PDA

Zobacz pełną wersję : Głębokie szuflady w kuchni



Izulek
13-08-2009, 07:19
Zaczęli wczoraj montować mi kuchnię, w projekcie mam 6 szuflad, po 3 w szafce, u góry wąska i 2 głębokie, tak wynikało z projektu.
Wczoraj okazało się że tylko front jest "wysoki" a boki szuflad (system blum) są niskie, jakieś 10 cm. Wkurzyłam się na maksa, dzisiaj zamierzam montującym wybić z głowy takie szuflady głebokie, bo zamierzałam w nich trzymać talerze.

Mam pytanie, jakie boki mają Wasze głębokie szuflady w kuchni i jaki to system szuflad (o ile są to gotowe systemy typu blum czy inne).

enigma
13-08-2009, 07:49
Nie wiekm dokładnie jak to wygląda w blumie, ale w Hettichu szuflada wysoka wygląda jak niska, z tym ze oprócz aluminiowego boku ma jeszcze podwyższenie w postaciu relingi (całośc ma wysokośc ok 14.5cm) i na tym relingu zaczepiany jest wkłąd organizacyjny, min na talerze.. między ścianką bokiem szuflady a tym relingiem można jeszcze zamocować dodatkowe "boczki: aluminiwe, szklane etc.. Przypuszczam, że w blumie jest podobnie bardzo...
Tak to wygląda w Hettichu:
http://s.meble.pl/gfx/meble/pl/nowosciproduktowe/197/1/s197_pl_orgaflag.jpg

Tutaj jest akurat wysoka szuflada, z dodatkowym boczkiem szklanym i wkładem OrgaFlag.

enigma
13-08-2009, 07:52
A tutaj lepiej widoczna wysoka szuflada bez wkładów

http://www.meblotech.com/files/image/meble/szuflada%202.jpg

U mnie w takiej szufladzie stoją talerze i jest ok :-)

Izulek
13-08-2009, 07:53
Tak tam też są relingi, ale mnie bardziej od tych "organizerów" interesowałby też wyższy bok. Muszę koniecznie się zorientować bo trudno będzie chyba w takiej szufladzie z niskimi bokami trzymać talerze aby nie latały :)

enigma
13-08-2009, 07:56
Takie dodatkowe wyższe boki to osobny produkt, musiałabyś poprosić swojego stolarza o to. Ja mam organizację, ale bez wyższego boku-nic nie lata.. Moze to dzięki macie antypoślizgowej, jaką sobie włożyłam na dno...? W każdym razie nie ma tragedii, boczek można uzupełnić, koszt ok 20-30 zł :-)

jaksie
13-08-2009, 07:58
Trzeba dokupić boczki :)

Izulek
13-08-2009, 08:04
Takie dodatkowe wyższe boki to osobny produkt, musiałabyś poprosić swojego stolarza o to. Ja mam organizację, ale bez wyższego boku-nic nie lata.. Moze to dzięki macie antypoślizgowej, jaką sobie włożyłam na dno...? W każdym razie nie ma tragedii, boczek można uzupełnić, koszt ok 20-30 zł :-)

Enigma dzięki za wyjaśnienia, a możesz pokazac zdjęcie z tymi organizerami?

Princesa
13-08-2009, 10:04
Głębokie szuflady są świetne, nie wybijajcie tego ludziom z głowy ;) po prostu trzeba mieć zamontowane wyższe boki i można w nich trzymać talerze, miski i co dusza zapragnie :)

jaksie
13-08-2009, 10:11
Głębokie szuflady są świetne, nie wybijajcie tego ludziom z głowy ;) po prostu trzeba mieć zamontowane wyższe boki i można w nich trzymać talerze, miski i co dusza zapragnie :)


a kto wybija z głowy?
Po prostu nie została poinformowana o konieczności dokupienia tych boków.

Nie wyobrażam sobie juz kuchni bez głębokich szuflad :roll:

enigma
13-08-2009, 10:11
Tak na szybko tylko jedno małe zdjęcie znalazłam:

http://www.ambpw.pl/innotech/inno_3.jpg

Izulek
13-08-2009, 10:12
No ja też nie zamierzam z nich zrezygnowac, tylko faktycznie muszę dopytać o te wysokie boki i organizery.

