PDA

Zobacz pełną wersję : Czym uzupełnić ubytki w drewnie?



jarkotowa
13-08-2009, 09:32
Wiem, że "jakąś" szpachlą. Tylko jaką? Muszę uzupełnić ubytki w odnawianej, starej półce i starych drzwiach. W sklepach są różne środki. Może jesteście w stanie coś polecić do tego celu.
Pozdrawiam

labas1
13-08-2009, 09:42
Drobne trociny (pyłek) wymieszaj z lakierem i poszpachluj ubytki.

L.E.FemFem
13-08-2009, 10:29
Najlepiej zaczopować tym samym rodzajem drewna. Szpachlę zawsze widać, pracuje inaczej niż drewno i z czasem szpeci.

labas1
13-08-2009, 10:37
Najlepiej zaczopować tym samym rodzajem drewna. Szpachlę zawsze widać, pracuje inaczej niż drewno i z czasem szpeci.

A jak jest szpara, pęknięcie na np. 15cm to też czopowac i jak?

perm
13-08-2009, 10:39
Najlepiej zaczopować tym samym rodzajem drewna. Szpachlę zawsze widać, pracuje inaczej niż drewno i z czasem szpeci.

A jak jest szpara, pęknięcie na np. 15cm to też czopowac i jak?
Wkleić klin :).

L.E.FemFem
13-08-2009, 10:42
To już trzeba artysticznie. Chociaż wydaje mi się, żę łatka będzie mniej się rzucać w oczy niż szpachla. Trocin z lakierem nigdy nie widzialem ale wydaje mi się, że też nie będzie to jakieś dzieło sztuki.

perm
13-08-2009, 10:59
To już trzeba artysticznie. Chociaż wydaje mi się, żę łatka będzie mniej się rzucać w oczy niż szpachla. Trocin z lakierem nigdy nie widzialem ale wydaje mi się, że też nie będzie to jakieś dzieło sztuki.
Trociny z lakierem może być problem (chyba że chemoutwardzalny) jak dziurka trochę większa to lakier nie wyschnie i będzie to się ciągnęło przy szlifowaniu. Trzeba na raty, efekt nie jest powalający.

jarkotowa
13-08-2009, 11:04
Chodziło mi raczej o gotową masę szpachlową.
Drzwi i półka są w tej chwili opalane (z olejnej). Docelowo będą malowane na biało więc łatek ze szpachli i tak nie będzie widać.

L.E.FemFem
13-08-2009, 11:08
Jeśli będą malowane olejną, to nie ma znaczenia. Jeśli czymś innym, to raczej będzie widoczne.

perm
13-08-2009, 11:10
Chodziło mi raczej o gotową masę szpachlową.
Drzwi i półka są w tej chwili opalane (z olejnej). Docelowo będą malowane na biało więc łatek ze szpachli i tak nie będzie widać.
Każda będzie dobra, np taka: http://www.drewno.pl/index.php?pid=info_article_details&aid=4706&pname=Kit+i+szpachl%C3%B3wka+do+drewna+Tytan+Profe ssional
Tylko pamiętaj że większość z nich przy wysychaniu trochę się kurczy. Daj szpachli z"górką" jak wyschnie zeszlifuj na równo.

aawol
13-08-2009, 14:06
proponuję stuccolini - jest to szpachlówka akrylowa więc po wyschnięciu jest obrabialna i nie pęka. Odnawiałem tym cudem stare ramy okienne - robaczywe i spękane. Po wyszlifowaniu ładnie się pomalowało i wygląda jak nowe...
Co ważne możesz kupić w różnych wielkościach opakowań od 0,25 kg do 1 kg.