PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie prosze o pomoc ..



savanna12
13-08-2009, 08:28
Witam
Załatwili nas pięknie chodzi o ogrodzenie .
Zaczynamy robic ogrodzenie z podmurówką i mamy problem .W wzdłuż naszej granicy idzie droga do sasiada. Sąsiad wybrał ziemie na swoja drogę humus i takie tam i teraz miedzy moja działką a drogą jest 50-60 cm uskok .Wybrał ziemie w wzdłuż całej granicy ,równiuteńko z moja granicą ..i jak teraz postawić na tym ogrodzenie ?Jak wykonać podmurówke?Wszystko sie rozsypie
Wczesniej nie było by problemu .Wykopał bym pod słupki ,potem pod podmurówkę i zaszalował do góry a co teraz?Kurcze nie zdążyliśmy tego zrobic zanim on to wykopał..i co teraz?jak to wykonać ?szkoda odsuwac mi się z 40 cm od naszej gronicy i jego drogi by postawicć ogrodzenie .Ma ktos jakiś pomysł?

dzabij
13-08-2009, 09:40
No ja problemu nie widzę. Robisz z jednej strony wyższy szalunek na powiedzmy 70 cm (np. płyta OSB przecięta wzdłuż), z drugiej na 20, zalewasz betonem. Szalunek trzeba super dobrze wyprzeć aby beton nie rozepchnął desek. Jak beton lekko zwiąże (jakies dwie godziny) wkładasz słupek. Gotowe. Oczywiście pójdzie więcej betonu i desek troszkę potrzeba, ale wszystko jest do zrobienia. Tak to widzę.

q-bis
13-08-2009, 09:46
Witam
Załatwili nas pięknie chodzi o ogrodzenie .
Zaczynamy robic ogrodzenie z podmurówką i mamy problem .W wzdłuż naszej granicy idzie droga do sasiada. Sąsiad wybrał ziemie na swoja drogę humus i takie tam i teraz miedzy moja działką a drogą jest 50-60 cm uskok .Wybrał ziemie w wzdłuż całej granicy ,równiuteńko z moja granicą ..i jak teraz postawić na tym ogrodzenie ?Jak wykonać podmurówke?Wszystko sie rozsypie
Wczesniej nie było by problemu .Wykopał bym pod słupki ,potem pod podmurówkę i zaszalował do góry a co teraz?Kurcze nie zdążyliśmy tego zrobic zanim on to wykopał..i co teraz?jak to wykonać ?szkoda odsuwac mi się z 40 cm od naszej gronicy i jego drogi by postawicć ogrodzenie .Ma ktos jakiś pomysł?

Chyba mam problemy z legendarnym "czytaniem ze zrozumieniem"... coś nie widzę tego...
Ale mniejsza...
Sądzisz, że sąsiad tak to zostawi na zawsze, czy też w końcu to zasypie? Bo nie wiem też po co to usuwał?
Rozmawiałeś z nim?
Może po prostu budowa twojego ogrodzenia będzie się musiała przesunąć w czasie?
Ta granica to z nim?
Nie próbujesz się dogadać co do partycypacji kosztów budowy ogrodzenia?

Princesa
13-08-2009, 09:57
Jeżeli nie masz malutkiej działki to co tam 40 cm... w sumie i tak lepiej się od drogi trochę odsunąć jeżeli jeżdżą tamtędy samochody...

wykrot
13-08-2009, 12:26
W warunkach Technicznych jest wyraźny zakaz zmiany poziomów terenu. Więc zpytaj sąsiada czy to tak na chwilę, czy na zawsze. Poczytaj WT.

aawol
13-08-2009, 12:32
technicznie dasz radę ale pogadaj z sąsiadem może będzie chciał się dorzucić do inwestycji a jeśli z sąsiadem masz kosę to się odsuń o tyle żeby można było po "swoim" obejść ogrodzenie w celach konserwacyjnych. Z sąsiadem lepiej żyć w zgodzie ( ja mam do sąsiada spec furtkę żeby daleko nie chodzić).

sacha
13-08-2009, 22:33
Z sąsiadem lepiej żyć w zgodzie ( ja mam do sąsiada spec furtkę żeby daleko nie chodzić).

Ta furtka to na pewno do sąsiadki. :lol: :lol: :lol:

aawol
14-08-2009, 06:18
Ta furtka to do sąsiada !!!!! mamy czasem do pogadania w garażu ( tam chłodno- piwo się nie grzeje))))