Filippo
13-08-2009, 13:02
Nie wiekm dokładnie jak to wygląda w blumie, ale w Hettichu szuflada wysoka wygląda jak niska, z tym ze oprócz aluminiowego boku ma jeszcze podwyższenie w postaciu relingi (całośc ma wysokośc ok 14.5cm) i na tym relingu zaczepiany jest wkłąd organizacyjny, min na talerze.. między ścianką bokiem szuflady a tym relingiem można jeszcze zamocować dodatkowe "boczki: aluminiwe, szklane etc.. Przypuszczam, że w blumie jest podobnie bardzo...
Tak to wygląda w Hettichu:
http://s.meble.pl/gfx/meble/pl/nowosciproduktowe/197/1/s197_pl_orgaflag.jpg

Tutaj jest akurat wysoka szuflada, z dodatkowym boczkiem szklanym i wkładem OrgaFlag.
Wiesz może czy te dodatkowe "boczki" do Hetticha można kupić osobno.. mamy wlasnie takie wysokieszuflady z relingiem i chcemy to dokupić osobno..

agnie-cha
13-08-2009, 13:14
Ja mam hetticha z niskimi bokami bez relingów (zresztą co ten reling może zatrzymać) i do luftu, nadają się tylko do trzymania miksera, tostera itp, bo w drugiej mam pokrywki do garnków i często się wysypują .
Bez organizerów do niczego.
Wysoka szuflada (czyt. wysoki font) a w rzeczywistości płytka ,lepiej dać 2 wąskie.
Blum ma na 100% szuflady pełne tandembox się to chyba nazywa o ile pamiętam, są na stronie int. bluma, zerknij sobie.

enigma
13-08-2009, 14:49
Nie wiekm dokładnie jak to wygląda w blumie, ale w Hettichu szuflada wysoka wygląda jak niska, z tym ze oprócz aluminiowego boku ma jeszcze podwyższenie w postaciu relingi (całośc ma wysokośc ok 14.5cm) i na tym relingu zaczepiany jest wkłąd organizacyjny, min na talerze.. między ścianką bokiem szuflady a tym relingiem można jeszcze zamocować dodatkowe "boczki: aluminiwe, szklane etc.. Przypuszczam, że w blumie jest podobnie bardzo...
Tak to wygląda w Hettichu:
http://s.meble.pl/gfx/meble/pl/nowosciproduktowe/197/1/s197_pl_orgaflag.jpg

Tutaj jest akurat wysoka szuflada, z dodatkowym boczkiem szklanym i wkładem OrgaFlag.
Wiesz może czy te dodatkowe "boczki" do Hetticha można kupić osobno.. mamy wlasnie takie wysokieszuflady z relingiem i chcemy to dokupić osobno..Można. Zwie się to Top Side, występuje w kolorze aluminium, transparentny z tworzywa sztucznego i szklany. Aluminiowy jest najbardziej popularny, koszt dla detalisty ok 50 zł brutt, nr katalogowy: 13289-do szyflady o standardowej głębokości 470 :-)

enigma
13-08-2009, 14:55
Ja mam hetticha z niskimi bokami bez relingów (zresztą co ten reling może zatrzymać) i do luftu, nadają się tylko do trzymania miksera, tostera itp, bo w drugiej mam pokrywki do garnków i często się wysypują .
Bez organizerów do niczego.
Wysoka szuflada (czyt. wysoki font) a w rzeczywistości płytka ,lepiej dać 2 wąskie.
Blum ma na 100% szuflady pełne tandembox się to chyba nazywa o ile pamiętam, są na stronie int. bluma, zerknij sobie.Reling jest po to, zeby na nego założyć wszystkie organizacje do głębokich szuflad Hetticha.. Robienie sobie wysokiej szuflady bez wkładów jest lekko bez sensu, chyba ze potyrzebuje się jej własnie do przechowywania miksera..
Niskie szuflady są fajne tylko jeśli planujemy trzymać tak sztućce... Poza tym moim zdaniem (w mojej kuchni) niepraktyczne.

Tandembox Bluma to to samo co InnoTech Hetticha..

agnie-cha
13-08-2009, 18:10
enigma : też uważam robienie takich szuflad bez sensu i to całkowicie a nie lekko, mam tak w obecnej kuchni ,robionej kilka lat temu , drugi raz nie dam się nabrać.

Besta77
13-08-2009, 19:44
Mam 6 głębokich szuflad, ale wysokie są tylko fronty, natomiast boki niskie i relingi. I problem jest właściwie tylko w jednej szufladzie gdzie mam pokrywki, deski do krojenia i jakieś drobniejsze rzeczy - tam lubi się coś wysunąć bokiem (nie znalazłam sensownego organizera do takiej wysokiej szuflady). Ale w pozostałych, w których trzymam serwisy obiadowe, garnki nie ma żadnego problemu. Wszystkie talerze i mniejsze miseczki mam w takich stojakach z ikei i żadne dodatkowe organizery nie były potrzebne. Aha - na dno mata antypoślizgowa.

galka
13-08-2009, 20:31
U mnie tak jak u Besty77. Fronty wysokie , szuflady niskie plus relingi.
W przypadku talerzy dobrze sprawdzają się stojaki z Ikea, w szufladzie gdzie stoją garnki nie przeszkadza to zupełnie ale w szufladzie gdzie jest drobnica chyba sprawię sobie boczki bo co chwile coś chce się wysuwać bokiem.
pozdrawiam

Izulek
13-08-2009, 20:57
Stojaki na talerze to takie z uchwytami po bokach zi, które można wyciągnąć, tzn. talerze w tych uchwytach ?

