PDA

Zobacz pełną wersję : Kanały PVC w ukł. wentylacji mechanicznej



MarcinIKS
12-08-2009, 21:54
Zamierzam większość kanałów wentylacyjnych (zarówno nawiewnych jak i wyciągowych) wykonać z kanałów PVC okrągłych ocieplonych wełną mineralną. Niestety gdzieś natrafiłem na informację, że takie kanały nie nadają się do domku, ze względu na to, że bardzo słabo tłumią dzwięki. Przejmować się takimi informacjami? Macie jakieś swoje doświadczenia albo instalacje tak wykonane?

kkdarch
14-08-2009, 05:17
I tak będziesz musiał dać kanały w styropianie pod wylewką na poddaszu ale tu nie będzie problemu.Moim zdaniem sztywne kanały może być słychać ale dopiero przy maksymalnym wydatku.Niektóre firmy robią większość kanałów WM z PVC natomiast podłączenie do centrali rurą elastyczną .Widziałem też instalację gdzie wszystkie rury były wykonane z blachy i rur spiro a hałas był bardzo uciążliwy już na poziomie 50%(było to biuro a nie mieszkanie. :lol:

Wirecki
14-08-2009, 23:00
U mnie robił znajomy, ma firmę zajmujacą się wentylacją, z reguły robią obiekty przemysłowe, b.żadko domy.
Kanały zrobili stalowe, końcowe 2-3metry elastyczne. Nie używali PCV, ale nie wiem dlaczego. Kiedyś pytałem, ale uznał, że tak będzie lepiej.