sąsiada, lecz o to że postawili mi ją idealnie w przy granicy z drogą. Na mapce narysowałem im że ma być odsunięta 2m w głąb mojej działki, bo tak planuje odsunąć ogrodzenie. Zdecydowałem się tak zrobić ponieważ droga wąska no i sąsiad nie miałby jak wjeżdżać do siebie na plac (taki dobry jestem:)
A oni postawili tak, żeby jak najkrótszy kabel dać od słupa. Dosłownie krócej się nie dało. Wku....łem się bo tydzień wcześniej postawili mi PRAWIDŁOWO skrzynkę gazową według tych samych wytycznych. No i miałem dwie skrzynki oddalone od siebie 3 m tyle że nie w osi planowanego ogrodzenia.
Trzeba być półgówkiem żeby tak zamocować szafkę. I tak najpierw telefonicznie zgłosiłem problem, Pani na to że będzie ciężko to zmienić, że to nie ich wina itp. i że oddzwoni wkrótce i da znać co da się zrobić. Zadzwoniła po TYGODNIU i powiedziała cytuję "no wie Pan ustaliliśmy z szefem że nie będziemy już tego ruszać" ŻARTY! JA na to że wyśle w takim razie pismo i żeby ustosunkowali się pisemnie do mojego zgłoszenia. Oczywiście pismo zaadresowałem nie do Pani od przyłączy lecz do Dyrektora Oddziału (ten który podpisywał końcowo umowę o przyłacze)
Na pismo nie odpisali, ale po trzech dniach od wysłania listu poleconego miałem skrzynkę w tym miejscu co chciałem.
Oczywiście trzeba dobrze uzasadnić dlaczego uważamy że jest niezgodność wykonania przyłącza z ustaleniami. Ale proponuje od razu pisać pisma. Nie ma co chodzić i dzwonić.
pozdrawiam!