Besta77
14-08-2009, 12:53
Stojaki na talerze to takie z uchwytami po bokach zi, które można wyciągnąć, tzn. talerze w tych uchwytach ?

Tak :)
ja mam takie, naprawdę sprawdzają się świetnie
http://www.ikea.com/PIAimages/35641_PE126452_S3.jpg

cieszynianka
16-08-2009, 20:32
Stojaki na talerze to takie z uchwytami po bokach zi, które można wyciągnąć, tzn. talerze w tych uchwytach ?

Tak :)
ja mam takie, naprawdę sprawdzają się świetnie
http://www.ikea.com/PIAimages/35641_PE126452_S3.jpg

Swietny pomysł, nie widziałam jeszcze takiego patentu. Możesz zdradzić ile coś takiego kosztuje :wink:

Besta77
16-08-2009, 22:58
[quote=Besta77]....
Swietny pomysł, nie widziałam jeszcze takiego patentu. Możesz zdradzić ile coś takiego kosztuje :wink:

Cieszynianko 19,99 mniejszy, większy 29,99 - luknij tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30076197 :)

silver200
17-08-2009, 12:21
A co Ty zamieżasz robić z tymi szufladami, że boisz się, że Ci talerze powypadają? :lol: :lol: :lol: :lol: wystarczy normalnie otwierać i zamykać szufladę i będzie ok.
Na prawdę, nie trzeba kopać szuflad wystarczy delikatnie pchnąć i same się zamkną. Polecam matę z Ikei do wyłożenia dna szuflady, wtdy nic nawet nie drgnie i kopnąć można;)

Izulek
17-08-2009, 12:24
No właśnie chcę mieć pewność, że jak przyjdzie mi ochota kopnąć to nic nie wypadnie :wink: :lol:

raffran
17-08-2009, 12:33
Mamy takie szuflady jak byly powyzej, czyli wysoki front z niskimi bokami plus relingi. Trzymamy w nich m.in.talerze bez zadnego stojaka. Jedynie szuflady mamy wylozone folia z Ikei, o ktorej tez pisali. Nic sie nie dzieje z tymi talerzami, ani sie nie przesuwaja, tymbardziej nie wypadaja. A taka szuflada to raczej nie da sie trzasnac, konstrukcja prowadnic i hamulec temu zapobiega.

Izulek
17-08-2009, 12:41
No dobra uspokoiliście mnie :) Dziękuję.

bioork
17-08-2009, 12:51
u mnie Blumy
w jednej szufladzie mam tylko wysokie boki, na talerze + dodatkowo taki wkład :
http://www.mr.sklep.pl/index.php?pct=63&p=303&more
i kołeczki\ograniczniki, które mozna dowolnie mocować

w pozostałych szufladach boczki niskie + relingi

Izulek
17-08-2009, 12:54
Masz takie wkłady na talerze?

http://www.mr.sklep.pl/index.php?pct=63&p=333&more

U mnie się nie zmieszczą, bo szuflady 60 cm, może i dobrze :roll:

justyna_m
17-08-2009, 12:57
u mnie dolne szufladt też będą z relingiem a jeśli będę chciała to można osobno dokupić boki za 80zł i będą wówczas pełne. mam na Blumie.

bioork
17-08-2009, 12:58
Izulek, mnie pytasz ?

mam dokładnie tą płytę, którą wklejałam.

Izulek
17-08-2009, 13:05
TAK bioork Ciebie, bo na początku myślałam że masz taki wkład na talerze i dodatkowo w innej szufladzie tę płytę.

Izulek
17-08-2009, 13:07
u mnie dolne szufladt też będą z relingiem a jeśli będę chciała to można osobno dokupić boki za 80zł i będą wówczas pełne. mam na Blumie.

justyna a masz jakiś link jak te boki wyglądają? Tak jak w Hettichu?

bioork
17-08-2009, 13:09
Izulek, nie,nie

w innych szufladach nie potrzebuję wkładów,
na talerze chciałam mieć żeby mi nie jeździły przy otwieraniu\zamykaniu

justyna_m
17-08-2009, 13:13
u mnie dolne szufladt też będą z relingiem a jeśli będę chciała to można osobno dokupić boki za 80zł i będą wówczas pełne. mam na Blumie.

justyna a masz jakiś link jak te boki wyglądają? Tak jak w Hettichu?


http://www.blum.pl/img/popup/box/popup_box0500.jpg

cieszynianka
17-08-2009, 23:33
[quote=Besta77]....
Swietny pomysł, nie widziałam jeszcze takiego patentu. Możesz zdradzić ile coś takiego kosztuje :wink:

Cieszynianko 19,99 mniejszy, większy 29,99 - luknij tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30076197 :)

Bardzo Ci dziękuję za informację. W środę się wybieram do Ikei, więc pooglądam i zrobię zakupy.

Może ktoś jeszcze mi podsunie pomysły na jakie gadżety kuchenne warto tam zwrócić uwagę. Co jest praktyczne i się przydaje :roll:

Bardzo proszę o rady :D

Besta77
18-08-2009, 10:08
[quote="cieszynianka
Może ktoś jeszcze mi podsunie pomysły na jakie gadżety kuchenne warto tam zwrócić uwagę. Co jest praktyczne i się przydaje :roll:

Bardzo proszę o rady :D[/quote]

Na pewno wspominana wcześniej mata ikeowska (leży w rolkach koło wyposażenia szuflad). U mnie do płytkich szuflad świetnie sprawdzają się też te organizery
http://www.ikea.com/PIAimages/64919_PE175298_S3.jpg
zarówno do szuflady na sztućce (bo podzieliłam sobie dokładnie tak jak chciałam, poza tym przy dwóch kompletach sztućców te używane non stop są z przodu szuflady, a te rzadziej z tyłu), do szuflady pod płytą na chochelki, duże łyżki i rozmaite utensylia do mieszania :D , na szufladę z pierdołami - woreczki, folia śniadaniowa itp. Tylko nie kupuj tych organizerów do głębokich szuflad, bo mają inne rozmiary (pasują tylko do bluma z ikei) i przegródki nie dostają do dna. Rozglądałam się też po ikei za różnymi wieszaczkami, relingami, uchwytami na ręczniki papierowe - te niestety są niefajnie wykończone - wszystkie śruby, wkręty itp są na wierzchu i nie wygląda to elegancko.

jaksie
18-08-2009, 10:10
Besta a te pokazane przez ciebie przegródki pasują do Bluma ale nie z IKEA?

Damon
18-08-2009, 10:23
Mam w ikeowskich głębokich szufladach z relingiem stosy talerzy, misek i miseczek, bez organizerów, bez maty (leży od 2 lat w rolce w innej szufladzie ;) ) i jeszcze nie zdarzyło się żeby coś wypadło. Wczoraj kupiłam identyczną kuchnię do nowego domu z max ilością szuflad jakie udało mi się wcisnąć :).

Besta77
18-08-2009, 10:36
Besta a te pokazane przez ciebie przegródki pasują do Bluma ale nie z IKEA?

Pasują do płytkich szuflad, bo dostają do dna - tu kładziesz organizer na dnie szuflady i jak chcesz to przykręcasz go do dna (są takie specjalne uchwyty).
Do głębokich nie, bo w blumach z ikei relingi boczne są na innej wysokości niż w blumach stosowanych gdzie indziej i jak kupiłam organizer do głębokiej szuflady i powiesiłam go na bocznych relingach to nie dostawał do dna. Jeśli w takiej szufladzie miałyby być rzeczy drobniejsze to będą przelatywać pomiędzy komorami na dnie szuflady (mam nadzieję, że to w miarę zrozumiałe :D )

jaksie
18-08-2009, 11:08
Besta a te pokazane przez ciebie przegródki pasują do Bluma ale nie z IKEA?

Pasują do płytkich szuflad, bo dostają do dna - tu kładziesz organizer na dnie szuflady i jak chcesz to przykręcasz go do dna (są takie specjalne uchwyty).
Do głębokich nie, bo w blumach z ikei relingi boczne są na innej wysokości niż w blumach stosowanych gdzie indziej i jak kupiłam organizer do głębokiej szuflady i powiesiłam go na bocznych relingach to nie dostawał do dna. Jeśli w takiej szufladzie miałyby być rzeczy drobniejsze to będą przelatywać pomiędzy komorami na dnie szuflady (mam nadzieję, że to w miarę zrozumiałe :D )

bardzo zrozumiałe. Dzięki :D

cieszynianka
18-08-2009, 18:25
Dzięki.
Maty sobie zapisałam, zaraz pędzę na budowę pomierzyć szuflady :wink:

new0710
09-01-2017, 21:10
ja mam bardzo glebokie szuflady i trzymam w nich garnki, co jest moim zdaniem bardzo wygodne